VGTU kuria skaitmeninės statybos centrą

Kovo pradžioje pradėta skaitmeninės statybos reforma įsibėgėja – statybos specialistus ruošiantis Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kuria pirmąjį Lietuvoje Skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų statyboje centrą. Naujasis centras skirtas skaitmeninės statybos kompetencijų ugdymui, inovacijų, susijusių su statybų informaciniu modeliavimu (BIM) kūrimu, skatinimu bei perdavimu rinkos dalyviams.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Apr 24, 2014, 5:08 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 12:10 PM

BIM (Building Information Modelling) sistemų plėtra apima ne tik statybos sektoriaus specialistus ir architektus, bet ir aplinkos, transporto, infrastruktūros inžinierius, todėl naujajame VGTU Skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų statyboje centre susiburs įvairių sričių mokslininkai iš septynių universiteto fakultetų – Statybos, Aplinkos inžinerijos, Architektūros, Transporto inžinerijos, Elektronikos, Mechanikos ir Fundamentinių mokslų.

„Diegiamos naujos technologinės BIM inovacijos padidins statybos proceso efektyvumą ir kokybę. Jos leis daug lengviau valdyti statinio projektą nuo pirminės idėjos iki realizacijos. Tam kad įvairios patirties turintys specialistai suprastų šių technologijų galimybes ir jų teikiamą naudą, kuriame specialų centrą, kuris teiks mokslines-praktines paslaugas kuriamai Lietuvos BIM sistemai, koordinuos BIM specialistų rengimo klausimus bei konsultuos rinkos dalyvius,“ – pasakojo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Pasak A.Daniūno, statybų informacinio modeliavimo (BIM) sistemų vystymas – tai pagrindinė šiuolaikinių skaitinių ir informacinių technologijų statybos inžinerijoje, architektūroje ir kitose susijusiose srityse varomoji jėga ir ateitis. Skaitmeninė statyba Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius, tačiau ji yra būtina siekiant padidinti visų statybos pramonės dalyvių kompetenciją ir darbo našumą, Lietuvos statybų sektoriaus konkurencingumą pasaulyje, sutaupyti lėšų statant ir eksploatuojant visuomeninius objektus.

Pagal BIM koncepciją visas statinio projektas ir jo atskiros dalys kuriami vientisame kompiuteriniame grafiniame-informaciniame modelyje, apimančiame visas projekto stadijas ir etapus. Tokiame modelyje sujungiami tiek brėžiniai ir visa projekto dokumentacija – medžiagų poreikių lentelės, specifikacijos, ataskaitos, sąmatos, tiek 3D informacija, kuri atsinaujina pakoregavus bet kuriuos konstrukcijos parametrus.

BIM modelyje sujungiamos visos projekto stadijos – architektūrinė, konstrukcinė, inžinerinių dalių, sąmatinė, technologinė ir eksploatacinė, taip pat jame išskiriami skirtingi projekto etapai – konceptualus, techninis, darbo projektas, statyba, eksploatacija ar rekonstrukcija. Kadangi toks modelis yra vieningas informacijos šaltinis visiems projekto dalyviams – architektams, konstruktoriams, inžinerinių dalių specialistams, sąmatininkams bei technologams, jie visi turi mokėti perskaityti, suprasti bei keisti užkoduotus duomenis.

Vieninga statinio informacinio modelio koncepcija padės administruoti ir valdyti statybos procesą, palengvins dokumentacijos saugojimą ir tvarkymą tiek įmonės, tiek visos šalies mastu.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.