Pabaiga – nepadoriai laiminga: nė vienas moteriškas romanas neturėjo tokio pribloškiamo hepiendo. Tačiau nebūsime spoileriai, nors solidaus tritomio apie milijardieriaus ir studentės meilę šiandien neskaitė nebent tik tingus antiseksualas.
Knyga išgarsėjo prieš septynerius metus ir, žinoma, įaudrino publiką savo sadomazochistinio pobūdžio meilės scenomis. Visame pasaulyje žmonės puolė plaktis botagėliais ir rakinti vienas kitą prie radiatorių.

Laikraštis „The Independent“ pranešė apie venerinių ligų protrūkį 45-64 metų žmonių grupėje, Londono priešgaisrinės pagalbos tarnyba teigė, kad žmonių, kuriuos reikėjo išlaisvinti iš antrankių, per dvejus metus beveik padvigubėjo – nuo 15 per 2014-2015 metus iki 27 per 2015-2016 metus.
Nuo 2016 m. balandžio iki 2017 m. pradžios priešgaisrinė tarnyba sulaukė 9 skambučių iš vyrų, kuriems ant lytinio organo buvo užstrigęs žiedas. Priešgaisrinės pagalbos tarnybos atstovas ragino nuotykius mėgstančias poras gerai apsvarstyti prieš pradedant sekso žaidimus, kad išvengtų „gėdingo vizito“.
Antroji trilogijos dalis vadinosi „50 pilkesnių atspalvių“, logiška būtų buvę laukti, kad trečiąją pavadins „50 atspalvių tokios tamsos, kad nors durk pirštu į akį“, tačiau apsukruolė Erika Leonard užuodžia sėkmę ir nesismulkino – finalinį šedevrą pavadino „50 išlaisvintų atspalvių“. Ir štai sulaukėme kino filmo jo motyvais.
Kristianas Grėjus, monogaminis, bet seksualus milijardierius maniakas, beveik metė savo iškrypėliškus žaidimus ir mylimą moterį Anastasiją nusivedė prie altoriaus. Vyro požiūriu – abejotina laisvė. Užtat moterims – kaip tik.
Čia ir vestuvės trims šimtams personų su trečios eilės bobutėmis. Ir limuzinas, ir privatus lėktuvas, Paryžius-Nica, jachtos burės. Sėdi ir pradedi nuobodžiauti: „Dabar jis išsitrauks antrankius, jojiko šmaikštį ir prasidės ištvirkavimas, įdomus tik vaizduotės neturintiems žmonėms...“ Taip buvo pirmoje ir antroje serijose. Tačiau čia, be kūno aistrų, žiūrovui pasiūloma kai kas nauja.
„Mums reikia apsaugos!” – praneša Kristianas Grėjus. Staiga! Pasirodo, laimingą jaunavedžių porą persekioja pavyduolis piktadarys. Jis nori susprogdinti Kristiano biurą, įsilaužia į jo kompiuterį, priremia peilį prie Anastasijos gerklės… Taigi, kaip matome, maniakas, nepaisant “Atspalvių” stilistikos, visiškai ne seksualinis.
Tačiau kaip tik šis eilinis Holivudo psichas suteikia istorijai naujų, efektyvių spalvų: cypia persekiojamo prabangaus “Audi” stabdžiai, žybčioja peilio ašmenys, sielą stingdo nekaltų aukų aimanos.
Nors meilės aimanos, skambant gražioms melodijoms ir ramiai zvimbiant falo imitatoriui, kaip ir anksčiau, pasigirsta kas dešimt minučių – kaipgi be jų?
Tam tikru momentu Kristianas ištraukia iš stalčiaus prietaisą, kokio dažna moteris nematė net ginekologo kabinete. Metalinį ir labai keistos formos. Kai kurios žiūrovės taip ir nesupranta, kaip jis jį panaudoja. Tačiau, sprendžiant iš visko, Anastasijai patiko. Taigi žiūrovams nebus progos snausti.
Seniai sklinda gandai, kad Jamie Dornanas ir Dakota Johnson (pagrindinių vaidmenų atlikėjai) nelabai veržėsi vaidinti jau antrojoje dalyje. Trečiajai juos vos įkalbino. Ypač J.Dornaną. Matyt, aktorių kankina kaltės jausmas: juk kol jis filmavimo aikštelėje vartaliojosi su Dakota, jo teisėta žmona Amelia Warner pagimdė antrą dukterį. Beje, Amelia iš principo nežiūrėjo nė vienos “Atspalvių” dalies.
Susiję straipsniai
Viena kino kritikė, žiūrėdama paskutines scenas, ne juokais jaudinosi dėl Jamie: negi pabaigoje atsiras koks nors kabliukas, kuris leis E.L.James sukraigalioti ketvirtą foliantą, o Holivudui – sukurpti naują tęsinį? Ir toks kabliukas atsirado: aseksualų maniaką ne nušovė, o tik pašovė… Žodžiu, laikykis, Jamie.
Parengė Milda Augulytė


