R.Lozinskis taip pat pelnė Publikos simpatijų prizą ir Specialųjį prizą už M.K.Čiurlionio kūrinio atlikimą. Jis yra jau 18-kos tarptautinių fortepijono konkursų nugalėtojas, buvęs Mstislavo Rostropovičiaus bei Rodericko F.Tucko fondų stipendininkas.
Robertas baigė Kauno J.Naujalio muzikos gimnaziją, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Zbignevo Ibelhaupto klasėje, pagal mainų programą mokėsi Berlyno menų universitete, tobulinosi daugelio garsių pianistų meistriškumo kursuose.
„Vienintelis dalykas, apie kurį konkurso metu galvojau, buvo muzika. Žinojau, kaip noriu pagroti turėjau savo viziją, tikslus ir juos įgyvendinau. Nepaprastai smagu, kad tai buvo įvertinta“, – džiaugėsi pianistų konkurso lyderis R.Lozinskis.
M.Roždestvenskytė gimė Maskvoje, ten baigė M.Balakirevo menų mokyklą, nuo 2012-ųjų studijuoja Vokietijoje. Ji yra dviejų nacionalinių ir trijų tarptautinių vargonininkų konkursų laureatė.
II vieta pianistų kategorijoje skirta rusei Daria Parkhomenko, o dvi III premijos atiteko prancūzui Guillaume‘ui Durand‘ui ir Šveicarijai atstovaujančiam Jeanui Selimui Abdelmoula. Lietuvos atstovai Joris Sodeika ir Motiejus Bazaras bus apdovanoti diplomais. G.Durand‘ui skirtas ir specialusis prizas už šiuolaikinio kūrinio atlikimą.
Vargonininkų kategorijoje II vieta atiteko lenkui Mateuszui Rzewuskiui, III vieta – Soyon Park iš Pietų Korėjos. Konkurso diplomai skirti graikei Ioannai Solomonidou, vokiečiui Markusui Kaufmannui ir lietuviui Rimvydui Mitkui, kuris tapo ir Publikos simpatijų prizo laureatu.
Per dešimt M.K.Čiurlionio konkurso dienų tarptautinė žiuri išklausė 38 pianistus ir 23 vargonininkus iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių. Sudėjus visus tris turus, kiekvienas pianistas ir vargonininkas turėjo atlikti maždaug dviejų valandų programą.
Vargonininkų konkurso laureatų koncertas vyks rugsėjo 23 d. 19 val. sostinės Šv. Kazimiero bažnyčioje.