„Scanoramą“ atidarys Kanuose apdovanota kinematografinė puota

Lapkričio 9 d. prasidėsiantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ žada rinktinėms patirtims ir kino menui skirtą programą. Festivalį atvers vietnamiečių kilmės prancūzų režisieriaus Trano Anh'o Hungo filmas „Gurmaniška aistra“ su įsimintinu aktorių Juliette Binoche ir Benoit Magimelio duetu, įvertintas už geriausią režisūrą Kanų kino festivalyje.

„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
„Gurmaniška aistra“ (Rež. Tranas Anh'as Hungas).
Daugiau nuotraukų (4)

„Scanorama“

Oct 30, 2023, 1:00 PM

„Režisierius Tranas Anh'as Hungas panardina į nepakartojamą kinematografinių ir juslinių patirčių pasaulį, persmelktą pagarbos senosios Europos, gyvenimo meno ir kino kultūrai. Didžiųjų meistrų tapybos darbus primenantys kadrai jaudina turtingomis metaforomis, o talentingų aktorių vaidyba subtiliai ir niuansuotai perteikia daiktiškojo pasaulio ir jausmų grožį“, – įspūdžiais dalijasi kino festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė. 

Vizualiai turtinga juosta pasakoja apie Dodeną Bufaną, garsų prancūzų gurmaną, jau dvidešimt metų kiekvieną dieną leidžiantį virtuvėje su savo asmenine virėja. Jie mėgaujasi vienas kito draugija, ruošdami išskirtinius patiekalus jo klientams ir bičiuliams iš viso pasaulio.

Suprasdami vienas kitą iš žvilgsnio ar nebylaus gesto, jie ilgainiui panyra į gilesnius jausmus. Jis pametęs dėl jos galvą ir desperatiškai nori vesti. Ji nusiteikusi skeptiškai, ir mano, kad dabartinė padėtis yra ne prastesnė, o gal net geresnė už tradicinę santuoką.

Nesugalvodamas nieko geresnio, Dodenas ryžtasi įteikti savo gyvenimo meilei brangiausią įmanomą dovaną – pagaminti jai vakarienę.

Režisierius atskleidžia, kad rašydamas filmo scenarijų pagal Marcelio Roufo romaną „Dodeno Bufano gyvenimas ir aistra“, iš karto numatė vaidmenį Juliette Binoche. Pasak jo, tai aktorė, kuriai pasirodžius ekrane, viskas tarytum atgyja.

Benoit Magimelį jis vadina aktoriumi, apdovanotu ypatingu vidiniu lengvumu ir gebėjimu atsiduoti įvykių tėkmei. Susitikę filmavimo aikštelėje jie sukūrė gyvenimo džiaugsmo ir ramybės persmelktą atmosferą, kuri akimirksniu įtraukia į pasakojimą ir nepaleidžia iki paskutiniųjų filmo kadrų. 

Tranas Anh'as Hungas – nuolatinis pagrindinių kino forumų svečias ir prestižinių apdovanojimų laureatas. Jo pirmasis ilgametražis filmas „Žaliosios papajos kvapas“ (1993) buvo įvertintas „Auksinės kameros“ apdovanojimu už geriausią debiutą Kanų kino festivalyje ir „Cezario“ apdovanojimu už geriausią ilgametražį vaidybinį filmą, o juosta „Dviračių rikša“ (1995) – „Auksinio liūto“ apdovanojimu Venecijos kino festivalyje. 

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9–19 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje ir Visagine.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: kaip ruošiamės sabotažams ir diversijoms?