Prasideda į vasarą nusikėlęs Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“

Sekmadienio vakarą Vilniaus universiteto Botanikos sode Vingio parke Vilniuje, Nacionalinio Kauno dramos teatro balkone ir Laisvės alėjoje, Rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus namuose prasideda 57-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“.

 G.Bitvinsko nuotr.
 G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Valentina Gudienė

Jun 27, 2021, 9:47 AM

Atviras, vasariškas, ryškus „Poezijos pavasaris“ ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus birželio 27–liepos 11 d. džiugins net 123 renginiais visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, o virtualūs tiltai suteiks galimybę susitikti su poetais gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje, teigia festivalio organizatoriai.

Festivalio programoje laukia gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, pokalbiai apie literatūrą, naujausios kūrybos skaitymai, poetų autoriniai vakarai, koncertai, ekskursijos. Šiais metais netrūks ir netikėtumų, poezija skleisis kūrybiškiausiais pavidalais, kartu su senosiomis liaudies dainomis, perkusijos meistrų džiazavimu, slemo improvizacijomis, naktiniais vakarojimais.

Poezijai atsivers Seimo Didysis kiemas ir Tauragės Pilies kiemelis, K. Sirvydo skveras ir Nemuno atodanga Vilkijoje, Botanikos sodai Vilniuje ir Kaune, Kalnujų Šv. Viktoro bažnyčios griuvėsiai ir Vilniaus unitų bažnyčia, Lakštingalų slėnis Papilėje ir Raudonoji Joniškio sinagoga...

Festivalyje, kaip teigiama organizatorių pranešime, bus nepamiršti ir lietuvių literatūros klasikai (Vytautas Mačernis, Faustas Kirša, Marcelijus Martinaitis, Elena Mezginaitė ir kiti), jų sukaktys, poezija skambės rašytojų tėviškėse, memorialinėse sodybose, muziejuose Zarasų, Skuodo, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Utenos, Kauno, Alytaus ir kituose rajonuose.

Didžioji dalis renginių vyks atvirose erdvėse: aikštėse, parkuose, soduose, skveruose, kiemuose, sodybose ir kitur.

Į „Poezijos pavasarį“ atvyksta užsienio šalių poetai Marija Dejanović (Kroatija), Kirilas Ėcis (Latvija), Adamas Vajna (Vengrija), Triin Paja (Estija), Carolina Pihelgas (Estija), Marija Malinovskaja (Baltarusija), Sabina Brilo (Baltarusija).

Rašytojų sąjungoje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Popierinio pasaulio drąsa ir baimė“. Pranešimus skaitys poetai, literatūrologai, kritikai dr. Gintarė Bernotienė, Sabina Brilo (Baltarusija), Davide Castiglione (Italija), Alvydas Jegelevičius, Nijolė Kliukaitė-Kepenienė, dr. Žydronė Kolevinskienė, dr. Donata Mitaitė, Triin Paja (Estija), dr. Audinga Peluritytė, Carolina Pihelgas (Estija), Ieva Rudžianskaitė, Dainius Sobeckis, Jūratė Sučylaitė, Antanas Šimkus.

Negalintys atvykti į festivalį galės dalį renginių stebėti tiesiogiai transliuojamus internete.

Išleistas almanachas „Poezijos pavasaris 2021“ su kompaktine plokštele. Almanachą sudarė poetas Rimvydas Stankevičius. Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2021“ parengė poetas Rimantas Kmita. Almanacho dailininkė – Deimantė Rybakovienė, jos kūrinių paroda bus atidaryta Rašytojų klubo salėje almanacho pristatymo vakare birželio 28 d.

57-ąja „Poezijos pavasario“ laureate šiais metais tapo poetė Dovilė Zelčiūtė už eilėraščių rinkinį „Šokiai Vilniaus gatvėje“, kurį išleido leidykla „Kauko laiptai“. Jai liepos 9 dieną Kaune ir bus įteiktas vienas svarbiausių apdovanojimų – Maironio premija.

Festivalyje taip pat bus įteiktos literatūrinės Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Antano Miškinio, Zigmo Gėlės, Dionizo Poškos premijos, Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią poezijos knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą ir kita. Aktoriui skaitovui, dainų autoriui ir atlikėjui Mindaugui Ancevičiui bus įteiktas Laimono Noreikos prizas.

Visi festivalio renginiai nemokami, pažymima Rašytojų klubo pranešime.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.