Jaunimo teatras užbaigia sezoną

Režisierius Krystianas Lupa, repetuodamas spektaklį „Austerlicas“ pagal Winfriedo Georgo Sebaldo romaną, nupiešė būsimą jo plakatą. Piešinio eskizą atsiuntė kovo pradžioje. Jame pavaizduota ranka ir iš jos skirtingomis kryptimis kylančios rodyklės.

Jaunimo teatras atsisveikino iki kito sezono.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Jaunimo teatras atsisveikino iki kito sezono.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Režisieriaus K.Lupos pieštas spektaklio „Austerlicas“ pagal W.G.Sebaldo romaną plakato eskizas.
Režisieriaus K.Lupos pieštas spektaklio „Austerlicas“ pagal W.G.Sebaldo romaną plakato eskizas.
Daugiau nuotraukų (2)

Audronis Liuga, Jaunimo teatro vadovas

Apr 3, 2020, 5:34 PM

Piešinys perteikia „Austerlico“ pasakojimą apie istorinę traumą išgyvenusio žmogaus klajones ieškant atsakymo į klausimą apie savo tapatybę per pastangas atkurti iš atminties ištrintą praeitį. Bet piešinys sufleruoja ir kitą mintį. Kur link? Kas toliau?

Šis piešinys galėtų prisidėti prie daugybės COVID-19 pandemijos apimto šiandieninio pasaulio žmonių būsenų vaizdavimo. Pasaulio valstybės ne tik iš paskutiniųjų kovoja su nematomu mirtinu priešu, bet ir ieško tolesnių raidos kelių, o eiliniai žmonės – savo ir artimųjų išgyvenimo bei ateities krypčių. 

Niekas nežino, kaip pasaulis pasikeis po pandemijos. Bet įvairių prognozių ir spėlionių autoriai vieningai pripažįsta, kad jis nebebus toks, koks buvo.

Ką tai reikš šiuolaikiniam menui ir atskirai scenos menui? Kokio turinio ir meninės išraiškos kūrybinės idėjos domins, jaudins žmones, norinčius susiburti po teatro stogu? Kaip visas, valstybinis ir nevalstybinis scenos meno sektorius galės bendradarbiauti siekiant ne deklaratyvaus, bet tikro profesinio solidarumo, gyvybiškai svarbaus labiausiai pažeidžiamų kūrybinių kolektyvų ir menininkų išlikimui? Tai – klausimai, tampantys netolimos ateities iššūkiais.      

Jaunimo teatras užbaigia 55-ąjį sezoną. Nekantriai lauktos „Austerlico“ premjeros gegužę ir iki birželio suplanuotų spektaklių ateinančiais mėnesiais nebus. Net jeigu šalyje paskelbtas karantinas baigtųsi anksčiau, teatras negalėtų pratęsti suplanuotos veiklos nerizikuodamas žiūrovų ir savo darbuotojų sveikata. Kartais geriau sustoti nepuoselėjant iliuzijų ir pergrupuoti jėgas, pasisemiant naujų idėjų ateities veiklai. 

Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad darbas sustos. Balandį dauguma teatro darbuotojų atostogaus arba bus dalinėse prastovose.

Per tą laiką bus parengtas rudens repertuaro projektas, perkelti į vėlesnius terminus kiti teatro vykdomi kūrybiniai projektai, suformuotas 2021-ųjų metų teatro veiklos planas (nauji pastatymai) ir jo įgyvendinimui pateikta paraiška valstybės Nacionalinei programai.

Atitinkamai bus parengtos rekomendacijos ir darbo užduotys įvairių sričių teatro darbuotojams jų tiesioginiam darbui nuotoliniu būdu nuo gegužės mėnesio, jeigu karantinas bus pratęstas. 

Tikiuosi, kad Jaunimo teatras nuo ankstyvojo rudens galės pakviesti žiūrovus į intriguojančias ir prasmingas 56-ojo sezono kūrybines keliones. 

Būkim sveiki!
      
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.