Naujame lietuviškame miuzikle – karališka meilės istorija

Gruodžio mėnesį Lietuvos arenas pasieks išskirtinis kūrinys – miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“. Dramatiškiausią karališką meilės istoriją pasakos didžiausias ir brangiausias lietuviškas miuziklas.

Žygimantą Augustą įkūnys dainininkas ir aktorius M.Jankavičius, Barborą Radvilaitę – dainininkė ir šokėja K.Skambinė.<br>Nuotr. iš rengėjų archyvo
Žygimantą Augustą įkūnys dainininkas ir aktorius M.Jankavičius, Barborą Radvilaitę – dainininkė ir šokėja K.Skambinė.<br>Nuotr. iš rengėjų archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Aug 27, 2014, 5:39 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 1:19 PM

XVI amžiaus vidurys. Jaunasis karalius Žygimantas Augustas įsimyli Barborą Radvilaitę, kilusią iš garsios Lietuvos didikų šeimos. Niekas nėra jaunojo karaliaus aistra sužavėtas. Jis privalo stiprinti dinastiją, o ne atsiduoti jausmams. Kas nugalės: šaliai politiškai palanki sąjunga ar tyra meilė? Ar pavyks Žygimantui Augustui įveikti savo šeimos ir aplinkos pasipriešinimą? Ar įžengs Barbora Radvilaitė į rūmus?

Žygimantą Augustą įkūnys dainininkas ir aktorius Mantas Jankavičius, Barborą Radvilaitę – dainininkė ir šokėja Karina Skambinė.

Miuziklo kūrybai jėgas suvienijo režisierė ir choreografė Anželika Cholina, kompozitorius Kipras Mašanauskas, libreto autorius  Romas Lileikis, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų ir grimo dailininkas Juozas Statkevičius.

Vaidins ir dainuos talentingi aktoriai bei dainininkai: Sigutė Stonytė, Kostas Smoriginas, Jeronimas Milius, Rafailas Karpis, Dominykas Vaitiekūnas, Tadas Girininkas, Tadas Juodsnukis, Mindaugas Jankauskas. Jėgos projektui suteiks tarptautinių konkursų laureatas choras „Brevis“. Spektaklio masiškumo, dinamikos ir plastiškumo variklis – Anželikos Cholinos šokio teatras.

„Kurti miuziklą – nauja patirtis, bet gyvenime aš mėgstu tik iššūkius. Nepaprastai atsakinga ir jautru liestis prie išskirtinės ir reikšmingiausios Lietuvos istorijoje didžios Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės legendos, tragiška lemtimi pasibaigusios. Norisi atkurti šį mitą taip, kad jis paliestų lietuvių širdis, verstų susimąstyti. Mes turime domėtis savo šalies istorija, puoselėti lietuvybę. Tauta be praeities neturi ateities“, – sako režisierė ir choreografė A.Cholina.

„Šiai istorijai sunku atsispirti. Gerą dešimtmetį brandinau mintį, kad turiu prie jos rimtai prisiliesti. Aš tikiu, kad mums pavyks visiškai naujai pateikti šį įkvepiantį epą ir žiūrovui ne kartą suvirpės širdis. Tai negali nejaudinti!“ – sako kompozitorius K.Mašanauskas, sukūręs muziką daugiau nei trisdešimčiai kino filmų. Tarp jų – „Prieš parskrendant į Žemę“, „Tadas Blinda. Pradžia“.

„Viena iš vaikystėje man pasakotų istorijų, seniai virtusi legenda ar net įgavusi epo atspalvį, – Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės sakmė... Anapus godumo, šalto išskaičiavimo švyti derlingi jausmų sodai, gaivinantys kasdienybę – prasme, tikėjimu bei kūryba. Sumanėme šiam pasakojimui suteikti pavidalą, skirtą kuo daugiau žiūrovų. Nuoširdžiai tikimės, kad  jums patiks“, – sako libreto autorius R.Lileikis, dainų autorius ir legendinės Užupio Respublikos prezidentas.

„Vaidinti miuzikle – labai įdomi patirtis. Jo siužetas – mūsų istorijos dalis, ir tai man ypač svarbu. Žmonės, kurie dirba prie šio kūrinio, deda į jį visą širdį, todėl turėsime fantastišką miuziklą“, – įsitikinęs M.Jankavičius.

„Būti Barbora – didžiulė garbė ir atsakomybė. Džiaugiuosi, kad mano partneris scenoje – Mantas, su kuriuo visada puikiai sutarėme. Žinau, kokie talentingi žmonės dirba prie šio projekto. Žaviuosi režisiere A.Cholina ir jos nuolat stebinančiais scenos sprendimais. Esu tikra, kad žiūrovų laukia nepaprasta premjera“, – sakė K.Skambinė.

Miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ premjera: gruodžio 12 d. Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, gruodžio 19 d. – Vilniuje, „Siemens“ arenoje; gruodžio 27 d. – Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ar valdžia susiduria su komunikacijos krize?