XXI a. S.Darius ir S.Girėnas išbandė technologiją, nukėlusią į praėjusio amžiaus pradžią

Vaidas Baumila ir Jokūbas Bareikis – XXI a. S.Darius ir S.Girėnas – įsiamžino unikaliose analoginėse fotografijose. Būtent taip darytos „Lituanicos“ bei S.Dariaus ir S.Girėno nuotraukos prieš skrydį virš Atlanto.

J.Bareikis dainuos miuzikle „Lituanica“.<br>Rengėjų nuotr.
J.Bareikis dainuos miuzikle „Lituanica“.<br>Rengėjų nuotr.
Atlikėjai J.Bareikis (kairėje) ir V.Baumila dainuos miuzikle „Lituanica“.<br>Rengėjų nuotr.
Atlikėjai J.Bareikis (kairėje) ir V.Baumila dainuos miuzikle „Lituanica“.<br>Rengėjų nuotr.
 J.Bareikis miuzikle „Lituanica“ įkūnys S.Girėną.<br>Rengėjų nuotr.
 J.Bareikis miuzikle „Lituanica“ įkūnys S.Girėną.<br>Rengėjų nuotr.
J.Bareikis dainuos miuzikle „Lituanica“.<br>Rengėjų nuotr.
J.Bareikis dainuos miuzikle „Lituanica“.<br>Rengėjų nuotr.
V.Baumila miuzikle „Lituanica“ įkūnys S.Darių.<br>Rengėjų nuotr.
V.Baumila miuzikle „Lituanica“ įkūnys S.Darių.<br>Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Dec 23, 2018, 1:36 PM

„Tikruosius Steponą Darių ir Stasį Girėną bei mus, miuziklo „Lituanica“ aktorius, skiria daugiau nei 85 metai, bet lietuvybės dvasia, kuria jie gyveno, lygiai tokia pat aktuali ir šiandien“, – kalbėjo S.Girėną miuzikle „Lituanica“ įkūnysiantis aktorius J.Bareikis.

Pasak aktoriaus, „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą istoriją dabar mes matome ir vertiname kiek kitaip nei praėjusio amžiaus žmonės. Tačiau dėl to šio žygio reikšmė nė kiek nesumenko.

Kad aktoriai galėtų perteikti S.Dariaus ir S.Girėno charakterius, jų idėjas, viltis ir vertybes, pirmas žingsnis būtų pradėti gilintis į laikotarpį, Lietuvos istoriją bei šalies padėtį tarptautinėje politikoje, lakūnų biografijas, ieškoti vaizdinės medžiagos.

„Tačiau mums patiems bent iš tolo prisiliesti prie to laikotarpio per senąsias fotografijos technikas ir technologijas, per atkurtus S.Dariaus ir S.Girėno kostiumus ir autentišką aviacinę atributiką buvo labai įdomu“, – kalbėjo aktorius J.Bareikis. Jis senąją fotografiją išbandė drauge su savo dukryte Liucija.

Analoginės fotografijos ekspertas, fotomenininkas ir VDA dėstytojas Gintas Kavoliūnas pasakojo, kad praėjusio amžiaus pradžioje fotografuotis būdavo įprasta tik labai ypatingomis progomis. Ir ne tik dėl tuomet didelės vienos nuotraukos kainos, bet ir todėl, kad sėkmingam kadrui reikėdavo geležinės kantrybės.

Fotografuojantis studijoje dažnai buvo naudojami specialūs stovai – į juos atsirėmus besifotografuojantiems žmonėms būdavo lengviau nesujudėti, mat menkiausias judesys darydavo milžinišką įtaką nuotraukos ryškumui.

To meto nuotraukos, kaip ir išlikusios praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje darytos S.Dariaus ir S.Girėno bei „Lituanicos“ nuotraukos, pasižymėjo detalumu ir tikroviškumu, sukurdamos įspūdį, tarsi žmogų nuotraukoje būtų galima paliesti.

Didžiausią miuziklą Lietuvoje „Lituanica“ stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos bei Lenkijos.

Miuziklas atskleis ne tiktai dramatiškas „Lituanicos“ skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į S.Dariaus ir S.Girėno asmenybes, todėl pagrindinis kūrybinės trupės dėmesys nukreiptas į jausminę ir draminę žmonių likimų liniją.

Aktorių meistriškumo, originalios muzikos ir jautraus libreto sintezė atskleis net 25 istorijos dalyvių personažus, meilės vingius, patriotizmo svarbą ir paskirų žmonių, ir visos tautos gyvenimui.

Beveik 50 aktorių ir šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus drabužius, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią.

Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai.

Miuzikle skambės 30 originalių, specialiai „Lituanicai“ sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme.

Pagrindiniai vaidmenys miuzikle „Lituanica“ patikėti neabejotiniems jaunosios kartos talentams. S.Darių įkūnys Vaidas Baumila, S.Girėną – Jokūbas Bareikis, o S.Dariaus žmonos Jaunutės vaidmenį atliks dainininkė Monika Pundziūtė-Monique.

Muziką šiam miuziklui kuria kompozitorius Gintautas Venislovas, libreto autorius – Martynas Bialobžeskis, režisierius – Mantas Verbiejus. („Sostinė“)

Miuziklo „Lituanica“ premjera numatyta 2019 m. pavasarį: kovo 30 d. Šiauliuose, balandžio 19 d. Klaipėdoje, balandžio 25 d. Vilniuje ir balandžio 27 d. Kaune.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.