Serialą prodiusuos Nicole Clemens ir „Anonymous Content“ įkūrėjas Steve'as Golinas. Taip pat į prodiuserių komandą įtrauktas ir Andrea Barronas.
„Aš – didelis šios knygos gerbėjas. Daugiau kaip dešimtmetį sekiau sėkmingą „Šantaramo“ žygį per pasaulį ir puoselėjau viltį jį ekranizuoti“, – teigė Golinas per spaudos konferenciją. „Be galo džiaugiamės, kad mums buvo patikėta perkelti šį epinį romaną į televizijos ekranus ir suteikta galimybė pasigilinti į spalvingą Gregory Davido Robertso istoriją, sužavėjusią milijonus skaitytojų visame pasaulyje“, – antrino Golinui „Paramount TV“ prezidentė Amy Powel.
Gregory Davido Robertso romanas „Šantaramas“ išleistas 42 šalyse ir išverstas į 39 kalbas, jo parduota daugiau kaip 6 milijonai egzempliorių. Romane pasakojama Lino, rašytojo, tapusio bankų plėšiku, istorija. Pasprukęs iš griežtojo režimo kalėjimo ir tapęs ieškomiausiu Australijos nusikaltėliu, jis atsiduria Bombėjuje, kur tikisi pasislėpti nuo teisėsaugos. Likimo atskirtas nuo šeimos ir draugų, Linas pradeda naują gyvenimą viename iš Bombėjaus lūšnynų tarp vargšų, spalvingų sukčių ir atvykėlių, dažnai užsukančių į pamėgtą „Leopoldo“ barą. Gyvendamas lūšnyne, jis gydo vargšus, vėliau verčiasi kontrabanda ir klastoja pasus. Iš visų naujųjų pažįstamų jam artimiausia tampa Karla – paslaptinga moteris, kurą jis myli, ir Prabhakaras, jo amžinai išsišiepęs gidas, kurio širdis dar platesnė nei šypsena. Jis ir „pakrikštija“ Liną Šantaramu, Dievo ramybės žmogumi.
„Jaučiuosi pagerbtas kaip rašytojas ir žinau, kad daugybė skaitytojų nekantriai laukia, kada „Šantaramas“ bus perkeltas į ekranus. Televizijos serialas yra pats tinkamiausias formatas mano romanui, o Steve?as Golinas, Nicole Clemens ir „Anonymous Content“ – puikūs partneriai“, – sakė Robertsas.
Prieš keletą metų būta planų kurti vaidybinį filmą. Jį norėjo prodiusuoti Johny Deppas, o Liną vaidinti turėjo Joelis Edgertonas, bet dėl didelės apimties galiausiai nuspręsta pagal „Šantaramą“ kurti serialą.
„Anonymous Content“ yra sukūrusi daugybę kritikų ir žiūrovų įvertintų filmų. Užtenka prisiminti tokius filmus kaip „Būti Johnu Malkovichumi“ (Being John Malkovich), „Jausmų galia“ (Eternal Sunshine of the Spotless Mind), Babelis (Babel), Vinterio kaulai (Winter?s Bone), Hju Glaso legenda (Revenant), pelniusius ne vieną „Oskarų“, „Auksinių gaublių“, „BAFTA“ nominaciją ir apdovanojimą.
Taip pat „Anonymous content“ prodiusuoja tokius puikiai vertinamus serialus kaip „Tikras detektyvas“ (True Detective), apdovanotas „Emmy“ ir „Auksinių gaublių“ statulėlėmis, 2016-ųjų kritikų favoritas „Ponas Robotas“ (Mr. Robot), „Berlyno stotis“ (Berlin Station), taip pat serialus The Knick, Schitt?s Creek?, 13 Reasons Why.
„Paramount TV“ nė nereikia pristatinėti – dukterinė „Paramount Pictures“ kompanija sukūrė tokius serialus kaip „MakGaiveris“ (MacGyver), „Misija: Neįmanoma“ (Mission: Impossible), „Žvaigždžių kelias“ (Star Treck), „San Fransisko raganos“ (Charmed), „Freizeris“ (Frasier), „Specialioji jūrų policijos tarnyba“ (NCIS), „Nusikalstami protai“ (Criminal Minds), „Berlyno stotis“ (Berlin Station).
Parengė Jūratė Dzermeikaitė