Klaipėdos festivalio svečias Jordi Roigas: „Svarbiausia – kokybė ir detalės“

Rugpjūčio 13 ir 14 dienomis Tarptautiniame Klaipėdos festivalyje, senajame elinge vyks dviejų vienaveiksmių šokio spektaklių premjeros: „Stabat mater“ (pagal Giovanni Batista Pergolesi) ir Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“. Scenografiją ir kostiumus spektakliui „Stabat mater“ Klaipėdoje kuria ispanas Jordi Roigas.

„Stabat mater“ pagal G.B.Pergolesi muziką. <br> M.Tiberiu nuotr.
„Stabat mater“ pagal G.B.Pergolesi muziką. <br> M.Tiberiu nuotr.
 J.Roigas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 J.Roigas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 15, 2021, 4:19 PM, atnaujinta Jul 15, 2021, 4:19 PM

Spektaklį „Stabat mater“ Klaipėdoje kuria tarptautinė komanda: choreografas Edwardas Clugas (Slovėnija), choreografo asistentas Gaj Žmavcas (Slovėnija), muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, scenografas ir kostiumų dailininkas Jordi Roigas (Ispanija), šviesų dailininkas Tomažas Premzlas (Slovėnija).

Projektui vadovauja žymus šiuolaikinio baleto kūrėjas, Slovėnijos nacionalinio baleto teatro trupės vadovas E.Clugas. Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro styginių grupė, dainuos solistės Rita Petrauskaitė (sopranas) ir Viktorija Bakan (sopranas).

Scenografas ir kostiumų dailininkas J.Roigas pasakojo, kad pažintis su E.Clugu jo kūrybiniam keliui tapo lemtinga: komandoje kartu su žinomu choreografu jis dirbo jau ne kartą ir ne vienoje šalyje statė Klaipėdoje kuriamus spektaklius.

„Darbas su E.Clugu įkvepia. Ir man norisi aplankyti kuo daugiau šalių bei kuo daugiau žmonių pristatyti „Stabat mater“ (pagal Giovanni Batista Pergolesi muziką). Man, kaip scenografui ir kostiumų dailininkui, svarbiausia – kokybė ir detalės. Aš džiaugiuosi visu spektaklio kūrimo procesu: nuo pradžios iki pabaigos.

Ką publika išvys Klaipėdoje? E.Clugo stiliaus šokio spektaklius, kurie labai verti dėmesio“, – teigė J.Roigas.

Gimęs Leridoje (Katalonija, Ispanija) scenografas dar vaikystėje pasinėrė į plastinių menų pasaulį ir ėmė pats kurti, vadovaujamas savo tėvo dailininko, pelniusio pripažinimą savo paveikslais baleto tema. Vėliau studijavo scenos menus, lėlininkystę ir šokį Barselonos Teatro institute.

1987 m. jis nutraukė savo kaip šokėjo karjerą ir tolesnę profesinę veiklą susiejo su kostiumo dizainu ir scenografija. Tais pačiais metais Paryžiaus šokio menininkų ir skulptorių asociacija jį pakvietė dalyvauti savo organizuojamoje 4-ojoje bienalėje. Tęsdamas scenografijos studijas, susipažino ir ėmė bendradarbiauti su žymiu italų kostiumų dailininku ir scenografu Ezio Frigerio.

J. Roigas sukūrė kostiumus ir scenografiją tokių žymių choreografų spektakliams, kaip Rudolfo Nurijevo „Gulbių ežerui“, Vladimiro Malachovo „Bajaderei“, „Kaukių baliui“, „Pelenei“, „Peri“, „Gulbių ežerui“, „Spragtukui“, Heinzo Spoerlio „Kopelijai“, „Galantiškosioms Indijoms“, „Don Kichotui“, Marcios Haydée „Miegančiajai gražuolei“ ir kt.

J.Roigas bendradarbiavo su tokiais žymiais choreografais ir režisieriais kaip Marcia Haydée, Vladimiras Malachovas, Rudolfas Nurijevas, Heinzas Spoerli, Renato Zanella, Manuelis Legris, Victoras Ullate, Renato Zanella, Terence‘as Kohleris, Edwardas Clugas ir kitais.

Jis kūrė kostiumus ir scenografiją teatrams bei baleto trupėms Azijoje, Kanadoje, Štutgarto baletui, Vienos valstybinei operai, Vienos filharmonijos Naujųjų metų koncertui, Drezdeno „Semperoper“, Monte Karlo baletui, „Introdans“, Vokietijos operai Berlyne, Ciuricho baletui, Berlyno valstybiniam operos teatrui „Unter den Linden“, Bavarijos valstybiniam baletui, Karlsrūjės valstybiniam teatrui, Suomijos nacionaliniam baletui, Honkongo baletui, Katalonijos nacionaliniam teatrui, Barselonos „Teatre Lliure“, Didžiajam Kanados baletui ir kt.

 

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.