Kultūra tapo politikų įkaite: kreipėsi į Klaipėdos savivaldybės etikos komisiją, kaltina vicemerę L. Šukytę-Korsakę šmeižtu

Klaipėdos vicemerei Linai Šukytei-Korsakei paskelbus tekstą, kuriame ji kaltina menininkę Agniją Šeiko ir jos vadovaujamą Všį „Šeiko šokio teatras“ savivaldybės pinigų plovimu, socialdemokratas Tadas Vinokuras kreipėsi į Klaipėdos savivaldybės etikos komisiją, prašydamas įvertinti, ar paviešinto teksto turinys nepažeidė valstybės politikų elgesio kodekso.

Choreografė, režisierė A.Šeiko.<br>Ž.Zimnickaitės nuotr.
Choreografė, režisierė A.Šeiko.<br>Ž.Zimnickaitės nuotr.
Šeiko šokio teatras.<br>Trupės nuotr.
Šeiko šokio teatras.<br>Trupės nuotr.
A.Šeiko<br>E. Sabaliauskaitės nuotr.
A.Šeiko<br>E. Sabaliauskaitės nuotr.
Šeiko šokio teatras.<br>D.Matvejevo nuotr.
Šeiko šokio teatras.<br>D.Matvejevo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2024-01-26 11:52, atnaujinta 2024-01-26 11:53

Pasak Tado Vinokuro, L. Šukytės-Korsakės žodžiai – gėdingas bandymas apšmeižti nusipelniusį šokio teatrą, jo vadovę.

„Šeiko šokio teatras yra žinomas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Tai – viena aktyviausių teatro trupių Lietuvoje, pelniusi „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus. Ir štai už kultūrą atsakinga Klaipėdos vicemerė L. Šukytė-Korsakė viešai pareiškė, jog šis teatras ir jo vadovė plauna pinigus, t.y. vagia iš savivaldybės. O kur įrodymai? Įrodymų, be abejo, nėra ir negali būti. L. Šukytė-Korsakė paprasčiausiai išpylė šmeižto ir mielagėnų kibirą ant Klaipėdos kultūrininkų“, – tikina T. Vinokuras

Tado Vinokuro vertinimu, Lina Šukytės-Korsakė galimai pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio 5 dalį.

„Paskelbdama šmeižikišką, prieš vieną kultūros įstaigą nukreiptą tekstą, vicemerė sutrypė savo, kaip politikės, autoritetą. L. Šukytė-Korsakė privalo laikytis pačių aukščiausių nešališkumo ir objektyvumo standartų. Nesuvokiama, kaip už kultūrą atsakingas politikas gali taip neatsargiai dalinti epitetus ir kaltinimus. Klaipėdos savivaldybės etikos komisija turėtų kuo skubiau įvertinti, ar šiuo atveju politikų etikos kodeksas nebuvo pažeistas“, – sako T. Vinokuras.

Klaipėdos savivaldybės etikos komisijai išsiųstame dokumente rašoma, kad L. Šukytės-Korsakė siekė inkriminuoti Šeiko šokio teatrą ir jo vadovę A. Šeiko. 

„Š. m. sausio 16 d. Klaipėdos vicemerė p. Lina Šukytė-Korsakė savo „Facebook“ paskyroje pasidalino tekstu, kuriame ji viešai kaltina Všį  „Šeiko šokio teatras“ ir jos vadovę Agniją Šeiko pinigų iš Klaipėdos savivaldybės pasisavinimu. Publikuotame tekste vicemerė leidžia suprasti, kad menininkės A. Šeiko valdoma Všį neskaidriais būdais laimėjo viešuosius pirkimus. Teksto pabaigoje užsimenama, kad – nutraukus savivaldybės bendradarbiavimą su Všį „Šeiko šokio teatras“ – buvo sustabdyta „pinigų plovykla“. (žr. „Milieji, klaipėdiečiai, pinigų plovykla BAIGTA, o lėšos kultūrai bus skirstomos SKAIDRIA!! O gal mums to nereikia?“)“, – rašoma kreipimesi.

Kreipimesi pabrėžiama, kad vicemerės žodžiai gali turėti neigiamos įtakos Šeiko šokio teatro tolesnei veiklai.

„Pabrėžtina, jog šiuo melagingu tekstu pasidalino už kultūros sritį Klaipėdos savivaldybėje atsakinga vicemerė, taigi, šis veiksmas gali turėti neigiamos įtakos A. Šeiko ir jos Všį veiklai ateityje. Kadangi Lina Šukytė-Korsakė yra įtakinga politikė, jos kaltinimai gali sudaryti sąlygas sklisti melagingoms prielaidoms apie A. Šeiko Všį veiklą ir lemti nepalankią šios įstaigos organizuojamų projektų įgyvendinimo aplinką Klaipėdos mieste, – teigiama dokumente.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.