S.Mykolaičio premija - grupei „Baltos varnos“

Penktadienio vakarą sostinės Šv.Kotrynos bažnyčioje nuaidėjo tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ jungtinis  koncertas, kuriame dalyvavo garsiausi Lietuvos bardai ir užsienio muzikantai. Pirmoje koncerto dalyje grupei „Baltos varnos“ buvo įteikta dainuojamosios poezijos atlikėjo Sauliaus Mykolaičio premija.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 18, 2013, 8:12 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 1:08 AM

„Tradiciškai per festivalį įteikiamos premijos ir apdovanojimai. Šiemet į festivalį atkeliavo anksčiau vasaros pradžioje teikta S.Mykolaičio premija. S.Mykolaitis mūsų festivalyje subrendo kaip bardas, jį čia išgirdo minios,“ – kalbėjo premiją grupei „Baltos varnos“ įteikęs festivalio „Tai – aš“ vadovas Juozas Žitkauskas. „Baltos varnos“ tapo septintosiomis šios premijos laimėtojomis.

Grupę "Baltos varnos" sudaro trys žavios merginos – Milda Andrijauskaitė, Teresė Andrijauskaitė, ir Raminta Razmaitė. Deja, koncerte viena  „varnų“ – R.Razmaitė – dalyvauti negalėjo, tad klausytojus džiugino tik Milda ir Teresė. 2011 metų balandžio 30 dieną įsikūrusi artimų draugių grupė prieš tai muzikavo penkerius metus, tačiau niekada nesivadino grupe. Konkretaus muzikos stiliaus „Baltos varnos“ neturi – grupė groja viską nuo folko iki dainuojamosios poezijos. Muzikantės tvirtina, jog „Baltomis varnomis“ vadinasi ne tik dėl to, kad grupėje yra šviesiaplaukių: „Esame truputį „paplaukusios“, linksmos, užmaršuolės, nenuspėjamos, kitokios.“ Šiuo metu grupė jau gali pasigirti koncertais įvairiuose bardų festivaliuose, o scenų, kuriose rengia koncertus, sąrašas vis ilgėja.

Koncertas, kuriame dalyvavo Ieva Narkutė, Domantas Razauskas, Andrius Zalieska-Zala, Jokūbas Bareikis, grupė „Kamanių šilelis“, Ancevičiai ir draugai, Eglė Gelažiūtė, grupė „Kukumbalis“, Vidas Bareikis, grupė „Baltos varnos“, Latvijos muzikantai Laura Bicanė ir Karlis Kazakas, švedė Maria Pihl, airis Enda Reilly, prancūzas Mathieu Touzout ir energingasis ukrainietis Viktoras Pašnykas, nepaliko abejingų.

Pirmas jungtiniame sostinės koncerte pasirodė bardas Jokūbas Bareikis, kuriam publika ilgai ir energingai plojo. Koncerte dalyvavusi grupė „Kamanių šilelis“ klausytojus pakerėjo nuoširdumu ir atvirumu. Tai – eksperimentinės muzikos grupė, pastaruoju metu itin išpopuliarėjusi visoje šalyje. Šią grupę sudaro du nariai – ką tik iškepti sutuoktiniai Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas, muziką kuriantys pjūklais, varpais ir vandeniu. Atlikėjai teigia, kad jiems „įdomi viso pasaulio muzika ir mūsų dainose, ko gero, atsispindi įvairių stilių įtakos.“ Kamilės ir Manto muziką išgirsti bus galima spalio 19 dieną vyksiančiame autoriniame „Kamanių šilelio“ koncerte Vilniaus mokytojų namų svetainėje.

Užsienio atlikėjai scenoje užkūrė tikrą pirtį, o klausytojus sužavėjo energija ir muzikalumu. Lietuviškai šnekanti latvių muzikantė L.Bicanė gimė 1990 m. ir ji yra jauniausia šio festivalio užsienio atlikėja. Laura 2012 metais dalyvavo "Eurovizijos" dainų konkurse su savo daina „Frekin‘ Out“. Dainininkė jau yra sukūrusi daugiau nei aštuoniasdešimt dainų, kurias dainuoja ne tik latviškai, bet ir prancūzų, anglų bei vokiečių kalbomis.

Savo gražiausių dainų repertuarą koncerte pademonstravusi švedė M.Pihl jau nuo mažumės daina mokėjo išreikšti savo jausmus. Dainavimas kartu su muzikantu Janu Eriku Lundqvistu nulėmė naujas pažintis Kelne, kur Maria buvo pastebėta vienos vokiečių įrašų kompanijos. 2009 m. pasirodė pirmasis atlikėjos solinis albumas. M. Pihl Švedijoje garsėja ne tik kaip dainininkė, daugelį koncertų surengusi bažnyčiose, bet ir kaip logopedė bei aktorė.

Iš Airijos atvykęs muzikantas E.Reilly pakerėjo savo vokalu. Airijoje gyvenantis atlikėjas dainas kuria ne tik anglų, bet ir airių kalba. Jo dainas nuolat galima išgirsti nacionaliniame radijuje. Muzikantas taip pat ne kartą filmavosi įvairioms airių televizijoms.

Prancūzų atlikėjas M.Touzout iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti šiek tiek drovus, tačiau scenoje muzikantas persimaino: Šv.Kotrynos bažnyčios publika po Mathieu dainų liko nuščiuvusi. Prancūzų poetas siurrealistas aistringai domisi muzikos istorija ir savo eklektišku dainų atlikimo stiliumi siekia perteikti tikrąjį muzikos meną. Jo muzika yra švietimo ir visuomenės atspindys, joje susilieja filosofija ir kasdienybė. M.Touzout muzikos stiliai – prancūziški šansonai ir klasikinė muzika. Akustine gitara grojančio muzikanto požiūris grįstas kultūrų įvairove, o savo prancūziškomis dainomis jis nori dalytis su visais, kuriems nesvetimas poetiškas požiūris į gyvenimą.

Energingasis V.Pašnykas savo dainomis publiką užkrėtė slavišku gaivališkumu. Šį talentingą ukrainietį galima pavadinti savo kultūros  puoselėtoju. Jo kūryba priskiriama vadinamajam folkmuzikos stiliui. Dainuodamas atlikėjas akompanuoja ne tik gitara, bet ir tradiciniu styginiu ukrainiečių liaudies muzikos instrumentu bandūra. Muzikantas dalyvauja įvairiuose renginiuose, tačiau, kaip pats yra minėjęs, jam maloniausia groti po atviru dangumi, nes gatvėje gali daryti tai, ką trokšta širdis, improvizuoti ir, pagavus praeivių nuotaikų virpesius, juos perteikti muzika.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kaip gynimo fondo įstatymą įgyvendins būsimoji valdžia?