Kristupo vasaros festivalyje – visus pojūčius prikaustantis „Future Cello“

Galingas violončelės garsų ir elektronikos užtaisas – tai naujausio „Future Cello“ albumo, kuris liepos pabaigoje bus pristatytas „Kristupo vasaros festivalyje“ raktažodžiai. Šis koncertas atskleis, jog violončelės stygose telpa ir klasikos lobiai, ir skaitmeninė ateitis.

J.Kulikauskas – vienas geriausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų.<br>Nuotr. iš Kristupo vasaros festivalio archyvo
J.Kulikauskas – vienas geriausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų.<br>Nuotr. iš Kristupo vasaros festivalio archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

Agnė Vadlūgaitė

Jul 24, 2020, 1:33 PM

Galbūt toks netikėtas derinys daugelį galėtų sugluminti, tačiau tik ne tada, kai scenoje „Future Cello“. Šiuo vardu prisistato Justas Kulikauskas – vienas geriausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų, visus pojūčius prikaustantis violončelininkas ir prodiuseris.

Apie liepos 29 d. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme vyksiantį pasirodymą pokalbis su atlikėju.

– Papasakokite apie artėjantį koncertą „Kristupo vasaros festivalyje“.

– Publiką kviesiu į emocijų, patirčių, įspūdžių kelionę. Patirtį muzikoje be žodžių. Kūrimą tokios atmosferos, kurios vienas svarbiausių sudėtinių dėmenų – ne atlikėjai scenoje, ne speciali ar papildoma raiškos technika  (šviesos, garso efektai) bet klausytojai, sukuriantys esminę koncerto dalį – nepakartojamumą.

– Kuo šis projektas įdomus, išskirtinis jums?

– Koncertas suteikia galimybę savo pasaulėvoka, nemeluojant ir neapsimetinėjant, pasidalinti su kitais. Kūryba neturinti rėmų, kurioje galiu būti šimtaprocentiniu savimi.

– O ką išskirtinio išgirs publika?

– Ištikimus gerbėjus pradžiuginsiu keletu naujų kūrinių, o gerai žinomiems suteiksiu šviežią ir netikėtą išpildymą. Klausytojams, kuriems koncertas bus premjerinis, stengsimės palikti patį geriausią įspūdį.

– Kaip pasirinkote kūrinius, kurie bus atliekami?

– Koncerto metu skambės visi naujajame albume esantys kūriniai. Atliksime beveik vientisą kompoziciją.

– Kuo šis albumas skiriasi nuo ankstesnių?

– Tai – pirmasis mano autorinės kūrybos albumas, savyje talpinantis įvairiausius muzikos žanrus, patirtis ir emocijas. Albumo turinys pasakoja apie drąsą būti savimi, neišsemiamas žmogaus galimybes, užburiančią individualumo galią ir iš jos išaugantį nuoširdaus bendrumo stebuklą bei grožį.

Žvelgdamas į albumą iš praktinės pusės, nepaprastai džiaugiuosi pagaliau sugebėjęs techniškai ir garsiškai perteikti savo muzikos skambesį ir skonį. Man, kaip ir daugeliui kūrėjų, labai svarbu atrasti raktą į autentišką kūrybą, nebrukant jos į standartinius rėmus ir sugebant tuo autentiškumu tinkamai pasidalinti su klausytojais.

– Vilniaus universiteto Didžiajame kieme muzikuosite su kviestiniais svečiais. Ar galite atskleisti, kas tie svečiai? 

– Koncerto viziją įgyvendinti padės ir kartu į sceną lips artimi draugai ir vieni geriausių muzikantų Lietuvoje: Aurimas Gavelis (gitara, elektronika), Klementina Venciūtė (smuikas), Laurynas Lapė (trimitas).

– Kaip atsiranda nauji projektai, idėjos, kas juos įkvepia? 

– Kurti skatina begalė įvairiausių dalykų, tačiau esminė ašis neabejotinai – žmonės. Santykis su savimi pačiu, su pasauliu, kitais žmonėmis arba to santykio nebuvimas. Kaskart užvaldžius stipriai emocijai bandau ją išreikšti muzikoje – violončele, ritmu ar harmonija.  

– Kai koncertuojate, kokią patirtį, įspūdį norite perteikti publikai?

– Kas jus įkvepia muzikuoti?

– Žmonės ir jų patirtys. Skirtingai nei, tikėtina, daugeliui, išreikšti save ir savo mintis per kalbą sekasi sunkiau nei muzikuojant. Muzikavimas man – viena natūraliausių raiškos priemonių. Violončelė suteikia galimybę surasti daugiau bendraminčių. Didžiausias įvertinimas, kai veiksmais muzikoje ir scenoje įkvepiu kitus. Ir žinoma – pozityvus grįžtamasis ryšys.

Įspūdinga autorinės kūrybos, populiariosios muzikos, violončelės garso bei elektronikos sintezė – „Kristupo vasaros festivalyje“. Naujojo „Future Cello“ albumo pristatymas vyks VU Didžiajame kieme, liepos 29 d. 20 val. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.