Vilniuje iškilmingai atidaryti Europos namai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos Parlamento pirmininku Martinu Schulzu ir Europos Komisijos (EK) vicepirmininke, teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės komisare Viviane Reding sostinės Gedimino prospekte atidarė „Europos namus“.

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

May 31, 2013, 12:01 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 1:32 AM

Čia po vienu stogu įsikūrė visos Lietuvoje veikiančios Europos Sąjungos institucijos - Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras ir Europos lyčių lygybės institutas.

„Europos namuose“ veiks visiems lankytojams atvira biblioteka, bus organizuojami įvairūs seminarai, susitikimai ir diskusijos. Čia bus galima rasti naujausių leidinių, vaizdo ir garso medžiagos, susijusios su Europos Sąjunga.

„Daugiau nei pusė milijardo tų pačių vertybių ir interesų vienijamų Senojo žemyno gyventojų turės savo namus Lietuvoje. Simboliška, kad jie atidaromi mūsų šalies pirmininkavimo Europos Sąjungai išvakarėse.

Europa yra atvira, girdinti ir norinti suprasti kiekvieną savo pilietį. Todėl labai džiaugiuosi, kad mes turėsime vietą, kuri galės priimti kiekvieną europietį ir būti jam draugiška, suprantanti ir padedanti“, - sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, atverdami „Europos namus“ pačioje sostinės širdyje, mes dar labiau priartiname Europą prie savo gyvenimo. Minėdami Europos piliečių metus ir ruošdamiesi netrukus prasidėsiančiam Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, lietuviai turi išskirtinę progą aktyviau įsitraukti į europiečių gyvenimą ir dalyvauti kuriant mūsų visų Europą.

Susirinkusiesiems į „Europos namų“ atidarymą prezidentė palinkėjo niekada nepamiršti garbingai, sąžiningai ir atsakingai vykdyti savo europietiškų pareigų ir prisidėti prie Europos ateities kūrimo.

Pasak Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovės Natalijos Kazlauskienės, pagrindinis Europos namų tikslas yra kurti demokratišką ir visuomenei atvirą erdvę, kurioje vyktų aktyvus dialogas apie Europą su piliečiais, institucijomis ir organizacijomis.

Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai ir Europos Parlamento rinkimams geresnis ES institucijų matomumas ir pasiekiamumas yra itin svarbūs.

Europos namuose yra 85 dalyvius talpinsianti konferencijų erdvė, kurioje vyks seminarai, diskusijos, svarbūs Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginiai.

M. Schulzas tikisi pažangos

Lietuvos viešintis Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas  sako, kad Europa šiuo metu nėra labai geroje situacijoje, ir tikimasi, kad Lietuvos pirmininkavimo metu truputį pažengs į priekį.

„Mes laukiame Lietuvos pirmininkavimo, matome, kad Lietuva gerai pasirengusi pirmininkauti, tačiau Europa susiduria su didžiuliais iššūkiais ir nėra labai geroje situacijoje šiuo metu.

Mes tikimės, kad Europos Parlamentas kartu su Lietuvos parlamentu ir Vyriausybe padarys taip, kad Europa truputį pažengs į priekį“, - penktadienį brifinge po susitikimo su Seimo pirmininku Vydu Gedvilu sakė M. Schulzas.

Seimo pirmininkas V.Gedvilas po susitikimo žurnalistams sakė M. Schulzui trumpai pristatęs Lietuvos parlamentarizmo istoriją.

„Buvo pirmininkas nustebęs, kad mes su lenkais kartu priėmėme pirmą rašytinę Konstituciją.

Jam tai buvo viena iš naujienų, ir jis pasakė, kad šitą dalyką daugeliui reikia išreklamuoti, kad žinotų Europa, visos valstybės, kad mes su lenkais pirmieji buvome“, - sakė V. Gedvilas.

Faktą apie 1791 metais Lietuvos ir Lenkijos priimtą pirmąją Europoje bei antrąją pasaulyje, po JAV Konstitucijos, EP pirmininkas M. Schulzas paminėjo kalbėdamas vėliau Seime prasidėjusioje EP Pirmininkų konferencijoje.

„Lankomės gilių demokratijos tradicijų šalyje“, - sakė EP vadovas.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus pusmetį nuo liepos 1 dienos.

Šiuo metu į Lietuvą yra atvykę EP vadovas M. Schulzas ir strateginius sprendimus priimantys EP Pirmininkų konferencijos nariai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.