„Literatūrinių slinkčių“ konkurso laikrodis tiksi: pateikti kūrinius liko vos mėnuo

Nesustabdomai artėja rugsėjis, kai prasidės tradicinis festivalis „Literatūrinės slinktys“, suburiantis jaunuosius rašytojus ir dailininkus. Jaunieji kūrėjai vis dar turi laiko atsiųsti savo kūrinius ir dalyvauti konkurse. Konkurso laureatų darbai bus išleisti „Literatūrinių slinkčių“ rinkinyje. Jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūrybos laukiame iki liepos 1 dienos. 

Daugiau nuotraukų (1)

„Slinktys“

Jun 6, 2022, 1:57 PM

Festivalis „Literatūrinės slinktys“ kultūrinėje padangėje sužibo 2011 m. ir į kūrybinį vyksmą įtraukė daugelį tuo metu aktyviai veikusių ir tebeveikiančių jaunųjų kūrėjų. Ilgainiui festivalis išaugo į visą šalį apimantį reiškinį. Ne vienas jaunosios kartos rašytojas, publikavęs savo kūrybą festivalio rinkiniuose, šiandien yra išleidęs jau ne po vieną knygą, apdovanotas svarbiomis premijomis. 

„Literatūrinės slinktys“ – išskirtinė galimybė jauniesiems menininkams – rašytojams ir dailininkams – pristatyti plačiajai visuomenei savo kūrybą. Festivalio metu išleidžiamas penkių knygelių rinkinys, kiekvienoje knygelėje publikuojami vieno rašytojo ir vieno dailininko kūriniai.

Formuojantis festivalio identitetui tapo įprasta, kad kasmet „Literatūrinių slinkčių“ renginiai vyksta ne tik Vilniuje, bet ir mažesniuose šalies miestuose. Šiemet numatytos išvykos į Tauragę ir Uteną – renginiai vyks bibliotekose, mokyklose. Bus atidarytos dvi parodos. Planuojami kūrybos skaitymai LRT radijuje ir žmonių susibūrimo vietose, tokiose kaip barai ir kavinės, o konkurso dalyviai bus pakviesti į kūrybinio meistriškumo dirbtuves. 

Rašytojų ir dailininkų darbai į kūrybos rinkinį bus atrinkti konkurso būdu. Konkurse kviečiame dalyvauti 18–35 m. kūrėjus.

Penkis geriausius literatus šiemet išrinks komisija, kurią sudaro prozininkai Renata Šerelytė ir Saulius Vasiliauskas, poetai Aivaras Veiknys, Rasa Milerytė bei praėjusių metų „Literatūrinių slinkčių“ autorė Uršulė Toleikytė. Geriausius dailininkus išrinks ankstesniuose „Literatūrinių slinkčių“ festivaliuose dalyvavę dailininkai Petras Lincevičius, Rosanda Sorakaitė, Auksė Miliukaitė ir festivalio parodų kuratorė Emilija Statinaitė.

Iš poetų laukiame 20–25 anksčiau nepublikuotų eilėraščių, iš prozininkų – 15–30 puslapių nepublikuoto teksto. Dalyvauti konkurse šiemet kviečiame ir dramaturgus, iš kurių taip pat laukiame 15–30 puslapių anksčiau neskelbto teksto. Iš dailininkų laukiame 5–8 kūrinių reprodukcijų ar kitokių dokumentacijų. Kviečiami dalyvauti visų dailės šakų kūrėjai, tarpdisciplininių sričių menininkai.

Savo darbus galite siųsti el. p. literaturines.slinktys@slinktys.lt. Nepamirškite prisegti dalyvio anketos, kurią rasite čia.

Festivalį rengia asociacija „Slinktys“, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.