Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija – tautodailės puoselėtojui Jonui Rudzinskui

Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2020 metų premiją nusprendė skirti Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkui Jonui Rudzinskui, pranešė Kultūros ministerija. Premija jam paskirta už ilgametę tautodailės puoselėjimo, sklaidos, tyrinėjimo ir jos kūrėjų ugdymo veiklą, tautodailės prestižo visuomenėje stiprinimą.

Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkas Jonas Rudzinskas.<br>G.Savickio (ELTA) nuotr.
Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkas Jonas Rudzinskas.<br>G.Savickio (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 19, 2020, 2:37 PM, atnaujinta Nov 19, 2020, 2:53 PM

Šiemetinis Nacionalinės J. Basanavičiaus premijos laureatas jau ketvirtą dešimtį yra žinomas etninės kultūros, tautodailės puoselėtojas, organizatorius, visuomenininkas, profesionalus menininkas, aktyvus šiuolaikinio kultūrinio proceso dalyvis.

J. Rudzinskas Lietuvoje ir už jos ribų pristato lietuvių tautodailės tradicijas, organizuoja parodas, kūrybinius seminarus, plenerus, konkursus. Jis inicijuoja dokumentinių filmų apie tautodailės kūrėjus sukūrimą, taip pat knygų, enciklopedinių žinynų, amato vadovų, monografijų apie geriausius tautodailininkus sudarymą ir leidybą.

Laureatas yra žurnalo „Tautodailės metraštis“ įkūrėjas ir leidėjas, daugelio menotyrinių, analitinių, populiarinimo, edukacinių straipsnių autorius. Etnokultūros temomis J. Rudzinskas skaito pranešimus įvairiose konferencijose bei seminaruose Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Jonas Rudzinskas taip pat yra aktyvus dailininkas, rengiantis savo kūrybos parodas ir iliustruojantis knygas etnokultūros temomis. Žinias apie lietuvių etninę kultūrą ir tautodailę padeda skleisti jo įkurtas interneto portalas www.lietuvostautodaile.lt.

J. Rudzinsko kandidatūrą gauti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos kandidatūrą pasiūlė Lietuvos meno kūrėjų asociacija. Praminga, kad laureatas buvo vienas iš iniciatorių 2020-uosius Lietuvoje paskelbiant Tautodailės metais.

Kultūros ministerijos iniciatyva Jono Basanavičiaus valstybinę premiją Vyriausybė įsteigė 1992 metais, 2017-aisiais ji įgijo nacionalinės premijos statusą.

Premija skiriama už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros tradicijų plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu.

Premijos dydis – 800 bazinių socialinių išmokų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.