M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo 20-metis: kaip suvienytos pastangos keičia vaikų likimą

Šiais metais itin gabius muzikai vaikus remiantis Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ švenčia 20-ties veiklos metų Lietuvoje jubiliejų. Kodėl Azerbaidžane gimęs Maestro mūsų šalies nepriklausomybės atgavimo metais vaidino svarbų vaidmenį, kokią įtaką darė sutiktiems muzikams ir kuo Fondas gyvena šiemet, papasakojo Fondo valdybos pirmininkė, direktorius ir alumnai.

 M.Rostropovičius ir Fondo valdybos pirmininkė R.Kubilienė.<br> LR archyvo nuotr.
 M.Rostropovičius ir Fondo valdybos pirmininkė R.Kubilienė.<br> LR archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 14, 2023, 10:16 AM

Maestro meilė Lietuvai

Pasaulinį pripažinimą pelnęs Maestro Mstislavas Rostropovičius buvo violončelininkas ir dirigentas, kurį siejo ilgametė draugystė su Lietuva. 25-erius savo gyvenimo metus Maestro skyrė mecenatystei bei labdaros projektams, o 2003 m. asmenine M. Rostropovičiaus iniciatyva Lietuvoje buvo įsteigtas labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Maestro M. Rostropovičius buvo ne tik didis muzikas, bet ir žmogaus teisių bei laisvių gynėjas. 1991 metų sausio 15 dieną Lietuvos kamerinis orkestras, kartu su dirigentu Sauliumi Sondeckiu, susitiko su Maestro Ispanijoje. S. Sondeckis savo lagamine atsivežė kruvinus įvykius atspindinčias nuotraukas, filmuotą medžiagą, kuriomis pasidalino su M. Rostropovičiumi.

Lydint meilės, užuojautos bei vilties, Maestro spaudos konferencijos metu šias padaugintas nuotraukas išdalino žurnalistams, o filmuota medžiaga buvo rodoma Ispanijos televizijoje. Išvykos metu M. Rostropovičius paaukojo ir 15 tūkst. vokiškų markių vaistų labdarai sužeistiesiems Lietuvoje.

„Visi, kam yra tekę bendrauti su Maestro atsimena jį. Tai buvo be galo didis žmogus – rūpestingas bei empatiškas, gebantis kiekvienam skirti savo dėmesį“, – prisiminimais dalinasi Rasa Kubilienė, Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ valdybos pirmininkė.

M. Rostropovičiui 1992 m. buvo įteiktas Sausio 13-osios atminimo medalis, 1995 metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino II laipsnio ordinas, o 2000 m. už ypatingus nuopelnus Lietuvai bei Vilniaus miestui Maestro buvo suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

„Maestro nuo vaikystės pažinojęs žmogus yra sakęs, jog tokio kaip M. Rostropovičiaus nerasite. Ne tik kaip muzikanto, bet žmogaus – apie jį reikėtų rašyti knygą, o ne straipsnį. Nors šio žmogaus istorija vargu ar tilptų į knygą. Ji didžiulė“, – pasakoja Rasa Kubilienė.

Ne tik finansinė parama

Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo atstovai džiaugiasi, jog jau tiek metų gali suteikti vaikams galimybę įgyvendinti jų svajones – sieti savo gyvenimą su profesionalia muzika. Tai užtikrinti padeda ir ilgametės partnerystės su Lietuvos muzikos bendruomene.

„Fondo išskirtinis bruožas yra tas, jog mes siekiame ne tik padėti vaikams finansiškai, bet ir stengiamės juos globoti. Mstislavo Rostropovičiaus fondas yra kaip mama, kuri įkvepia ir padeda visapusiškai, suteikiant vaikams geresnę platformą augti bei tobulėti.

