Pirmą solidų jubiliejų solistas Almas Švilpa dovanoja Klaipėdai

Lapkričio 25-ąją Klaipėdos Žvejų rūmuose į savo jubiliejinį vakarą „Dedikacija Klaipėdai“ pakvies garsiausiose Europos scenose dainuojantis bosas-baritonas Almas Švilpa.

 A.Švilpa.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 A.Švilpa.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 S.Solteszas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 S.Solteszas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 V.Vyšniauskas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 V.Vyšniauskas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 M.Selinger.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 M.Selinger.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 I.Prudnikovaitė.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 I.Prudnikovaitė.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 R.Petrauskaitė.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 R.Petrauskaitė.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 K.Bonte.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 K.Bonte.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 L.Pautienius.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 L.Pautienius.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 M.Rojus.<br> O.Kasabovos nuotr.
 M.Rojus.<br> O.Kasabovos nuotr.
 V.Prudnikovas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
 V.Prudnikovas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Lrytas.lt

Nov 16, 2021, 10:33 AM

Savo pirmąjį solidų jubiliejų A.Švilpa pasitinka supamas artimų bičiulių, mokytojų ir scenos partnerių. Koncerte dalyvaus solisto buvęs dėstytojas, bosas, profesorius Vladimiras Prudnikovas, sopranai Kamilė Balabonaitė-Bonté ir Rita Petrauskaitė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Kristian Benedikt, baritonai Laimonas Pautienius ir Mindaugas Rojus.

A.Švilpos kvietimu šiame koncerte solistams ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniam orkestrui diriguoti atvyksta Stefanas Soltészas – jo pavardė puikuojasi geriausių pasaulio dirigentų dešimtuke.

„Maestro Soltészui esu dėkingas už savo sėkmingai susiklosčiusią karjerą: kai man buvo 25-eri, jis mane išgirdo ir pakvietė dainuoti į Aalto muzikinį teatrą Esene, kur jis tuomet ėjo vyriausiojo muzikos vadovo, operos intendanto pareigas. Man nusišypsojo laimė su šiuo profesionalu dirbti kartu net septyniolika metų. Jam vadovaujant Aalto muzikinis teatras keturis kartus išrinktas geriausiu visoje vokiškai kalbančioje Europoje,“ – pasakojo jubiliatas.

Kartu su S. Soltészu į Klaipėdą atvyksta ir koncerte taip pat pasirodys jo žmona, tarptautinį pripažinimą pelnęs mecosopranas Michaela Selinger.

Jubiliejaus svečiais tapę žinomi kolegos publikai dovanos žinomiausias ir populiariausias operų arijas. Skambės ir retai atliekamų kūrinių, pasirodys netikėčiausi duetai.

„Gros Muzikinio teatro orkestras! O Muzikinio teatro orkestras ypatingas: ir tai ne pagyrimas, o – faktas. Dvi paskutines vasaras dainavau Muzikinio teatro pastatytoje R.Wagnerio operoje „Skrajojantis olandas“, tad ne iš nuogirdų, o iš patirties galiu užtikrinti, kad tai labai aukšto lygio orkestras. Groti „Skrajojančio olando“ muziką gali tik geriausieji.

Mano jubiliejaus koncerte skambės išskirtinai stiprūs kūriniai, o rečitalis bus ilgas, su daugybe išskirtinių kūrinių. Norisi palikti paslapties, tačiau koncertui atrenkami geriausi klasikinės muzikos perlai. Išduosiu, kad publika mėgausis mano atliekamomis Modesto Mussorgskio „Mirties dainomis ir šokiais“ su orkestru. Neteko girdėti, kad kas nors Lietuvoje būtų atlikęs šį kūrinį pritariant orkestrui. Skambės G.Verdi, Ch.Gounod ir daug kitos gražios muzikos“, – pasakojo susitikimo su publika nekantriai laukiantis A.Švilpa.

Džiugu, kad Almo Švilpos neišlepino tarptautinė šlovė: bosas-baritonas – klaipėdietis, norintis savo 50 metų sukaktį pasitikti savo gimtajame mieste. Dainininkas atviravo, kad jam net nekilo klausimas, kur kitur galėtų surengti savo jubiliejinį koncertą. Jo sukaupta patirtis ir kūrybiniai ryšiai lietuvišką pajūrį sieja su garsiausiais Europos solistais ir muzikiniais teatrais.

Beveik ketvirtį amžiaus nuo 1997-ųjų A. Švilpa kuria vaidmenis Eseno Aalto muzikiniame teatre, Vokietijoje. Dainininkas taip pat yra sėkmingai pasirodė Vienos valstybinėje ir Vienos liaudies operose, Zalcburgo festivalyje, Maskvos Didžiajame teatre, Vokiečių operoje Berlyne, Drezdeno, Diuseldorfo, Štutgarto, Hanoverio, Kelno, Miuncheno, Ciuricho, Ženevos, Kopenhagos, Liono, Nanto, Antverpeno, Gento, Sankt Galeno ir daugelyje kitų Europos teatrų scenose.

A.Švilpa kasmet mielai grįžta į Lietuvą bei koncertuoja įvairiuose mūsų šalies miestuose, kuria vaidmenis šalies muzikiniuose teatruose. Vienas naujausių ir ryškiausių A. Švilpos vaidmenų Lietuvoje – Olandas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro senajame elinge įspūdingai pastatytoje Richardo Wagnerio operoje „Skrajojantis olandas“ (2020).

LRT įrašo pavidalu A. Švilpa aplankė operos mėgėjus atokiausiuose pasaulio kampeliuose, kai tarptautinė asociacija „Opera Europa“ šį įrašą transliavo savo platformoje „OperaVision“. 2021 m. už šį vaidmenį dainininkas buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.