10-ąjį Kintų muzikos festivalį šiandien pradeda „Vilties mišios“

Jau dešimtą vasarą Pamaryje lydi Kintų muzikos festivalis, kasmet vietinius gyventojus ir regiono svečius lepinantis pripažintų Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertais.

 Choras „Polifonija“.<br> A.Lavickienės nuotr.
 Choras „Polifonija“.<br> A.Lavickienės nuotr.
 A.Mikalkėnas.<br> D.Čėplos nuotr.
 A.Mikalkėnas.<br> D.Čėplos nuotr.
 L.Geniušas.<br> Rengėjų nuotr.
 L.Geniušas.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 6, 2021, 10:02 AM

Artimiausiuose festivalio renginiuose koncertuos Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, taip pat – LMTA šiuolaikinės muzikos ansamblis, kuriame figūruoja tiek jauni veidai, tiek pripažinti meistrai.

Kitą savaitę keletą skirtingų programų atliks pripažinti kamerinės muzikos atlikėjai Dalia Dėdinskaitė (smuikas) ir Glebas Pyšniakas (violončelė), kurie koncertuos tiek duetu, tiek su scenos partneriais. Tarp jų – artistiškasis akordeonininkas Tadas Motiečius, pianistė Anna Geniušienė ir viena ryškiausių šiųmečio festivalio žvaigždžių – pianistas Lukas Geniušas.

Šiandien, liepos 6 d., jubiliejinis dešimtasis Kintų muzikos festivalis startuoja koncertu „Vilties mišios“. Kompozitorės Zitos Bružaitės kūrinį tuo pačiu pavadinimu atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis), Petras Vyšniauskas (saksofonas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija) ir Andrius Bartulis (klavišiniai).

2019 m. parašytas kūrinys skirtas poetės, rašytojos, prozininkės, dramaturgės, visuomenės veikėjos, Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarės Vidmantės Jasukaitytės atminimui. Sakralinėje kompozicijoje liečiami egzistenciniai horizontai, kurie savo keliamais klausimais yra universalūs ir artimi mums visiems. Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Šilutės kultūros ir pramogų centru.

Liepos 9 d. festivalį tęs šiuolaikinė jaunų autorių muzika. Koncerte „DAR premjeros perkusijai“ skambės keturios jaunų ir veržlių kūrėjų premjeros.

Eliotto Delafosse, Justinos Šikšnelytės, Raimondos Žiūkaitės ir Eliorah Goodman kūrinius atliks LMTA šiuolaikinės muzikos perkusijos ansamblis: Rūta Šeduikytė, Arkadijus Gotesmanas, Dominykas Snarskis, Tuomas J. Räsasänen ir Arnas Mikalkėnas.

Skambėsiantys kūriniai – „Kintai Arts“, Lietuvos kompozitorių sąjungos Druskininkų meno rezidencijos DAR ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinės muzikos studijų programos bendro darbo rezultatas. Koncerte dalyvaus ir jaunieji lietuvių choreografai bei šokėjai, kurie garsą praturtins judesiais.

Festivalyje taip pat skambės nemažai XX a. muzikos. Smuikininkė D.Dėdinskaitė ir violončelininkas G.Pyšniakas liepos 15 d. atliks Zóltano Kodály, Pēterio Vasko ir Maurice’o Ravelio muzikos programą „Duetissimo“. Skambančią muziką vizualiai lydės Mindaugo Juodžio tapybos darbai.

Liepos 16 d. vakaras bus dedikuotas ekspresyviojo Sergejaus Rachmaninovo muzikai. D.Dėdinskaitė, G.Pyšniakas ir pianistė A.Geniušienė atliks kamerinės muzikos programą „Vakaras su Rachmaninovu“, kurioje skambės fortepijoninis trio, sonata violončelei ir fortepijonui bei virtuoziškumu ir vaizdingumu ausis užburiantys etiudai-paveikslai fortepijonui.

Liepos 17 d. prie D. Dėdinskaitės ir G. Pyšniako prisijungs akordeonininkas T.Motiečius – trio drauge paruošė Argentinos karščiu ir tango aistra alsuojančią Astoro Piazzollos kūrinių programą „Vien tik Piazzolla“.

