Akmėjos Brūzgės kelias: nuo stiklainio vietoj mikrofono iki didžiosios scenos

Dar būdama maža mergaitė, Akmėja svajojo stovėti scenoje, šokdavo, vaidindavo, bet labiausiai jai patiko dainuoti. Repetuodavo vaikiškas daineles užsilipusi ant sofos, o mikrofoną tuo metu jai atstodavo tuščias stiklainis.

Akmėja su grupe „Tikra muzika“.<br>L.Juškės nuotr.
Akmėja su grupe „Tikra muzika“.<br>L.Juškės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 18, 2018, 1:53 PM

Tokią save vaikystėje prisimena dabar jau Lietuvos muzikos padangėje gerai žinoma, kritikų pripažinimo sulaukusi, unikalaus balso dainininkė Akmėja Brūzgė.

– Nuo ankstyvų vaikystės bandymų bei svajonių prabėgo nemažai laiko. Kaip klostėsi jūsų muzikinis kelias?

– Scenoje dabar stoviu turbūt dėka tėvų, kurie pastebėjo mano norą dainuoti, muzikuoti. Įstojau mokytis į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, vėliau išvažiavau mokytis į Vilniaus Juozo Tallat-Kepšos konservatoriją. Turbūt čia ir prasidėjo mano pagrindinė kelionė svajonės išsipildymo link. 

Pradėjau mokytis dainuoti pas mano vieną mylimiausių mokytojų Giedrę Kilčiauskienę. Tęsiau studijas LMTA. Vilniaus tempas, renginių kiekiai, galimybės greit įtraukė. Pradėjau visur dalyvauti, dainuoti, tuomet atsirado daugiau pasiūlymų koncertuoti. 

– Koks pirmasis jūsų debiutas didžiojoje scenoje?

– Nepamenu pirmo debiuto didžiojoje scenoje, bet gerai prisimenu savo pirmąjį koncertėlį vienoje mažulytėje Klaipėdos kavinukėje. Nors mažoje erdvėje žmonių nebuvo daug, o už koncertą gavau gal kokius 10 litų, man tai buvo didžiulis įvykis. 

Po jo jaučiausi kaip ant sparnų. Įsivaizduokit paauglį, kurio svajonė pradeda įgauti realų pavidalą, aš buvau labai laiminga? Gal todėl ir iki šiol man mažose ervėse koncertuoti labai jauku. 

– Jūs esate koncertavusi su kone visomis Lietuvos estrados žvaigždėmis. Ar turite savo favoritų?

– Man turbūt labai pasisekė, jog ilgalaikius pritariančiuosius vokalus dainuoju atlikėjams, kurie man pačiai labai patinka. Aš savotiškai įsimyliu jų muziką. 

Favoritų turėti man ir nereikia, nes iš kiekvieno galiu kažko pasimokyti, labai vertinu tai, jog jie pasirenka mane. Su visais, su kuriais esu dainavusi, stengiuosi ne tik atlikti gerai savo darbą, bet ir žmogiškai bendrauti. 

Per koncertines keliones tu tiesiog susibičiuliauji, jauti žmogų, žinai kuriam prieš koncertus gali kažką pasakyti, galbūt padrąsinti ar pajuokauti įtampai nuimti, o kurio, prieš lipant į sceną, geriau išvis neblaškyti.    

– Nėra paslaptis, kad jūsų vyras yra gerai žinomas Lietuvos pop muzikos atlikėjas Jurgis Brūzga. Ar muzikuojate kartu?

– Taip, mes turime vieną dainą, kurią sukūrėme kartu prieš daug metų, bet daugiau duetu nedainuojam. Stengiamės, jog mūsų muzikinės veiklos nesipintų. 

Bet ne tik dėl to, gal tiesiog mūsų mėgstami muzikos stiliai skiriasi. Dažnai vienas kitam patariam, iš šono stebim vienas kito pasirodymus ir žinom, jog niekas kitas nepasakys tiksliau pastabų, nei mes vienas kitam. Kai reikia, įrašau jam pritariančiuosius vokalus?

– Balandžio 20 d. koncertuosite „White Piano Hall“, Vilniuje. Kuo šis koncertas bus išskirtinis?

– Išskirtinis savo jaukumu. Akustiškai atliekama muzika yra labai jautri, girdisi kiekviena styga, kiekvienas pliaukštelėjimas, ir tas intymumas tarp žiūrovų ir atlikėjų yra magiškas.  

Pati koncertinė salė yra labai dėkinga tokiems pasirodymams. Aš labai tikiuosi, jog tai nebus paskutinis mūsų kartas šioje vietoje.

– Gal galite pristatyti savo grupę?

– Ši grupė vadinasi „Tikra muzika“. Mano muzikantai patys geriausi. Su Nojum Jurkum ir Jūriu Benaičiu jau grojame gal trečius metus, mūsų trijulė jau apkeliavusi kartu visą Lietuvą. Domas Žostautas prisijungė išskirtinai šiam koncertui ir aš nepaprastai džiaugiuosi jo dalyvavimu. 

Jie visi yra savo srities profesionalai ir aš nenoriu pristatinėti jų pasiekimų (tiek net neprisiminčiau), apie juos galite pasiskaityti atsidarę google paskyrą. Aš tik pasakysiu, jog jie nuoširdūs, geri ir taip pat mylintys tai, ką daro. Labai juos gerbiu kaip žmones, už jų aš jaučiuos lyg už sienos.

– Kokie tolimesni jūsų muzikiniai planai?

– Artimiausiu metu planuoju skristi į Lisaboną, padėti Ievai Zasimauskaitei sudainuoti dainą Eurovizijoje. O toliau laukia puiki vasara su koncertais, atostogomis, saule ir pajūriu.

– Ko galėtumėte palinkėti jauniesiems atlikėjams, svajojantiems apie didžiąją sceną?

– Svajoti ir siekti. 

Koncertas „Akmėja: Love Song Project“ vyks balandžio 20 d., penktadienį, 19 val. „White Piano Hall“ koncertų salėje (Kėdainių g. 8, Vilnius, www.whitepianohall.com). Bilietus platina „Tiketa“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: belaukiant Ukrainos puolimo – sąmyšis Rusijoje