Aloyzo Petriko literatūrinė premija – rašytojai ir dailininkei Kotrynai Zylei

Trečiąja dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija bus apdovanota rašytoja ir dailininkė Kotryna Zylė už knygą jaunimui – mistinį romaną „Sukeistas“ (leidykla „Aukso žuvys“).

 „Sukeistas“ – mistinis romanas jaunimui.
 „Sukeistas“ – mistinis romanas jaunimui.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 21, 2020, 4:51 PM, atnaujinta Aug 21, 2020, 4:51 PM

Premijos steigėjas ir mecenatas – verslininkas dr. A.Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas. Premija skiriama už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui.

Šia premija pratęsiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus premijos, įsteigtos 1933 metais, tradicija. Anuomet šios premijos iniciatorius buvo tuometinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas Aloyzas Petrikas (1893–1964 m.).  

Šiemet premijai buvo pasiūlyti Benas Bėrantas ir Vilija Kvieskaitė (knyga „Baubaimė“), Benas Bėrantas ir Tania Rex (knyga „Ponas Kampas“), Selemonas Paltanavičius (knyga „Brunas“), Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis (knygos „Marmiai. Olis ir dažų kibirėliai“ bei „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“), Vaiva Rutkauskaitė ir Lina Ribinskė (knyga „Nepasaka, arba Pasaka apie Ne“), Vytautas Varanius (knyga „Šiltnamis“).

Vertinimo komisijoje dirbo Lietuvos rašytojų sąjungos deleguoti atstovai Donatas Petrošius, Renata Šerelytė ir Regimantas Tamošaitis, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto atstovai Jurga Trimonytė-Bikelienė, Asta Skujytė-Razmienė. 

K.Zylė (tikr. Kotryna Zilinskienė) Vilniaus dailės akademijoje studijavo grafinio dizaino specialybę. Rašytoja, dailininkė, knygų iliustratorė, pelniusi ne vieną nacionalinį apdovanojimą ir sulaukusi tarptautinio pripažinimo.

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narė.

Išleido keturias knygas: „Milžinas mažylis“ (2014 m., knyga įrašyta į geriausių 2014 metų knygų vaikams penketuką; 2019 m. Kauno kameriniame teatre pastatytas spektaklis knygos motyvais), „Didžioji būtybių knyga“ (2016 m., Nacionaliniame knygos meno konkurse apdovanota pagrindine premija vaikų knygų grupėje kaip gražiausia 2016 m. knyga vaikams; 2018 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatytas spektaklis), „Sukeistas“ (2019 m., knyga įrašyta į geriausių 2019 metų knygų paaugliams penketuką, diplomas Nacionaliniame knygos meno konkurse 2019 m.), „Mažas kaip vabalėlis“ (2020 m., II vieta Martyno Mažvydo bibliotekos skelbtame „Pirmosios knygos“ konkurse).

„Sukeistas“ – mistinis romanas jaunimui. Autorė lieka ištikima savo mėgstamai lietuvių mitologijos temai.  Kaip sakė pati Kotryna, „mitinės būtybės savo gaivališka prigimtimi man labai dera su paauglystės jausmų audromis.

Iš bręstančių „šio“ pasaulio ir stebuklingų „ano“ pasaulio padarų susivelia žavus būtybių chaosas. Toks gyvas ir kibirkščiuojantis“.

Ji pati sukūrė originalias knygos iliustracijas. 2020 m. pavasarį knyga buvo išversta į latvių kalbą.

„K.Zylė išdrįso eiti labai nepatogiu keliu: jos kūrinys kelia polemiką, skatina ieškoti argumentų tiek „už“, tiek „prieš“. Paauglių literatūroje reikia provokacijų, sandūros su pasauliu, kuris nebūtinai yra švelnus ir pūkuotas, nes ir patys paaugliai pradeda atrasti savo dyglius ‒ tam, kad galiausiai perėję simbolinę gėrio ir blogio kovą įgytų išminties.“ (Neringa Dangvydė Macatė)

Premijos iškilmės – rugsėjo 28 d. (pirmadienį) 18 val. Rašytojų klube (K.Sirvydo g. 6, Vilnius). Laureatei bus įteiktas diplomas ir 3000 eurų

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.