Išleidžiama pašto ženklų serija seniesiems pašto keliams

Lietuvos paštas penktadienį, birželio 12 d., išleidžia A. Gudyno kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Senieji pašto keliai“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 25 000 vnt.

Pašto ženkle vaizduojamas buvusio Tauragės pašto pastatų kompleksas su užeigos namais. <br> LP nuotr.
Pašto ženkle vaizduojamas buvusio Tauragės pašto pastatų kompleksas su užeigos namais. <br> LP nuotr.
Lietuvos pašto ženklų serijoje „Europa. Senieji pašto keliai“ – du nauji pašto ženklai.<br> LP nuotr.
Lietuvos pašto ženklų serijoje „Europa. Senieji pašto keliai“ – du nauji pašto ženklai.<br> LP nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

Jun 11, 2020, 9:39 PM, atnaujinta Jun 11, 2020, 11:18 PM

Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Gedimino pr. 7, birželio 12 d, penktadienį.

Viename pašto ženkle vaizduojamas buvusio Tauragės pašto pastatų kompleksas su užeigos namais. Tai vienas seniausių istorinių pastatų mieste, pradėtas statyti dar 1840 m. Iki šiol pastatų fasaduose tebėra išlikę ryškūs XIX a. architektūros bruožai, o ryškiausi jų matomi ant užeigos namų pastato.

Ši pašto stotis žymi dar ir tuo, kad 1843-iaisiais čia pakeliui į Paryžių stabtelėjo pailsėti žymusis prancūzų rašytojas Honore de Balzacas, užeigos namuose jis parašė laišką savo būsimai žmonai Evelinai Hanskai.

Į Europos filatelijos istoriją Tauragės paštas įėjo 2008 m., kai Šveicarijoje, Lugano mieste vykusiame aukcione buvo išparduodama filatelistui Paolo Bianci priklausiusi pašto ženklų ir vokų kolekcija – brangiausias aukcione buvo laiškas, 1857 m. gruodžio 31 dieną išsiųstas būtent iš šio Tauragės pašto.

Kitame pašto ženkle vaizduojamas laiškas, 1841 m. siųstas iš Švenčionių į Maskvą. Iliustracijoje galima matyti tam laikmečiui būdingus antspaudus bei kitus ranka rašytus siuntimui reikalingus rekvizitus.

Kasmet, vieną kartą per metus visoje Europoje ir kai kuriose kitose šalyse leidžiama pašto ženklų serija, kurią sieja bendra tema. Pavyzdžiui, pernai tema buvo nacionaliniai paukščiai – Lietuvoje išleisti pašto ženklai su baltaisiais gandrais.

Šiais metais pasirinkta senųjų pašto kelių tema. Paprastai tokie ženklai išleidžiami iki gegužės 9 dienos, tačiau dėl pandemijos šiais metais pašto ženklų leidimas buvo šiek tiek atidėtas.

Per metus valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.
 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.