Esame labai dėkingi Fondo partneriams Lietuvos nacionalinei filharmonijai, Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui, Klaipėdos kameriniam orkestrui bei Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai – jų pagalba mes galime vaikams suteikti koncertinę erdvę. Dėka partnerių, Fondo vaikai gauna didžiulį postūmį ir motyvaciją groti su aukšto lygio kolektyvais“, – pasakoja Paulius Biveinis, Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ direktorius.

Išskirtinės galimybės tobulėti

Ne vienas Maestro Mstislavo Rostropovičius fondo alumnas išreiškia savo dėkingumą Fondui už pasitikėjimą talentu, atvertas galimybes mokytis bei pažinti ne tik gabiausius visų sričių Lietuvos vaikus, bet ir tokius žymius žmones kaip Leonidas Donskis.

„Esu be galo dėkinga M. Rostropovičiaus paramos fondui „Pagalba Lietuvos vaikams“. Visų pirma už tikėjimą manimi ir mano talentu, kuris buvo atrastas gan sunkiu paauglystės laikotarpiu. Fondas yra šviesos šaltinis, vedamas atsidavusių žmonių, kurie nori ir gali padėti jauniesiems Lietuvos talentams.

„Nacionalinės moksleivių akademijos“ įtaka man, kaip asmenybei, buvo ir vis dar yra neapsakomas įkvėpimo šaltinis – šių M. Rostropovičiaus fondo finansuotų sesijų metu galėjau ne tik susipažinti su tokiais kaip aš, bet ir talentais iš informatikos, chemijos, matematikos ir filologijos sričių. Mano atmintyje ilgai pasiliks susitikimai su šviesiuoju Leonidu Donskiu ir jo nepakartojama Jolanta“, – pasakoja pianistė Gryta Tatorytė.

Speciali šventinė programa

Minint Fondo jubiliejų, jaunieji talentai, kartu su pasaulį garsinančiais Fondo alumnais ir svečiais, visus metus kvies džiaugtis kokybiška muzika.

„Šiais metais suplanavome keturis jubiliejinius koncertus. Pirmasis koncertas „Gimtadienio preliudija“ įvyks jau kovo 2 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje. Koncerto metu bus atliekami V. A. Mocarto, F. Šopeno ir B. Dvariono kūriniai. Kiti du koncertai vyks balandžio 1–2 dienomis – šiuose koncertuose dalyvaus Fondo alumnai, kurie yra išsibarstę po visą pasaulį.

Paskutinis jubiliejinis koncertas planuojamas spalio 6 d, kuris vyks „Dūmų fabrike“, Naujojoje Vilnioje. Netradicinis savo erdve ir konceptu renginys bus skirtas Fondo baletui. Šokio, muzikos ir šviesos performanse pasirodys ne tik Fondo alumnai, bet ir dabartinės M. Rostropovičiaus fondo baleto artistės“, – pasakoja Paulius Biveinis.

Investuokime į vaikų ateitį kartu

Visų Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo alumnų bendrijos vardu, kvietimu į jubiliejinius koncertus dalinasi pianistė Simona Zajančauskaitė-Giedraitė, pelniusi Ernsto Freibergero fondo apdovanojimą „Deutschlandstipendium“ bei Prezidento Valdo Adamkaus premiją.

„Įsigydami bilietą, kiekvienas jūsų tampate ateities dalimi, investuojate į vaikų ateitį bei Lietuvos garsinimą. Vieną dieną, kai šie beprotiškai talentingi žmonės garsins Lietuvą ir didžiuodamiesi savo šaknimis lips į tarptautines scenas, jūs žinosite, kad buvote šio ilgo, nelengvo, bet labai prasmingo kelio dalimi“, – kalba Simona Zajančauskaitė-Giedraitė, 2005–2010 m. M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė.

Įsigyti bilietus į artimiausią, kovo 2 dieną, koncertą M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ 20-mečiui paminėti galite čia: https://kakava.lt/renginys/gimtadienio-preliudija-m-rostropoviciaus-labdaros-ir-paramos-fondo-pagalba-lietuvos-vaikams-20-meciui-pamineti/4539/8938

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.