Pristatytas filmas “2000 kilometrų istorijos”

Pirmadienį iškilmingai pristatytas naujas DVD filmas “2000 kilometrų istorijos”. Tai unikalus filmas apie lietuvių žygį atkartojantį po 600 metų Vytauto Didžiojo nueitą kelią įamžinant svarbiausius jo žygdarbius.

Raiteliai aplankė daugiau nei 20 svarbiausių LDK istorinių objektų, kuriuos visus užfiksavo šiame dokumentiniame filme.<br>BFL
Raiteliai aplankė daugiau nei 20 svarbiausių LDK istorinių objektų, kuriuos visus užfiksavo šiame dokumentiniame filme.<br>BFL
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2012-10-10 14:46, atnaujinta 2018-03-16 05:21

“Prieš du metus devyni raiteliai su savo ištikimaisiais žemaitukais pasiekė Juodąją jūrą. Kai žygis prasidėjo Senuosiuose Trakuose, nedaug kas tikėjo sėkme. Džiugu, kad tas ryžtas ir valia, padėję įveikti kone 2000 km, įkvepia ir tautiečius. Po žygio išleistos jau trys knygos, sukurtas filmas, o neseniai pristatyta DVD plokštelė. Daugybė susitikimų su visuomene, nuoširdus susidomėjimas ir emocijos leido suprasti, kad žygio vargai nenuėjo per niek. Žygdarbis, kurį atliko raiteliai ir jų žirgai – geras pavyzdys visiems, tikintiems, kad mūsų tautos ambicijos būti konkurencingiems, būti pasaulio Lietuva, turi pagrindą”, – kalbėjo ekspedicijos vadovas Gintautas Babravičius.

Šiandien Lietuvos Respublika tesudaro apie 7 procentus buvusios LDK teritorijos, maždaug 44 procentus buvusios LDK teritorijos, priklauso Ukrainai (tai daugiau nei pusė visos dabartinės Ukrainos), 22 proc. – Baltarusijai (visa dabartinė Baltarusija), 25 proc. – Rusijai ir 2 proc. – Lenkijai.

40 dienų žygis žirgais buvusia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija iki Juodosios jūros buvo ne tik istorinis, kartu tai socialinis – edukacinis projektas. Buvo siekta naujai pažinti ir įamžinti Vytauto Didžiojo žygius bei per mažai suvoktą istorinę LDK praeitį, išryškinant jos svarbą ir reikšmę ne tik regioniniame, bet ir europiniame kontekste bei darbartinės Lietuvos valstybės ir tautos identiteto supratime.

Iš Trakų išjoję raiteliai, aplankė daugiau nei 20 svarbiausių LDK istorinių objektų, kuriuos visus užfiksavo šiame dokumentiniame filme. Filme gausu kvapą gniaužiančių vaizdų keliaujant užmirštais keliais. Žemaitukų žirgai įrodė savo ištvermę - per Lietuvą, Baltarusiją ir Ukrainą nujojo beveik 2 000 kilometrų.

Legenda pasitvirtinto! Žemaitukų žirgai godžiai gėrė Juodosios jūros vandenį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.