Lietuva už 20 mln. dolerių papildomai perka sistemų „Javelin“

Krašto apsaugos ministerija, siekdama stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenę vidutinio nuotolio prieštankine ginkluote, už beveik 20 mln. JAV dolerių iš Jungtinių Amerikos Valstijų perka papildomą kiekį modernios vidutinio nuotolio prieštankinės valdomų raketų sistemos „Javelin“.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 16, 2014, 1:22 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 1:37 AM

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, tai jau antras toks Lietuvos kariuomenės įsigijimas pagal 2001 m. pasirašytą tarpvyriausybinę Lietuvos ir JAV sutartį.

JAV kongresas leidimą Lietuvai įsigyti papildomą kiekį „Javelin“ ginkluotės patvirtino 2014 m. rugsėjo 24 dieną.

Pirmoji dalis naujai įsigyjamos „Javelin“ ginkluotės Lietuvą turėtų pasiekti jau kitais metais, likusioji – iki 2017 metų. Įsigijus papildomą kiekį prieštankinių raketų sistemų „Javelin“, jomis bus aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų manevriniai padaliniai.

Prieštankinė raketų sistema „Javelin“ yra perkama už šiemet papildomai gynybos biudžetui skirtus 130 mln. litų. Už šias lėšas šiais metais taip pat įsigytos priešlėktuvinės raketų sistemos GROM, užtikrinama reikiama parama į Lietuvą atvykstantiems NATO valstybių kariams, organizuojamos bendros pratybos su sąjungininkais.

Lietuva yra pirmoji iš Europos valstybių, kuri 2001 m. už 38,5 mln. litų. iš JAV įsigijo „Javelin“ sistemą.

Vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema „Javelin“ – modernus ginklas, galintis naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m – 2,5 km atstumu. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu. Tokiu būdu užtikrinamas didesnis karių saugumas, nes raketai skriejant link taikinio, karių komanda gali keisti poziciją.

Javelin“ kovinė raketa su tandeminiu sprogstamuoju užtaisu gali atakuoti priešininkų tanką tiesiu taikymu arba iš viršaus pakildama iki 150 metrų į aukštį, į pačią pažeidžiamiausią tanko vietą – bokštą. Raketose panaudota „minkšto paleidimo“ sistema, kuri raketos variklį užkuria tik raketai palikus paleidimo konteinerį, dėl to sunku nustatyti, iš kur buvo paleista raketa.

Ginklą galima naudoti mūšio mieste sąlygomis šaudant iš uždarų patalpų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.