„Synaesthesis“ susitikimai su klausytojais: nuo Kauno iki Kintų

Birželio pabaigoje „Dreams of the Blind“ koncertu paminėjęs savo penkerių metų sukaktį, šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ rupjūčio mėnesį leisis į tris koncertines išvykas, kuriose muzikantų lauks reti arba visai nauji susitikimai su klausytojais bei partneriais scenoje. 

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Syanesthesis“ – vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje.<br>D.Matvejevo nuotr.
Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Syanesthesis“ – vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje.<br>D.Matvejevo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 30, 2018, 6:44 PM

Pirmąja stotele pasirinkęs Kauną (08 01, Kauno menininkų namai), vėliau kolektyvas aplankys Kintus (08 03, Kintų muzikos festivalis) ir Raseinius (08 18, Raseinių mzuikos festivalis). Jų gyventojai bei svečiai turės progą susipažinti ar dar kartą išgirsti šį savitą lietuviškos muzikos scenos atstovą.

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Syanesthesis“ – vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje. Jis vis ryškiau pastebimas ne tik vietinės, bet ir užsienio publikos. Jauni maksimalistai, susibūrę vedami noro groti nepelnytai retai koncertinėse erdvėse skambančią moderniąją muziką, jau spėjo susilaukti įvertinimo čia ir svetur.

2016 ir 2017 m. kolektyvas grįžo iš Austrijoje vykusio šiuolaikinės muzikos konkurso „Just composed!“ su prizais už geriausias naujai sukurtų kūrinių interpretacijas, tais pačiais 2017 m. buvo apdovanoti ir LR Kultūros ministerijos teikiama „Jaunojo kūrėjo“ premija. 

Ansamblis surengė daug įsimintinų koncertų tarptautiniuose festivaliuose „Gaida“, „Druskomanija“, „Ahead“, „Crossroads“ (Austrija), „Melos-Ethos“ (Slovakija). 2018 m. „Synaesthesis“ buvo pakviestas tapti reziduojančiu Lietuvos kompozitorių sąjungos ansambliu. 

Tapo įprasta, jog ansamblio „Synaesthesiskoncertai palydimi entuziastingos klausytojų reakcijos ir teigiamų atsiliepimų spaudoje. Kolektyvo „prekės ženklas“ – energija trykštanti ir tuo pačiu aukštu profesionalumu pasižyminti originaliai pasirinktos programos interpretacija.

Rugpjūčio 1 d. 19 val. Kauno menininkų namuose ansamblis atliks programą, pavadintą „Cool people playing strange music“ (liet. „Kieti žmonės grojantys keistą muziką“). Provokuojantis programos pavadinimas apeliuoja į šiuolaikinės muzikos įvaizdį Lietuvoje.

Su ta pačia programa rugpjūčio 3 d. „Synaesthesis“ grįš jau antrus metus iš eilės pasirodyti į vis augantį Kintų muzikos festivalį. Koncertas įvyks Kintų Didžiojoje bažnyčioje, 20 val.

Visi abiejų pasirodymų programose skambėsiantys kūriniai – Yann Robin „Ftera“, Régis Campo „Pop – Art“, Sylvain Marty „Lithuanian Rotation“ (Prancūzija) bei Panayiotis Kokoras „Crama“ (Graikija/JAV) ir Lenka Novosedlikovos „twenty:seven:twenty“ (Slovakija) – parašyti XXI amžiuje. Ansamblio atlikėjai nori klausytojams į juos pasiūlyti savo požiūrį – tai „kieta“, dinamiška ir įdomi muzika, leidžianti geriau suvokti šiandieninius muzikos reiškinius. 

Rupjūčio 18 d. kolektyvas pirmą kartą prisistatys Raseinių miesto šiuolaikinės muzikos festivalio publikai: 18 val. Raseinių menų mokyklos salėje atliks elektroakustinius lietuvių kompozitorių – Alberto Navicko „Accidental“, Andriaus Arutiuniano „concerto is just a game“ ir Dominyko Digimo „walking through a three points“ – kūrinius bei jau minėtų Y. Robin („Ftera“) bei P. Kokoras („Conscious sounds“) darbus. 

Tą pačią dieną 20 val. „Synaesthesis“ muzikantai prisijungs prie vieno aktyviausių šiuolaikinės muzikos ansamblio iš Didžiosios Britanijos „Apartment House“. Tai kolektyvas, kuris jau 20 metų pritraukia gausias klausytojų gretas atlikdamas avangardinę ir eksperimentinę muziką. Ansamblis, 1995 m. įkurtas violončelininko Antono Lukoszevieze, koncertuoja visame pasaulyje. 

Koncerto metu pirmą kartą Lietuvoje skambės amerikiečių kompozitoriaus Juliaus Eastmano (1940–1990) kūryba. Kūrinį instrumentiniam ansambliui „Femenine“ Raseinių menų mokyklos salėje atliks jungtinė muzikantų iš dviejų kolektyvų – „Apartment House“ ir „Synaesthesis“ – kompanija. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.