Jaunieji teatro kūrėjai teigia: „Tobulumas – tai liga“

Lietuvos teatro sąjunga naujus metus pradeda nauju „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ pasirodymu. Trečius metus rengiamas konkursas žiūrovams pristato jaunus scenos meno talentus. Vasario 7 d. sostinės publika kviečiama į režisierės Saulės Norkutės spektaklio eskizą „Voicekas ir Marija“. Spektaklyje vaidmenis kuria aktorių duetas – Jonas Verseckas ir Justina Kaminskaitė. Spektaklio scenografė – Šarūnė Pečiukonytė.

Režisierė drauge su aktoriais pasakoja istoriją apie du žmones – Voiceką ir Mariją, užstrigusius praeityje, negalinčius susitaikyti su praeities skriaudomis, nemokančius gyventi šia diena.
Režisierė drauge su aktoriais pasakoja istoriją apie du žmones – Voiceką ir Mariją, užstrigusius praeityje, negalinčius susitaikyti su praeities skriaudomis, nemokančius gyventi šia diena.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jan 30, 2015, 2:14 PM, atnaujinta Jan 14, 2018, 2:28 PM

Pristatydama spektaklį režisierė S.Norkutė apibūdina jį lakoniškai: įtraukiantis žiūrovą, žaidžiantis su erdve ir kuriantis pasaulį ne tik scenoje, bet ir aplink ją. Tačiau ne viskas taip paprasta. Režisierė spektaklio eskizą kūrė remdamasi net keletu skirtingų autorių bei pačių aktorių kūryba: Kurto Vonneguto romanu „Galapagai“, kultiniu danų režisieriaus Jorgeno Leth filmu „Tobulas žmogus“, Bernard'o Marie Kolteso monologais iš pjesės „Roberto Zucco“, Georgo Buchnerio „Voiceku“, rašytojo Charles'io Bukowskio eilėraščiais ir aktorių kurtais tekstais.

Režisierė drauge su aktoriais pasakoja istoriją apie du žmones – Voiceką ir Mariją, užstrigusius praeityje, negalinčius susitaikyti su praeities skriaudomis, nemokančius gyventi šia diena.

„Pagrindinė tema, kurią gvildename,  – tai žmogaus atsakomybė už save ir savo veiksmus. Juk mūsų dabartis reikalauja, kad mes vartotume, veiktume pernelyg viską apgalvodami arba vedami tik instinktų. O kur pusiausvyra? Žmogaus visuma? Ne veltui mes rinkomės G.Buchnerio „Voiceką“, kalbantį apie tobulybės užkratą, kuris mus visus palieka prie sudaužytų vaikystės – „o aš galėjau būti“ – šukių. Tobulumas – tai liga, kuri verčia siekti nepasiekiamo, persukinėti mintis ir nuolatos „groti“ praeities istorijas“, – apie spektaklio sumanymą kalbėjo S.Norkutė.

Režisierė daug  dėmesio skyrė scenovaidžiui, kuris kuriamas ne tik scenoje, bet ir žiūrovų erdvėje. „Buvo svarbu perteikti istoriją taip, kad ji žiūrovui taptų daug artimesnė ir suprantamesnė, ne vien per tekstą ir personažus, bet ir per aplinką, kurioje jie veikia. Ieškojau scenografo, kuris supranta, kaip į erdvę įkomponuoti pojūtį, kaip sukurti pasaulį, o ne jo iliustraciją. Todėl esu dėkinga scenografei Š.Pečiukonytei už tiksliai įgyvendintas idėjas“, – sakė režisierė.

Spektaklyje „Voicekas ir Marija“ vaidmenis kuria aktorius J.Verseckas, teatro publikai pažįstamas iš režisierių Oskaro Koršunovo ir Jono Vaitkaus spektaklių. Marijos vaidmenį kuria jauna aktorė J.Kaminskaitė, neseniai magistro studijas baigusi Londono centrineje kalbos ir oratorystės mokykloje.

Režisierė S.Norkutė daugelį metų dirbo įvairių filmų, televizijos ir teatro projektų režisiere. Praėjusiais metais pristatė savo debiutinį teatro režisūros darbą „Albanijos nekaltoji“ Valstybiniame jaunimo teatre.

Režisierės S.Norkutės spektaklio eskizo „Voicekas ir Marija“ pristatymas. Vasario 7 d. 18 val. ir 20 val. Lietuvos teatro sąjunga, Vilnius. Norintys dalyvauti  turi išanksto užsiregistruoti adresu teatro.sajunga@gmail.com

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.