Teisėjas sukėlė audrą, kuri gali paskandinti ir jį patį

Į laisvę paleidęs visoje Europoje ieškomą nusikaltėlių šulą Givį Gordeladzę Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Gediminas Viederis blaškosi. Vieną dieną jis traukiasi iš pareigų, o kitą – jau lieka.

Vilniaus apylinkės teismo teisėjas G.Viederis nutarė nepalikti pareigų.<br>D.Sinkevičiaus („Delfi”) nuotr.
Vilniaus apylinkės teismo teisėjas G.Viederis nutarė nepalikti pareigų.<br>D.Sinkevičiaus („Delfi”) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 29, 2013, 6:00 AM, atnaujinta Mar 5, 2018, 2:29 AM

„Prašymą atleisti iš teisėjo pareigų prezidentei pateikiau, be kitų aplinkybių, atsižvelgdamas ir į žiniasklaidoje nuvilnijusią reakciją.

Bet rimtai apsvarstęs ir įvertinęs tai, kad priėmiau procesinį sprendimą (nesuimti G. Gordeladzės. – Red.) pagal tuo metu man pateiktą medžiagą ir būdamas įsitikinęs, jog tuo metu šis sprendimas buvo teisingas, nusprendžiau toliau dirbti teisėjo darbą”, – vakar pareiškė teisėjas G. Viederis, rašo "Lietuvos rytas", remdamasis agentūra BNS.

Dėl to Teisėjų taryba vakar nesvarstė prezidentės dekreto dėl patarimo atleisti G. Viederį, tačiau numatoma spręsti dėl drausmės bylos jam kėlimo. Tai bus daroma kitą tarybos posėdį.

Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius vakar teigė, kad G. Viederio sprendimas paleisti Europolo ieškomą nusikaltėlių vadeivą jį šokiravo.

Ketvirtadienį pakvietęs G. Viederį jis nurodė galimas pasekmes, tarp kurių – drausmės byla ir atleidimas prezidentės iniciatyva.

„Aš jam pasakiau tiesiai – manau, kad tai yra aplaidus pareigų vykdymas arba aplaidus jų nevykdymas. Teisėjas teigia, kad prokuratūra nebuvo pateikusi visos informacijos, kuri galbūt būtų pakeitusi jo poziciją. Tačiau aš nemanau, kad šituose procesuose teisėjas turi būti pasyvus”, – sakė G. Kryževičius.

Jis pasakęs G.Viederiui, kad galimos įvairios tokio sprendimo pasekmės tolesnei jo karjerai, paminėdamas, jog G.Kryževičius turi teisę pradėti drausmės bylos procedūras: „Aš pasakiau, kad, mano požiūriu, toks aplaidumas vertinamas pagal Teismų įstatymą kaip teisėjo vardą žeminantis poelgis ir paminėjau, kad neatmetama tokia galimybė, jog prezidentė į tai reaguos dekretu dėl Teisėjų tarybos patarimo atleisti jį kaip pažeminusį teisėjo vardą.”

Jis teigė teisėjui pristatęs ir galimybę išeiti savo noru.

Teisėjų tarybos pirmininko teigimu, jam spaudimo pasikalbėti su G.Viederiu Prezidentūra nedarė: „Aš nei su prezidente, nei su jos aparatu nebendravau visą tą laikotarpį, tiesiog buvau pametęs valstybinį telefoną – palikęs automobilyje.”

Ketvirtadienio vakarą G.Kryževičius sulaukė dviejų G.Viederio prašymų atleisti – viename jis prašė būti atleidžiamas tik iš Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo, kitame – ir iš teisėjo pareigų. Šiuos prašymus G.Kryževičius perdavęs prezidentės patarėjai.

Teisėjų tarybos vadovas taip pat pasakojo sulaukęs kai kurių kolegų kritikos dėl pozicijos G.Viederio atžvilgiu.

„Pas mane buvo atėję keli Aukščiausiojo teismo teisėjai įtikinėdami, kad toks mano elgesys yra netinkamas ir kad dėl procesinių sprendimų negalima teisėjui nukentėti, kad jis yra visiškai nepriklausomas.

Įvyko aštri diskusija. Aš savaip suprantu teisėjo nepriklausomumo turinį, kai kurie jų supranta šiek tiek kitaip”, – sakė G.Kryževičius.

Paleistas gruzinas dingo be pėdsakų

G.Viederis teismo salėje paleido per Europolo koordinuotą operaciją Vilniuje praėjusią savaitę sulaikytą G.Gordeladzę. Šis po to dingo.

Teisėjas G.Viederis, motyvuodamas tuo, kad įtariamasis yra ligotas, turi registruotą verslą Lietuvoje, 65 metų G.Gordeladzei skyrė 30 tūkst. litų užstatą ir mėnesį namų arešto – namuose gruzinui nurodyta būti nuo 22 iki 6 val.

Po tokio sprendimo prokuratūra iš karto parašė skundą Vilniaus apygardos teismui, kuris panaikino teisėjo G.Viederio nutartį ir nurodė G.Gordeladzę suimti.

G.Gordeladzė vėl ieškomas visoje Europoje. Lietuvoje jo rasti kol kas nepavyko.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.