2023 metais Vilniuje duris pravers naujasis Lietuvos žydų tapatybės ir kultūros muziejus

2023 m. antrojoje pusėje savo duris pravers naujas Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus (VGŽIM) padalinys – Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus.

Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus.<br>VGŽIM nuotr.
Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus.<br>VGŽIM nuotr.
Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus ekspozicijoje – ir garsūs vardai.<br>VGŽIM nuotr.
Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus ekspozicijoje – ir garsūs vardai.<br>VGŽIM nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Rūta Matimaitytė, VGŽIM

Jan 2, 2023, 2:05 PM, atnaujinta Jan 16, 2023, 6:20 PM

Muziejus atsidarys Vilniuje, Pylimo g. 4A esančiame šiuo metu baigiamame restauruoti ir tampriai su Vilniaus žydų istorija susijusiame pastate, kuriame 1915 m. gydytojas dr. Josefas Epšteinas įkūrė Tarbut mokyklų tinklo gimnaziją.

Būsimojo muziejaus ekspozicija įvairiapusiškai pristatys skirtingus, iki šiol vietinėse atminties institucijose menkai pristatomus, Lietuvos žydų kultūros ir istorijos siužetus. Lankytojai galės susipažinti su svarbiausiais Lietuvos žydų istorijos įvykiais, judaizmo religijos principais, švietimo sistema, Lietuvos žydų kalbomis, kasdieniu gyvenimu štetle, čia kilusiais ar didžiulį populiarumą žydų tarpe sulaukusiais politiniais judėjimais bei jų menine ir kultūrine raiška. Ypatingas dėmesys bus skiriamas tarp Lietuvos žydų  gimusioms ir/ar užaugusioms asmenybėms, palikusiomis neišdildomus pėdsakus Lietuvos ir pasaulio istorijos puslapiuose. Didžiulis dėmesys bus skiriamas Lietuvos žydų kūrybai.

Būsimasis muziejus bus pritaikytas ir mažiesiems lankytojams. Beveik kiekvienoje ekspozicinėje salėje pasitiks žaidimai, dėlionės, ir kitos įtraukios pažinimo priemonės skatinančios kūrybiškumą ir padedančios pažinti Lietuvos žydų bendruomenės istoriją.

Muziejaus ekspozicija patiems lankytojams leis atsakyti į klausimus: kas yra Lietuvos žydas? Kas formavo ir formuoja Lietuvos žydų tapatybę? Ekspozicinėse salėse bus pateikiami Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių litvakų ir jų palikuonių interviu, atskleidžiantys gyvenimo Lietuvoje, ar emigracijoje patirtis, jų santykį su Lietuva, ir jų šaknimis.

Belaukiant kol fiziškai atsidarys Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, kviečiame susipažinti su virtualia paroda „Trumpa Lietuvos žydų istorija“, kuri apžvelgia visai netrumpą bene 700 metų apimantį laikotarpį nuo XIV a. iki šių dienų. Parodoje pristatomi skirtingais laikotarpiais vykę procesai, įvykiai ir asmenybės pralenkusios laiką ir įkvėpusios pokyčiams.

Virtualią parodą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.jmuseum.lt/lt/virtualios-parodos/i/2140/trumpa-lietuvos-zydu-istorija/?fbclid=IwAR0oAux1npzORN8KXbqXtC6g_PUYUCHAL6cV8q7mVWvEHldDxi0umegJbr4

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.