Festivalis šiemet tęsia pernai pradėtą Lietuvos žydų istorijos giją. Žydų kultūros palikimą giliau pažinti kvies dvi programos. Liepos 17 ir 18 d. Švėkšnos sinagogoje skambės programa „Iš litvakų muzikinio paveldo“. Dviejuose koncertuose Žemaičių Naumiestyje ir Švėkšnoje D.Dėdinskaitė (smuikas), G. Pyšniakas (violončelė) ir T.Motiečius (akordeonas) atliks Lietuvos kilmės žydų muziką, kurią lydės Matvejaus Vaisbergo tapybos darbai.

Liepos 18 d. vakarą prie D.Dėdinskaitės ir G.Pyšniako prisijungs Lukas Geniušas, tvirtai įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių savo kartos pianistų. Giriamas už savo talentą ir brandą, jis yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, o šiemet pirmą kartą koncertuos ir Kintų muzikos festivalyje.

Programoje „Pasaulio žydų keliais“ skambės Anatolijaus Šenderovo, Felixo Mendelssohno ir Mieczysławo Weinbergo kūriniai. Šių trijų koncertų rėmėjas – Geros valios fondas.

Festivalio bilietus platina bilietai.lt. Koncertai „Vilties mišios“, „DAR premjeros prekusijai“ ir „Iš litvakų muzikinio paveldo“ yra nemokami.

***

Festivalio programa

07 06, 19:00

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia

VILTIES MIŠIOS

Koncerto partneris – Šilutės kultūros ir pramogų centras

Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis), Petras Vyšniauskas (saksofonas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija), Andrius Bartulis (klavišiniai)

PROGRAMOJE – Zitos Bružaitės VILTIES MIŠIOS

Koncertas nemokamas

07 09, 19:00

Kintų pagrindinės mokyklos Daugiafunkcis centras

DAR PREMJEROS PERKUSIJAI

LMTA šiuolaikinės muzikos perkusijos ansamblis: Rūta Šeduikytė, Arkadijus Gotesmanas, Dominykas Snarskis, Tuomas J. Räsasänen, Arnas Mikalkėnas

Projekto meno vadovai: Vykintas Baltakas ir Arnas Mikalkėnas

PROGRAMOJE – Eliotto Delafosse (BE), Justinos Šikšnelytės (LT), Raimondos Žiūkaitės (LT), Eliorah Goodman (JK) kūriniai perkusijai

Koncertas nemokamas

07 15, 19:00

Kintų Didžioji bažnyčia

DUETISSIMO

Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Mindaugas Juodis (tapyba)

PROGRAMOJE – Zóltan Kodály, Pēteris Vasks, Maurice Ravel

Bilieto kaina 12 Eur

07 16, 19:00

Kintų Didžioji bažnyčia

VAKARAS SU RACHMANINOVU

Anna Geniušienė (fortepijonas), Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė)

PROGRAMOJE – Sergejaus Rachmaninovo kūriniai

Bilieto kaina 12 Eur

07 17, 13:00

Žemaičių Naumiesčio evangelikų liuteronų bažnyčia

07 18, 13:00

Švėkšnos sinagoga

IŠ LITVAKŲ MUZIKINIO PAVELDO

Koncerto rėmėjas – Geros valios fondas

Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Tadas Motiečius (akordeonas), Matvei Vaisberg (tapyba)

PROGRAMOJE – Anatolijus Šenderovas, César Cui, Aaron Copland, Jascha Heifetz-Manuel Ponce, George Gershwin, Benny Goodman

Koncertas nemokamas

07 17, 19:00

Kintų Didžioji bažnyčia

VIEN TIK PIAZZOLLA

Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Tadas Motiečius (akordeonas)

PROGRAMOJE – Astoro Piazzollos kūriniai

Bilieto kaina 12 Eur

07 18, 19:00

Kintų Didžioji bažnyčia

PASAULIO ŽYDŲ KELIAIS Koncerto rėmėjas – Geros valios fondas

Lukas Geniušas (fortepijonas), Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė)

PROGRAMOJE – Anatolijus Šenderovas, Felix Mendelssohn, Mieczysław Weinberg

Bilieto kaina 12 Eur

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.