„Vilniaus pokerio“ virusas sklinda po visą Lietuvą

„Negalėjau nė įsivaizduoti, kad kai prieš kelerius metus pradėjome rašyti scenarijų filmui „Vilniaus pokeris“, šitas kūrinys dar nepasirodžius filmui gerąja prasme užkrės visą Lietuvą. Ir tam turime jau net keletą įrodymų. Ričardo Gavelio kūrinys svarbus ne tik vilniečiams, bet visiems lietuviams“, – sako režisierius Donatas Ulvydas.

„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
„Vilniaus pokeris“. <br>V.Verbus nuotr. 
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

May 10, 2023, 9:47 PM

„Pirmas dalykas – vieno karto Vilniaus gyventojams neužteko, žinia apie kino koncertą „Vilniaus pokeris“ pasklido žaibiškai, todėl jau šį penktadienį, gegužės 12 d., 20 val. Lukiškių kalėjime 2.0 organizuosime net trečią nemokamą koncertą, kuriame kaip ir ankstesniuose pasirodys „Vilnius JJAZZ Ensemble“ ir Kotryna Juodzevičiūtė. Programos kompozitoriai – Jievaras Jasinskis ir Kipras Mašanauskas“, – sako režisierius. 

Pirmojo koncerto metu D. Ulvydas fiksavo scenas savo kino juostai, todėl susirinkusieji buvo ne tik žiūrovai, bet ir būsimo filmo masinių scenų aktoriai. Žiūrovai taip pat galėjo pasijusti operatoriais – visi atsiuntę savo telefonais filmuotus dainos „Deadly Dance“ vaizdus, tapo D. Ulvydo šiai dainai kurto klipo bendraautoriais. Klipą pažiūrėti galite čia:

Antro koncerto metu Donatui Ulvydui labiausiai įsiminė susirinkusi publika: „Tai buvo tūkstantis į Vilniaus klasterį atėjusių žmonių, kurie buvo tokie šviesūs ir įkvepiantys! Atrodo, kad koncerto metu tvyrojo tikroji Vilniaus dvasia, nes susirinko publika, mėgstanti džiazą ir gerą literatūrą. Tai man, kaip autoriui, buvo bene didžiausias koncerto atradimas. Trečio koncerto laukiu kaip dar vieno įvykio, labai noriu pabūti su šiais žmonėmis vienoje erdvėje ir paskęsti vienoje muzikoje.“ 

Dar du įrodymai, kaip plinta „Vilniaus pokerio“ virusas yra tai, R. Gavelio inspiruota paroda „Ar tu ne kanukas?“ iš sostinės perkeliama į Kauną ir Klaipėdą. Švęsdamas savo jubiliejų Vilnius kviečia prisijungti ir kitų dviejų didžiųjų miestų gyventojus: nuo gegužės 19 d. paroda „Ar tu ne kanukas?“ persikelia į verslo centrą „Drobės fabrikas“ Kaune, o nuo gegužės 26 d. bus prieinama ir Klaipėdos gyventojams, ekspozicija veiks Baroti galerijoje.

„Na, o didžiausias netikėtumas, kad „Vilniaus pokeris“ išvažiuoja į Šiaulius. Tai yra pirmasis miestas, įsigijęs džiazo koncertą „Vilniaus pokeris“. Šiauliečiams „Vilnius JJAZZ Ensemble“ ir Kotrynos Juodzevičiūtės pasirodymas bus surengtas festivalio „Šiaulių naktys“ metu rugpjūčio 20 d.“, – pasakoja D. Ulvydas.

„Pamačius šitą renginį ištinka gerasis kultūrinis šokas, nepraeinantis kelias savaites, ir supranti, kad Šiauliai verti pamatyti tai, kas Lietuvoje yra sukurta geriausia. Dvigubai įspūdį sustiprina faktas, kad prie „Vilniaus pokerio“ stovi buvęs šiaulietis Donatas Ulvydas, ir tai koreliuoja su mūsų šių metų Šiaulių naktų“ šūkiu – „a žinai kur mana šaknikės?“, – sako „Šiaulių naktų“ organizatorius Remigijus Ruokis. 

Tikimasi, kad koncertas sužavės ir šiauliečius, nes organizatoriai džiaugiasi sulaukiantys daug palankių muzikos bendruomenės narių reakcijų:

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ Lietuvos muzikiniame pasaulyje yra labai svarbus įvykis, nes jame susibūrė vieni talentingiausių Lietuvos muzikantų ir kūrėjų. Man Jūsų muzika kaip apkabinimas sielai“, – sako muzikos klubo „Tamsta“ vadovė Ona Skvernevičiūtė.

„Tikrai nesu džiazo žinovas, bet manau, kad jau seniai reikėjo tokio reiškinio kaip „Vilnius JJAZZ Ensemble“. Iš pradžių grupė paperka savo masiškumu, vėliau įtraukia ir skambesiu, kompozicijomis bei daugiasluoksnėmis aranžuotėmis. Grupė jau dabar užkulisiuose turi daug hype’o ir teigiamų apkalbų, kas ganėtinai reta tokio žanro muzikai Lietuvoje“, – pasakoja atlikėjas Benas Aleksandravičius, grupės „ba“ lyderis.

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ gali pagroti daug ką, gal net beveik viską. Bet nepriklausomai nuo to, kiek daug ir kaip gerai jie grotų, klausytojas visada išeis su pojūčiu, kad norisi dar“, – įsitikinęs Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Dmitrij Golovanov.   „2021 metai pradėję įgyvendinti Vilniaus jubiliejaus programą kartu su Vilniaus miesto savivaldybe pakvietėme visus Lietuvos menininkus dalyvauti geriausių idėjų konkurse. Konkursą laimėjo septynios idėjos, kurios šiemet tampa itin svarbiomis tris metus apimančios programos dalimi. Net dvi iš jų yra skirtos tam pačiam kūriniui – Ričardo Gavelio romanui „Vilniaus pokeris“.  Kadaise kultinis romanas tapo literatūrine bomba, kurios sprogimo atgarsiai nusirito per dešimtmečius, o šiandien knyga inspiruoja dabarties menininkus. 

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga MO muziejuje pristatė išskirtinę parodą-instaliaciją, o režisierius Donatas Ulvydas su komanda kviečia į kino koncertus, į paveikslų bei skulptūrų parodą – ir visa tai būsimajame jo filme „Vilniaus pokeris“ užims svarbią vietą. Šios abi idėjos papildo viena kitą ir parodo Vilnių iš vis kitokio ir dar įdomesnio rakurso, kur persipina pasakojimas, istorija, džiazas ir menas“, – sako Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Nemokamas koncertas „Vilniaus pokeris“ su „Vilnius JJAZZ Ensemble“ ir Kotryna Juodzevičiūte vyks jau šį penktadienį, gegužės 12 d., 20 val. Lukiškių kalėjime 2.0. 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.