Druskininkuose važiuodamas dviračiu mirė verslininkas B.Lubys (nuotraukos)

2011 m. spalio 23 d. 23:27
BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.
Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą
Daugiau nuotraukų (1)
B.Lubys mirė važiuodamas dviračiu į kalną. Manoma, kad jam sustojo širdis.
Kaip pranešė LNK „Žinios“, prie dviračio sukniubęs verslininkas rastas sekmadienio popietę. Kadangi B.Lubys su savimi neturėjo dokumentų, policininkas jo tapatybę nustatė B.Lubio telefonu paskambinęs Druskininkų merui Ričardui Malinauskui.
Kaip „Lietuvos ryto“ televizijai sakė R.Malinauskas, pakėlęs ragelį nustebo išgirdęs gerokai jaunesnį balsą. „Maniau, kad skambina B.Lubys, nes jis prieš porą dieną buvo užėjęs, kalbėjome apie reikalus. Tačiau išgirdau: "Mere, norėtume žinoti, kas toks yra žmogus, iš kurio telefono skambiname“, - pasakojo R.Malinauskas.
R.Malinauskas pasakoja, kad su B.Lubiu buvo susitikę ketvirtadienį. „Jis paskambino prieš kelias dienas ir paprašė skirti laiko. Su B.Lubiu yra tekę bendrauti ir gerokai anksčiau, dar iki jo investicijų į mūsų miestą: kai tik atvykdavo į Druskininkus, susitikdavome, pakalbėdavome ne tik apie investicijas, bet ir apie Lietuvos reikalus. Jis turėjo daug planų“, - pasakojo R.Malinauskas.
Druskininkų mero žiniomis, B.Lubio kūną aptiko viena mergina, kuri ir iškvietė greitąją pagalbą bei policijos pareigūnus.
Pasak R.Malinausko, stebėjimo kamerose, kuriose vaizdas užfiksuotas kilus keliolikai minučių iki to momento, kai buvo rastas verslininko kūnas, matyti, kad B.Lubys dviračiu važinėjosi vienas.
Prieš kelias dienas B.Lubys merui kalbėjo, kad kasdien važinėja dviračiu, pasidžiaugė geru oru, o sveikata visiškai nesiskundė.
Prieš kelis metus B.Lubiui, kuris nemažai prisidėjo prie Druskininkų atgimimo, suteiktas miesto garbės vardas.
Neeilinė asmenybė
LPK generalinis direktorius Gediminas Rainys B.Lubį prisimena kaip labai energingą žmogų. „Tai - lyderis. Jau dėl to, kad buvo signataras, savo laiku – premjeras, jis puikiai žinojo visuomenės ir verslo lūkesčius ir problemas“, - specialioje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje kalbėjo G.Rainys.
„Tai labai šiurpi žinia. Jis buvo geras draugas, bendramintis, nepaprastai aktyvios veiklos, labai aukštos kultūros, žmogus, strategas, tačiau visada žmogiškai šiltas, tolerantiškas, visiems prieinamas. Tai – neeilinė, iškili asmenybė. Sunku suvokti ir susitaikyti su šio iškilaus žmogaus netektimi“, - kalbėjo ilgametis B.Lubio bendražygis Mykolas Aleliūnas.
Kas dabar perims vadovavimą LPK, kaip teigė G.Rainys, kol kas sunku pasakyti. Gyvenimo kelias
1938 metais gimęs B.Lubys yra Kovo 11 akto signataras, 1992-1993 metais jis vadovavo Lietuvos Vyriausybei. B.Lubys taip pat buvo vieno didžiausių Lietuvoje koncerno „Achemos grupė“ vadovas ir pagrindinis akcininkas. Taip pat jis buvo vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų.
B. Lubys buvo chemijos mokslų daktaras, docentas, 47 išradimų bei daugelio mokslinių ir publicistinių straipsnių autorius, nusipelnęs inžinierius, respublikinės mokslo ir technikos premijos laureatas.
