Filharmonija jubiliejinį 80-ąjį sezoną pabaigia optimistiškai

2020–2021 m. jubiliejinį, 80-ąjį, koncertų sezoną Lietuvos nacionalinė filharmonija kviečia pabaigti gyvai. Gegužės 22 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje koncertuos savo 60-metį minintis Lietuvos kamerinis orkestras (LKO, meno vadovas Sergej Krylov). Solo gros akordeonininkas Tadas Motiečius, diriguos Robertas Šervenikas. Skambės Piotro Čaikovskio, Richardo Galliano ir Ástoro Piazzollos kūriniai.

LKO 60 ir LNF 80 sezonas.<br>D.Matvejevo nuotr. 
LKO 60 ir LNF 80 sezonas.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Diriguoja Robertas Šervenikas.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Diriguoja Robertas Šervenikas.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Groja Tadas Motiecius, 2019 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Groja Tadas Motiecius, 2019 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
LKO, Robertas Šervenikas 2018 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
LKO, Robertas Šervenikas 2018 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Groja Tadas Motiecius, 2019 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Groja Tadas Motiecius, 2019 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
LKO, Robertas Šervenikas 2018 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
LKO, Robertas Šervenikas 2018 m.<br>D.Matvejevo nuotr. 
Daugiau nuotraukų (6)

LNF inf.

May 13, 2021, 4:32 PM, atnaujinta May 13, 2021, 4:45 PM

„Planuodami jubiliejinį Filharmonijos sezoną tikrai neįsivaizdavome, kad užgriuvusi pandemija atneš tiek netikėtumų. Teko atsisakyti arba vėlesniam laikui atidėti nemažai įdomių koncertinių programų, koreguoti gastrolių bei jubiliejui skirtų renginių ar leidinių planus. Bet susitelkę į uždaresnę kūrybinę veiklą per šį sezoną sustiprinome Skaitmeninės koncertų salės pozicijas, publikai dovanodami daug įsimintinų koncertinių įrašų transliacijų, lietuvių kompozitorių kūrybos vakarų, pokalbių su muzikos kūrėjais ir atlikėjais.

Buvo įrašyta ir užsienio partnerių „Ondine“, „Naxos“, „Accentus“ išleista pačių geriausių atsiliepimų sulaukiančių muzikos leidinių – kompaktinių, vinilo plokštelių, o koncertų salės transliacijos sudomino įvairių šalių transliuotojus ir partnerius. Puoselėdami viltingus leidybinius planus ir ateičiai, šiandien užvis labiausiai džiaugiamės, kad sezono pabaigoje galime atverti Filharmonijos salę gyviems koncertams. Čia su publika susitiksime ir birželio 6–22 dienomis vyksiančiame 25-ajame Vilniaus festivalyje. O šį šeštadienį kviečiame gėrėtis 60-mečio jubiliejų mininčio LKO koncertu“, – sako LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Su LKO solo muzikuos ir Richardas Galliano „Opale concerto“ bei Ástoro Piazzollos „Libertango“ akordeonui ir styginiams atliks jaunasis akordeonininkas Tadas Motiečius. Jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o šiuo metu ypač aktyviai koncertuoja. Būdamas dešimties pradėjęs groti akordeonu, šiandien T. Motiečius yra daugelio svarbių tarptautinių konkursų Čekijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kinijoje laureatas ir diplomantas. Bendradarbiavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Baltijos kamerinio operos teatro, Vilniaus teatro „Lėlė“, valstybinio choro „Vilnius“ renginiuose, taip pat inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo muzikos projektuose.

LKO šįkart diriguos maestro Robertas Šervenikas. Aukščiausiu apdovanojimu – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija – įvertintas dirigentas pasižymi tuo, kad savo repertuare lygiai dėmesio skiria operos, baleto ir simfoninės muzikos partitūroms, o ypatingą vietą čia užima šiuolaikiniai opusai. Maestro ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas. Nuotaikingam LKO 60-ojo sezono uždarymui R. Šervenikas ruošia Piotro Čaikovskio Styginių sekstetą d-moll „Souvenir de Florence“ („Suvenyras iš Florencijos“), op. 70, taip pat jau minėtus Richardo Galliano „Opale concerto“ bei Ástoro Piazzollos „Libertango“.

Piotras Čaikovskis savo Styginių sekstetą d-moll baigė per kelis 1890-ųjų vasaros mėnesius ir pavadino jį „Suvenyru iš Florencijos“. Kūrinio idėją kompozitorius parsivežė iš viešnagės Italijoje, tačiau įgyvendino sunkiai. Tik po kelerių metų, padaręs esminių pataisų, kompozitorius Sekstetą dedikavo Peterburgo kamerinės muzikos draugijai; jos salėje 1892 m. lapkričio 25 d. įvykusi premjera susilaukė didžiulės sėkmės. „Suvenyras iš Florencijos“ – vienas gražiausių Čaikovskio kamerinės kūrybos puslapių.

Lietuvos publikai gal mažiau žinomas kompozitorius, akordeono ir bandonijos virtuozas iš Prancūzijos Richardas Galliano (g. 1960) save išreiškia įvairiuose muzikos žanruose – nuo klasikos iki džiazo. Apie neeilinį šio kūrėjo talentą liudija daugiau kaip keturi šimtai sukurtų ar aranžuotų dainų ir stambios formos kūrinių, skambančių pasaulio koncertų scenose, televizijoje ir kino filmuose. 1994 m. sukurtas trijų dalių kūrinys „Opale concerto“ akordeonui ir orkestrui grindžiamas moderniosios kompozicijos principais, muzikai būdinga kintantis metras, kontrastinga dinamika, intriguojantys harmoniniai posūkiai ir vingiai.

Koncerto pabaigai pasirinktas naujojo tango karaliumi vadinamo argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazzollos „Libertango“ („Laisvės tango“) – savita tango dainiaus giesmė akordeonui ir styginiams. Skiriama Á. Piazzollos 100-mečiui, ji simboliškai taps ir LNF 80-ojo sezono pabaigos giesme, tango ritmu lydinčia į vasaros renginius.

LNF 80-ojo ir LKO 60-ojo sezono pabaigai skirtas koncertas vyks gegužės 22 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.