„Orfėjas pragare“ virto „Orfėju karantine“

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro operetės „Orfėjas pragare“ premjeriniai spektakliai, planuoti rodyti balandžio 17–18 d., atidedami rudeniui: juos žiūrovai pamatys rugsėjo 18, 19 bei spalio 9 dienomis. 

„Orfėjas pragare“ premjeriniai spektakliai atidedami rudeniui.<br> O.Kasabovos nuotr.
„Orfėjas pragare“ premjeriniai spektakliai atidedami rudeniui.<br> O.Kasabovos nuotr.
Operetėę „Orfėjas pragare“ Klaipėdos muzikiniame teatre režisavorežisierė R.Bunikytė, kostiumus ir scenografiją kūrė R.Valčik.<br>E.Sabaliauskaitės nuotr.
Operetėę „Orfėjas pragare“ Klaipėdos muzikiniame teatre režisavorežisierė R.Bunikytė, kostiumus ir scenografiją kūrė R.Valčik.<br>E.Sabaliauskaitės nuotr.
Operetės „Orfėjas pragare“ premjeros pristatymas.<br>J.Lebedevos nuotr.
Operetės „Orfėjas pragare“ premjeros pristatymas.<br>J.Lebedevos nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 17, 2020, 4:31 PM

Jacques‘o Offenbacho „Orfėjas pragare“, išpopuliarinęs kankaną, laikinai tampa „Orfėju karantine“, tačiau tai – ne kliūtis ruoštis premjerai!

Senovės graikų mitų pagrindu sukurtame operetės „Orfėjas pragare“  librete nesunku įžvelgti sąsajų su mūsų šalies bei šio meto aktualijomis. Viskas taip susimaišo, kad dievai nuo Olimpo kalno priversti nusileisti į žemę...

Režisierė Rūta Bunikytė dar metų pradžioje žadėjo, kad herojai patys keis šios operetės siužetą. Bet kad netikėtumai prasidės jau repetuojant?.. Nesitikėjome.

Garsi komanda

Meninę operetės koncepciją kuria jauna statytojų komanda: režisierė R.Bunikytė, kostiumų dailininkė ir scenografė Renata Valčik bei choreografė Inga Briazkalovaitė.

Vaidmenis operetėje ruošia savi ir kviestiniai solistai:  Euridike taps Rita Petrauskaitė, Beata Ignatavičiūtė ir Ilona Pliavgo, Orfėju – Rapolas Baranauskas ir Kęstutis Nevulis, Aristėju – Tadas Jakas ir Deivis Norvilas, Publikos nuomone – Aurelija Dovydaitienė ir Dalia Kužmarskytė, Jupiteriu – Mindaugas Rojus, Venera – Vitalija Trinkė, Diana – Oksana Auškalnytė, Minerva – Dina Mataitienė, Amūru – Rosana Štemanetian ir Rasa Ulteravičiūtė, Stiksu – Šarūnas Juškevičius ir Virginijus Pupšys, Junona – Reda Jucevičienė, Merkurijumi – Gytis Šimelionis ir Arūnas Ramelis.

Karantinuoti namų rutinoje

Režisierė R.Bunikytė apgailestavo, kad šią savaitę turėjusį vykti priešpremjerinį šurmulį pakeitė namų rutina, kuri buvo sunkiai pakeliama net operetės herojams.

„Pirmas impulsas – geriau. Pagalvojimo ir minčių susikratymo – nereikia. Operetė buvo jau beveik pastatyta, gyvo susitikimo pritrūkome tik paskutinio spektaklio veiksmui sustyguoti.

Mums reikia gyvos bendrystės. Esame etape, kai operetės skaitymai jau praėję... Masiniai šokiai liko sustatyti popieriuje: bet norint juos išbandyti, reikia scenos. Kostiumams siūti reikia medžiagų ir siuvėjų... Repetuoti galime nebent atlikėjų nusilenkimus scenoje“, – juokavo režisierė. 

„Sunku apibūdinti operetės choreografiją – ji neturi vienos aiškios stilistikos ir kuriama vadovaujantis vidiniu pojūčiu. O pojūtis grindžiamas praktine patirtimi, teorija ir eksperimentais.

Dirbdamos su režisiere R.Bunikyte, kaskart išsikeliame sau naujų iššūkių. „Orfėjo pragare“ pastatymas bus labai spalvingas choreografine prasme: nuo velniukų iki dievybių, nuo menueto iki kankano.

Ši operetė – ironiška, net satyriška situacijų komedija. Daugiau detalių nesinori atskleisti, tad visiems, per karantiną pasiilgusiems gaivaus humoro, siūlysime ją pamatyti“, – sakė choreografė I.Briazkalovaitė.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.