B.Lubys savo darbinę veiklą pradėjo 1963 m. dirbdamas Jonavos azotinių trąšų gamykloje skyriaus viršininku, vėliau buvo paskirtas reorganizuoto susivienijimo ,,Azotas" vyriausiuoju inžinieriumi, generaliniu direktoriumi, o 1993 metais - AB ,,Achema" prezidentu.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1992 m. buvo paskirtas Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku. Velionis buvo įvairių komitetų, fondų, tarybų narys.
B.Lubys taip pat buvo apdovanotas Nepriklausomybės medaliu (2000 m.), Lenkijos Respublikos Komandoro laipsnio ordinu (2001m.). 2002 m. jam paskirta tarptautinė Petro Didžiojo vardo premija.
Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą
Užuojautą dėl 73-ejų metų B.Lubio mirties per savo atstovus pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir premjeras Andrius Kubilius.
Iš Briuselio grįžtanti D.Grybauskaitė dėl netikėtos B.Lubio mirties užuojautą pareiškė velionio šeimai, artimiesiems, kolegoms, bendradarbiams ir bendražygiams.
„Lietuva neteko iškilios asmenybės - Nepriklausomybės akto signataro, vieno žymiausių verslo pramonės atstovų, kuris buvo ne tik aktyvus verslininkas, bet ir mecenatas, kuris rūpinosi Lietuvos kultūra ir gerove“, - sakoma prezidentės užuojautoje.
„Dėl nelauktos B.Lubio mirties premjeras užjaučia šeimą ir artimuosius“, - BNS iš Vokietijos perdavė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.
„Velionis buvo ir signataras, ir Ministras Pirmininkas, ir verslininkas. Šiandien norisi pabrėžti, kad būtent Bronislovo Lubio pastangomis Lietuvoje buvo įkurta pramonininkus vienijanti konfederacija, prasidėjo aktyvesnis dialogas tarp įmonių savininkų ir darbuotojus atstovaujančių profesinių sąjungų“, - skelbiama I.Degutienės užuojautoje.
I.Degutienės teigimu, velionis daug prisidėjo, kad šalyje daugėtų ir socialinio dialogo, ir socialiai atsakingo verslo.
„Nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą ir artimuosius, kolegas bendradarbius ir visus, kam jo išėjimas anapilin yra skaudus“, - sako I.Degutienė.
Turtas - daugiau nei milijardas
Žurnalo „Veidas“ sudarytame turtingiausių verslinikų sąraše B.Lubys paprastai užimdavo pirmąsias vietas - jo turtas vertinamas daugiau nei 1 mlrd. litų.
B.Lubys yra pripažinęs, kad vadovavimas skirtingiems verslams, daugybei įmonių - sunkus darbas. „Ypač dabar, kai ne vienai įmonei reikia padėti finansiškai“, - pernai yra sakęs jis. Jis teigė jaučiasi pernelyg daug laiko atiduodantis darbui. „Jau buvome pakankamai gerai įsivažiavę, galėjau ramiai tvarkytis savo asmeninį gyvenimą. Deja, šitie metai (2010-ieji), ypač „Achemos“ problemos, vėl sugrąžino mane į įvykių sūkurį“, - tvirtino verslininkas.
B.Lubio kontroliuojamo koncerno „Achemos grupė“ konsoliduotos pajamos pernai buvo 2,012 mlrd. litų - 3,6 proc. didesnės negu 2009-aisiais. 2010 metų pabaigoje grupėje dirbo 5,4 tūkst. žmonių.
2001-aisiais įkurtas koncernas „Achemos grupė“ valdo keliasdešimt Lietuvoje ir užsienyje dirbančių įmonių, tarp kurių - „Achema“, didžiausia Klaipėdos uosto krovos bendrovė „Klasco“, kompleksinių trąšų gamintoja „Agrochema“, žiniasklaidos priemonės ir viešbučiai, vėjo jėgainių parkas vakarų Lietuvoje.
Koncernas savo produkciją eksportuoja į Europos Sąjungos, Amerikos, Azijos, Afrikos šalis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.