„Sakralinėse muzikos valandose“ pirmą kartą koncertuos gabiausi jaunieji vargonininkai

Neatsiejama Kristupo vasaros festivalio dalis, ciklas „Sakralinės muzikos valandos“ jau daugiau nei 25 – erius metus suburia talentingus vargonų muzikos atlikėjus, kurie atskleidžia galingą instrumentą vis kitu rakursu, ir šios muzikos mėgėjus. Pirmą kartą ciklo istorijoje šalia tokių vargonų korifiejų kaip B. Gfrereris, A. Chorosinskis, R. Perucki pasirodys jaunieji atlikėjai, itin sparčiai kopiantys į muzikos olimpą. Jaunimo liniją „Sakralinės muzikos valandose“ atstovaus lietuvė Karolina Juodelytė, Matesuzas Rzewuskis iš Lenkijos ir Somang Lee iš Pietų Korėjos.

 Iš Pietų Korėjos atvyks Somang Lee.<br> Organizatorių nuotr.
 Iš Pietų Korėjos atvyks Somang Lee.<br> Organizatorių nuotr.
 Karolina Juodelytė.<br> Organizatorių nuotr.
 Karolina Juodelytė.<br> Organizatorių nuotr.
 Mateuszas Rzewuskis.<br> Organizatorių nuotr.
 Mateuszas Rzewuskis.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 31, 2018, 2:35 PM, atnaujinta Jul 31, 2018, 3:05 PM

„Karolinos muzikalumas susietas su loginiu mąstymu, kas ypač svarbu vargonų muzikos atlikėjui. Ši sintezė leidžia pasiekti didžiausią  muzikos gelmę, jos supratimą. Atlikėja ne tik išjaučia, bet ir išanalizuoja muzikinį kūrinį, keldama sau aukščiausius reikalavimus. Čia jai gelbsti jos erudicija, inteligencija, muzikalumas. Per muziką Karolina atskleidžia ir savo vertybių skalę“, – taip apie vieną ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos vargonų atlikėjų sakė prof. Virgina Survilaitė.

Nepaisant jauno amžiaus, K. Juodelytė yra sukaupusi nemažą vargonavimo patirtį ir gali pasigirti įspūdingais profesinės veiklos rezultatais. Ji pelnė apdovanojimus respublikiniame Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkurse, tarptautiniuose L. Janačeko pianistų ir vargonininkų konkurse, P. Eben konkurse Čekijoje, J. P. Sweelincko vargonininkų konkurse Gdanske, I-ajame tarptautiniame vargonininkų konkurse Balstogėje, o tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse laimėjo premiją bei penkis specialiuosius prizus. 

Šiuo metu Berlyne gyvenanti vargonininkė dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose tarp kurių G. Bovet, J. Tůma, H. Lucke, T. Jellema, D. Tagliente, S. Cherepanov, H. O. Ericsson, A. Frey, D. Roth ir kt. Kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja K. Juodelytė koncertuoja Lietuvoje, Austrijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Italijoje, Liuksemburge, Čekijoje ir Rusijoje. Susitikimų su publika, K. Juodelytė prisipažįsta labai laukianti, tad nepraleiskite liepos 31 d., kai jaunoji vargonininkė Šv. Kazimiero bažnyčioje gros N. de Grigny, J. S. Bacho, R. Wagnerio kūrinius.

27 – erių metų Mateuszas Rzewuskis, atstovaujantis jaunosios kartos Lenkijos vargonininkus, su pagyrimu ir aukščiausio meistriškumo standartais baigė Fruderiko Chopino muzikos universiteto vargonų klasę bei meistriškumo kursus Liubeko aukštojoje mokykloje, Vokietijoje. Nepaprastai talentingas atlikėjas yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, tarp jų, M. K. Čiurliono pianistų ir vargonininkų bei „Naujosios Europos vargonininkų“ Prancūzijoje konkursai. 

M. Rzewuskis nuolat dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, o pasirodymuose žavi savo muzikalumu ir pribloškiančia atlikimo technika. Jaunasis vargonų virtuozas ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir vadovauja 2013 m. paties įkurtame ir sėkmingai gyvuojančiame vargonų ir kamerinės muzikos festivaliui Lukowe. Savo talentą Lietuvoje M. Rzewuskis pademonstruos rugpjūčio 2 d., o programoje skambės V. Lübecko, J. P. Sweelincko, D. Buxtehude, F. Tunderio kompozicijos.

Iš tolimosios Pietų Korėjos atvyksianti Somang Lee yra baigusi  Ewha Womans universitetą, o šiuo metu savo įgūdžius ir žinias gilina Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje, Vokietijoje. Pirmą kartą Vilniuje viešėsianti vargonininkė sako, jog šis instrumentas tai ne darbo įrankis, o neatsiejama jos gyvenimo dalis. Atlikėja geba įvaldyti net sunkiausias partitiūras ir kiekvieną pasirodymą paversti užburiančia kelione po vargonų muzikos pasaulį. Įsitikinkite tuo  S. Lee koncerte rugpjūčio 7 d., kurio programoje išgirsite D. Buxtehude, J. S. Bacho, P. Ebeno, Ch. M. Widoro kompozicijas.

Susitikimai su jaunaisiais vargonininkais vyks Šv. Kazimiero bažnyčioje 19 val., įėjimas į šiuos „Sakralinės muzikos valandų“ koncertus yra nemokamas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.