„Valkirija“ smogs muzikos galia

Šį savaitgalį startuoja pirmą kartą Lietuvoje rengiama Richardo Wagnerio savaitė. Penktadienį ją pradės baletas „Tristanas ir Izolda“, o jau kitą vakarą, balandžio 20 d., Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre  (LNOBT) bus rodoma vienintelė mūsų krašte pastatyta vėlyvoji R. Wagnerio opera „Valkirija“. Ją atlikti suburtas itin stiprus solistų ansamblis, kurį greta LNOBT dainininkų papildo ir užsienio scenose sėkmingą karjerą darantys lietuvių atlikėjai.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Apr 19, 2013, 8:00 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 1:07 AM

Tai Vokietijoje sėkmingos karjeros pasiekęs bosas-baritonas Almas Švilpa, kuris „Valkirijoje“ dainuos Votaną – vieną iš didžiausių ir sudėtingiausių boso vaidmenų apskritai. A. Švilpa yra vienintelis lietuvių solistas, atliekantis šią partiją.

 Įkūnyti išdidžiąją valkiriją Brunhildą į LNOBT sceną specialiai šventiniam spektakliui sugrįš pirmoji šio vaidmens atlikėja, sopranas Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus. Tik ką daugelyje Europos operos teatrų G. Verdi Otelą padainavęs tenoras Kristianas Benediktas (Vaidas Vyšniauskas) dainuos Zygmundą.

Spektaklio „legionieriai“ papuoš ryškių teatro solistų ansamblį. Po įspūdingo pasirodymo operos „Lohengrinas“ premjeroje šlovės zenite esanti Sandra Janušaitė (tik ką pelniusi ir „Auksinį scenos kryžių“) dainuos Zygmundo mylimąją Zyglindą. Taip pat matysime pavydžios dievo Votano žmonos vaidmenį nuo pat premjeros įspūdingai įkūnijančią Laimą Jonutytę, valdingąjį Hundingą ryškiai atliekantį Egidijų Dauskurdį. Aštuonias ugningąsias valkirijas dainuos Regina Šilinskaitė, Julija Stupnianek, Julija Karaliūnaitė (pirmą kartą Ortlinda), Vilhelma Mončytė, Aistė Širvinskaitė, Jovita Vaškevičiūtė, Marta Lukošiūtė ir Eugenija Klivickaitė. Spektaklį diriguos Modestas Pitrėnas.

Kaip R.  Wagnerio savaitei skirtoje spaudos konferencijoje pabrėžė visi trys šventinėje savaitėje diriguosiantys batutos meistrai  Robertas Šervenikas, Modestas Pitrėnas ir Martynas Staškus, turėtume didžiuotis ir džiaugtis, kad Lietuva subrandino sudėtingai R. Wagnerio muzikai atlikti tinkamus balsus ir kad galime be jokių išlygų mėgautis R. Wagnerio operomis, atliekamomis lietuvių.

Solistai S.  Janušaitė ir A. Švilpa per spaudos konferenciją sakė, kuo daugiau dainuojantys šio autoriaus muzikos, tuo labiau ji juos traukianti. Atlikėjams savotiškai paantrino ir LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, paklaustas apie publikos domėjimąsi R. Wagnerio operomis. Teatro vadovas palygino šio autoriaus operas su kvaišalais – kuo daugiau klausaisi, tuo labiau jos įtraukia. Ir patikino, kad europinio mąsto teatru norinti vadintis scena privalo savo repertuare turėti vėlyvąją R. Wagnerio operą. Tad 2006 m. pastatyta „Valkirija“ LNOBT yra reikšminga iki šiol. Be to, garsaus Lietuvos dramos teatro meistro Eimunto Nekrošiaus sukurtas pastatymas jau ne kartą buvo vežtas gastrolių ir puikiai įvertintas svetur.

„Valkirijos“ spektaklio pradžia – 18 val. Valandą prieš spektaklį (17 val.) publika kviečiama į „vagneromanijos“ susitikimą LNOBT Raudonojoje fojė su soliste Inesa Linaburgyte ir režisieriaus asistentu Sigitu Dirse. Išvakarėse, penktadienį, valandą prieš baletą „Tristanas ir Izolda“ rengiamas publikos susitikimas su dirigentu Modestu Pitrėnu „Amžinasis mitas“ (pradžia 17 val. 30 min.).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.