Naujasis Baltijos muzikos akademijų orkestras pradeda „Šimtmečio turą“

Artėjant trijų Baltijos kraštų šimtmečiui, kurį Lietuva, Latvija ir Estija švęs 2018 metais, jauni muzikos talentai iš trijų kaimyninių kraštų susibūrė į Baltijos muzikos akademijų orkestrą (BAO). Po Velykų BAO surengs savo pirmuosius tris koncertus Rygoje, Vilniuje ir Tartu.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Savo pirmuosius koncertus BAO rengia su latvių dirigentu Andriu Vecumnieku.<br>Organizatorių nuotr.
Savo pirmuosius koncertus BAO rengia su latvių dirigentu Andriu Vecumnieku.<br>Organizatorių nuotr.
Solo violončele grieš jauna, ekspresyvi garsiojo orkestro „Kremerata Baltica“ atlikėja Emma Aleksandra Bandeniece.<br>Organizatorių nuotr.
Solo violončele grieš jauna, ekspresyvi garsiojo orkestro „Kremerata Baltica“ atlikėja Emma Aleksandra Bandeniece.<br>Organizatorių nuotr.
Programoje skambės ir jaunos latvių kompozitorės Madaros Petersonės kūrinys „Greitis“ („The Speed“).<br>Organizatorių nuotr.
Programoje skambės ir jaunos latvių kompozitorės Madaros Petersonės kūrinys „Greitis“ („The Speed“).<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Apr 17, 2017, 12:12 PM, atnaujinta Apr 21, 2017, 6:13 PM

Iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), Jazepo Vytuolo Latvijos muzikos akademijos (LMA) bei Estijos muzikos ir teatro akademijos (EMTA) studentų sudaryto Baltijos akademijų orkestro „Šimtmečio turo“ pasirodymai numatyti iki 2019 m. Per trejus metus bus aplankytos 7 šalys ir 12 miestų, kurių publikai jaunieji atlikėjai greta klasikinio repertuaro pristatys ir naująją Baltijos kraštų muziką.

BAO prisistatymo koncertas Vilniuje vyks balandžio 24 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Išvakarėse, balandžio 22 d., BAO surengs koncertą Rygoje, Latvijos muzikos akademijoje. Balandžio 26 d. orkestras grieš Tartu „Vanemuine“ koncertų salėje.

Baltijos muzikos akademijų orkestras įkūnija jaunystę, talentą ir aistrą muzikai. Pirmieji koncertai Vilniuje, Rygoje ir Tartu – tai pagrindinės programos, numatytos kitąmet, pranašai. 2018 metais greta koncertų Baltijos kraštuose BAO pasirodys Gdansko (Lenkija) ir Berlyno (Vokietija) scenose, o 2019 m. keliaus į Helsinkį (Suomija) ir Sankt Peterburgą (Rusija).

Savo pirmuosius koncertus BAO rengia su latvių dirigentu Andriu Vecumnieku. Programoje – Roberto Schumanno Trečioji „Reino“ simfonija Es-dur, Antonino Dvořáko Koncertas violončelei ir orkestrui h-moll bei jaunos latvių kompozitorės Madaros Petersonės kūrinys „Greitis“ („The Speed“). Solo violončele grieš jauna, ekspresyvi garsiojo orkestro „Kremerata Baltica“ atlikėja Emma Aleksandra Bandeniece.

Madaros Petersonės kūrinys simfoniniam orkestrui „Greitis“ buvo inspiruotas Alberto Einsteino gyvenimo ir filosofijos apie objektų ir idėjų sąveikos reliatyvumą. Pasak autorės, kūrinys klausytojams žada neeilinių garsinių patirčių.

Artėjančio šimtmečio išvakarėse Lietuva, Latvija ir Estija vienijasi glaudžiam bendradarbiavimui, kad pristatytų Baltijos regiono reikšmingumą ir istoriją. Norima pabrėžti, kad pagrindinis mūsų kraštų turtas yra žmonės, kurie kasdien dirba kurdami dabartį ir drauge su jaunąja karta deda pagrindus mūsų ateičiai. Baltijos akademijų orkestro koncertai yra Šimtmečio minėjimo programos renginių dalis. (Daugiau informacijos www.balticacademies.eu.)

Lietuvos studentų ir dėstytojų dalyvavimą Baltijos akademijų orkestro veikloje remia Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: M. Drobiazko ir P. Vanagas pasirodė Kremliaus ledo šou Sočyje