Operos „Alisa Stebuklų šalyje“ statytojai prašo vaikų pagalbos

Tikriausiai esate girdėję apie tai, kad vaikai būna kviečiami siūlyti vardus Zoologijos sode arba Jūrų muziejuje atsivestiems tigriukams, ruoniukams, delfiniukams ir kitokių gyvūnų mažyliams. Bet konkursas išrinkti vardus operos personažams Lietuvoje skelbiamas pirmą kartą!

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia „Alisos Stebuklų šalyje“ veikėjų vardų konkursą.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia „Alisos Stebuklų šalyje“ veikėjų vardų konkursą.
M.Vosyliūtės eskizas operai „Alisa Stebuklų šalyje“.
M.Vosyliūtės eskizas operai „Alisa Stebuklų šalyje“.
M.Vosyliūtės eskizas operai „Alisa Stebuklų šalyje“.
M.Vosyliūtės eskizas operai „Alisa Stebuklų šalyje“.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 21, 2021, 3:58 PM

Šįkart vaikų pagalbos šaukiasi kompozitoriaus Davido Sebbos kamerinės operos „Alisa Stebuklų šalyje“ statytojai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

Atrodytų, rašytojo Lewiso Carrollo knygos „Alisa Stebuklų šalyje“ veikėjai vaikams yra puikiai žinomi. Tačiau ne viskas, kas parašyta knygoje, būna perkeliama į operą.

Taip ir šiuo atveju: Izraelio kompozitorius, operos solistas ir dirigentas Davidas Sebba, kurdamas kamerinę operą „Alisa Stebuklų šalyje“, kai kuriems personažams parinko savo šalies vaikams geriau suprantamus vardus. Verčiant D.Sebbos operos libretą iš hebrajų kalbos į lietuvių kalbą, operos statytojams norisi atrasti skambius lietuviškus šių vardų atitikmenis. 

„Kalbame apie personažus, kurie knygos „Alisa Stebuklų šalyje“ lietuviškame vertime vadinami Dudučiu ir Tutučiu. Vis dėlto dainuojant operoje labai svarbu, kad skiemenų skaičiumi vardai atitiktų hebrajišką operos libreto versiją. Vadinasi, vienas iš siūlomų vardų turi būti vienskiemenis, o kitas – dviskiemenis“, – aiškino LNOBT rengiamos premjeros muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus. 

Patys personažai, kaip ir daugelis „Alisos Stebuklų šalyje“ veikėjų, yra labai mįslingi. Galite juos įsivaizduoti kaip giedančius paukščiukus, galite – kaip dvynius nykštukus, o gal ir mažus klounus?

Pagrindinė veikėja Alisa juos vadina tiesiog „mielomis būtybėmis“, o patys apie save šie veikėjai sako: „mudu broliai kaip katinas ir šuo“, „mudu lyg kojinė su batu“. Hebrajų kalba jų vardai operoje reiškė Kairį ir Dešinį.

Žodžiu – ieškome vardų dviem viena kitai nuolat prieštaraujančioms, tačiau atskirai viena be kitos tiesiog neįsivaizduojamoms būtybėms! Dviem puselėms, kurių lytis nėra svarbi, tačiau labai svarbus jų vardų skiemenų skaičius: 1 ir 2.

Sudėtinga užduotis, ar ne? Bet jei tavo fantazija tokia pat neribota kaip mažosios Alisos, tai tavęs tikrai nesustabdys: juk kuo sudėtingiau – tuo įdomiau!

Daugiau informacijos apie „Alisos Stebuklų šalyje“ veikėjų vardų konkursą rasite čia: https://bit.ly/3wl93ix

Konkursas vyks iki 2021 m. birželio 1 d. Jo nugalėtojas laimės 2 bilietus į rugsėjo mėnesį numatomą šios operos premjerą. Tad krapštome galvas, skaitome „Alisą Stebuklų šalyje“ ir rudenį susitinkame teatre!

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.