Leipcigo knygų mugėje – 26 lietuvių literatūros vertimai

Garbės viešnios teisėmis Leipcigo

Leipcigo knygų mugėje dalyvauja ir K.Navakas.<br>A.Eikevičiūtės nuotr.
Leipcigo knygų mugėje dalyvauja ir K.Navakas.<br>A.Eikevičiūtės nuotr.
Leipcigo knygų mugėje dalyvauja ir Lietuva.<br>A.Eikevičiūtės nuotr.
Leipcigo knygų mugėje dalyvauja ir Lietuva.<br>A.Eikevičiūtės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2017-03-23 15:38, atnaujinta 2017-04-07 09:33

Kultūros ministerija informavo, kad kaip ir prieš penkiolika metų Frankfurte, šiemet Lietuva pasirinko šūkį „Pasakojimas tęsiasi“. Šių metų pristatymo tema – moderniosios Lietuvos šimtmetis (1918-2018 metai), naujausios valstybės istorijos raida, kaip neatsiejama europinių įvykių ir procesų dalis. Tema tikimasi sudominti Vokietijos skaitytojus žmonių istorijomis ir patirtimis, geopolitinėmis erdvėmis ir situacijomis, kuriose Lietuva veikė pastarąjį šimtmetį.

Tarp pristatomų vokiškų Lietuvos literatūros vertimų – romanai, esė ir trumpoji proza, poezija ir negrožinė literatūra, taip pat knygos vaikams – nuo klasikos iki iškiliausių šių dienų autorių.

Vokiečių skaitytojams Leipcige pristatomi moderniosios literatūros klasikai Antanas Škėma, Jurgis Kunčinas, Romualdas Granauskas, šiuolaikiniai autoriai Tomas Venclova, Undinė Radzevičiūtė, Eugenijus Ališanka, Alvydas Šlepikas, Rūta Šepetys, Giedra Radvilavičiūtė, Renata Šerelytė, Grigorijus Kanovičius, Kęstutis Navakas, Rimvydas Stankevičius, Mikalojus Vilutis, Laimonas Briedis, Kęstutis Kasparavičius ir kiti.

Išskirtinis leidinys – Lietuvos poezijos rinktinė, pristatanti Sigito Parulskio, Antano A.Jonyno, Giedrės Kazlauskaitės, Agnės Žagrakalytės, Gyčio Norvilo ir Aivaro Veiknio lyriką. Šiuos kūrinius vertė Claudia Sinnig, Cornelius Hellis, Markusas Roduneris, Saskia Drude, Magda Doerin, Ellena Hinsey ir kiti lietuvių literatūros ambasadoriais tapę vertėjai.

Taip pat bus pristatytas Lauryno Katkaus sudarytas leidinys „100 lietuvių literatūros metų. Trumpas kursas“ apie moderniosios Lietuvos literatūros socialinį-politinį kontekstą, kryptis, tendencijas, rašytojus ir jų knygas.

Festivalio programoje numatoma apie 50 Lietuvos autorių knygų pristatymų, literatūros skaitymų, diskusijų. Mugėje bus kalbama apie vokiškosios kultūros pėdsakus Lietuvos miestuose ir miesteliuose, Rytprūsių likimą, atgyjantį literatūroje, lietuvių sovietinės ir tuometinės Vokietijos demokratinės respublikos literatūros sąsajas, bus prisimintos Thomo Manno ir Johanesso Bobrowskio sąsajos su Lietuva. Vyks vokiečių kalba išleistų knygų pristatymai, pokalbiai apie lietuvių literatūros šimtmetį, eseistiką, lietuvių kalbą, lietuvių literatūros vertimus ir iliustraciją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.