„Scanorama“: filmą apie rusų rašytoją D. Charmsą pristatys A. Diržiūtė ir D. Gumauskas

Lapkričio 17 ir 18 dienomis Europos šalių kino forume „Scanorama“ bus pristatytas Rusijos, Lietuvos ir Makedonijos filmas „Charmsas“.

 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
 Kadras iš filmo "Charmsas|".
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 15, 2017, 1:18 PM, atnaujinta Nov 15, 2017, 4:09 PM

Tai debiutinis rusų režisieriaus Ivano Bolotnikovo filmas, šių metų tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje įvertintas prizais už geriausią scenarijų ir geriausią operatoriaus darbą. Filme apie tragiško likimo rusų poetą, prozininką, dramaturgą Daniilą Charmsą, vieną garsiausių „oberiutų“, vaidmenis sukūrė lietuvių aktoriai Aistė Diržiūtė ir Darius Gumauskas.

Jis tiki esąs genijus, bet jo darbų nepublikuoja. Jis myli moteris, bet šios ne visuomet jį supranta. Elegantiškasis dendis Daniilas Juvačiovas pasivadina Charmsu – vardu, kuris paveikus, kaip ir jo išvaizda. Nuolatinis svečias nesibaigiančiuose literatūriniuose susitikimuose ir skandalistas, be pinigų, praradęs realybės pojūtį.

Seno buto, redakcijų, Sankt Peterburgo gatvių, krantinių ir stogų fone vyksta žmogaus kova su pačiu savimi, savo ydomis, aistromis ir pasauliu, kuriame jis jaučiasi įkalintas. Ar pavyks jam nepalūžti, kai spaudžia visuomenė, kai meilės paieškos nuvilia, kai kurti tampa nebeįmanoma?

Filmo režisierius I.Bolotnikovas sako: „Aš aiškiai jaučiu laiko nevienareikšmiškumą, skirtingos eros susilieja. D.Charmsas – tai mes šiandien. Jis yra mūsų amžininkas.“

Režisierių papildo ir filmo koprodiuserė Ieva Norvilienė: „D.Charmsas išlieka aktualus tiek dėl savo gyvenimiškosios pozicijos, tiek dėl „išnirusio“ laiko nuojautų, įtampų, atsiskleidusių jo kūryboje. D.Charmsas – itin reikšminga figūra Lietuvos kultūroje, galime matyti jo įtaką Sigitui Parulskiui, Juozui Erlickui ir, žinoma, Oskarui Koršunovui. Manau, filmas turėtų būti išties įdomus norintiems iš arčiau susipažinti su šia išskirtine asmenybe.“

Filme Marinos, antrosios D.Charmso žmonos, vaidmenį sukūrusiai Aistei Diržiūtei – tai debiutas Rusijos kino industrijoje.

„Šis nedidukas, bet ne ką mažesnės nei D.Charmsas asmenybės, vaidmuo man atnešė daugybę dar nepažintų spalvų ir galimybę įsijausti į meilę, pasiaukojimą, kokie, maniau, gali būti tik kūrėjų vaizduotės vaisius. Žmonės taip gyveno, taip mylėjo ir aukojosi. Gražu ir, regis, šiomis dienomis sunkiai suprantama. Marinos vaidmuo man leido pažinti ne tik rusų kalbą, Sankt Peterburgo, kuriame vyko filmavimai, grožį ir kultūrą, bet ir beatodairiškos meilės jausmą. O D. Charmsas man buvo, yra ir bus amžinasis teisybės autorius“, – sakė A.Diržiūtė.

Režisierius I.Bolotnikovas gimė 1969 m. Maskvoje. Visu etatu dirbęs Istorijos fakulteto meno istorijos skyriaus vedėju Valstybiniame Maskvos universitete, 1996 m. jis paliko šį darbą. 2004 m. baigė režisūros ir dramaturgijos kursus. Nuo 2011 m. dirbo įvairiuose projektuose, kuriuose režisavo, rašė tekstus ar juos prodiusavo.

Prie filmo kūrybos prisidėjo ir daugiau lietuvių kino kūrėjų: spalvas koregavo ir vaizdo efektus kūrė Giedrius Svirskis, filmo anonso montažą – Tomas Rugevičius, filmo vizualinę medžiagą – Gytis Skudžinskas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.