Vaižganto premija – rašytojui Arvydui Juozaičiui (5)

Rugsėjo 14-ąją Vaižganto gimtajame Malaišių kaime (Anykščių r.) vainikuotas 20-asis Vaižganto premijos laureatas. Diplomas ir premija šiemet įteikti filosofui, prozininkui, dramaturgui Arvydui Juozaičiui.

 A.Juozaitis premijuotas už publicistikos knygą „Kauno saulė“.<br> Lrytas.lt koliažas.
 A.Juozaitis premijuotas už publicistikos knygą „Kauno saulė“.<br> Lrytas.lt koliažas.
 Knygos viršelis.
 Knygos viršelis.
 A.Juozaitis.<br> D.Umbraso nuotr.
 A.Juozaitis.<br> D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Sep 14, 2021, 5:05 PM, atnaujinta Sep 14, 2021, 5:05 PM

Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, yra įsteigusios kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją.

Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę. Premijos laureatais yra tapę Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Bagdonas, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Gintautas Iešmantas, Liudvikas Jakimavičius, Loreta Jastramskienė, Juozas Kundrotas, Justinas Marcinkevičius, Julius Sasnauskas, Laimonas Tapinas, Liutauras Degėsys ir kt.

Šiais metais Vaižganto premijai buvo pasiūlyta keturiolika kandidatų. A.Juozaitis jai pristatytas už publicistikos knygą „Kauno saulė“.

Į Vertinimo komisiją Rašytojų sąjunga buvo delegavusi Jurgitą Jasponytę-Burokienę, Gediminą Kajėną ir Danielių Mušinską, Žurnalistų sąjunga – Audronę Nugaraitę, Joną Staselį ir Gerimantą Statinį.

Pasak A.Juozaičio, „Kauno saulė“ yra miesto epo, „karo ir taikos“ knyga.

„Rašiau ją ieškodamas naujosios Lietuvos valstybės šaknies, leisdamas tą šaknį. Dabartinės Lietuvos istorija tėra šimto metų, bet kokia nuostabi! Kaip ir kiekviena lemtinga istorija, ji reikalauja tiesaus žvilgsnio ir žodžio.

Troškau pamatyti, išgirsti ir aprašyti valstybės stebuklą, pajusti valstybę auginantį miestą. Taip jau yra, kad nūdienos Lietuva gimė Kaune, tad Kaunas – šios istorijos herojus. Miestas, išplėšęs tautą iš nebūties, vertas karo ir taikos epo“, – pasakojo A.Juozaitis.

*

Arvydas Juozaitis – filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, rašytojas, publicistas, politinis bei visuomenės veikėjas; Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjas ir iniciatyvinės grupės narys; Sąjūdžio Seimo narys; Seimo tarybos narys; daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas ir rekordininkas.

Jis išleido per trisdešimt – novelių, esė, publicistikos, dramų – knygų, yra daugelio pjesių ir filmų scenarijų autorius. Apdovanotas Baltijos Asamblėjos literatūros premija, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu, Estijos Respublikos Marijos žemės Ketvirtojo laipsnio ordinu, Lietuvos žurnalistų sąjungos Vinco Kudirkos premija, Liudviko Rėzos premija, Ievos Simonaitytės, Juozo Keliuočio, „Varpų“ literatūrinėmis premijomis.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.