Iš audros dėl kyšininkavimo Šiaulių teisme – šnipštas

Šiaulių apylinkės teismo pirmininkei Gemai Janušienei mesti teisėjo padėjėjos Jurgitos Daunienės kaltinimai dėl kyšininkavimo subliūško. STT Šiaulių valdybos pareigūnai priėmė sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo.

Daugiau nuotraukų (1)

Gintaras Šiuparys

Apr 20, 2015, 6:10 PM, atnaujinta Jan 6, 2018, 8:29 AM

Teismo darbuotojos pareiškimą ištyrę pareigūnai nerado duomenų, patvirtinančių, kad G.Janušienė būtų kyšininkavusi. To STT agentams nepatvirtino ir apklausta visa eilė liudytojų.

Toks istorijos posūkis gali brangiai kainuoti skandalą sukėlusiai 37 metų J.Daunienei, kuri siekė teisėjos karjeros.

Mat skandalo sūkuryje atsidūrusi Lietuvos teisėjų tarybos narė 58 metų G.Janušienė irgi kreipėsi į teisėsaugą, kad būtų įvertinti vieši J.Daunienės pasisakymai ir mesti kaltinimai.

Skandalas įsiplieskė prieš kelias savaites, kai į teismą kreipėsi Pasvalio rajone ūkininkaujantis J.Daunienės brolis. Vyriškis paprašė išsiaiškinti, ar naudojantis teismo kompiuteriu nebuvo renkama informacija apie jo privatų gyvenimą, nekilnojamąjį turtą.

Šiaulių apylinkės teisme buvo sudaryta komisija, kuri netruko išsiaiškinti, jog J.Daunienė išties domėjosi nekilnojamuoju turtu – užfiksuota kone pusšimtis prisijungimų.

Teismo darbuotoja neneigė, kad rinko informaciją, bet buvo įsitikinusi, jog padarė tik formalų pažeidimą. Pasak J.Daunienės, ji taip elgėsi sužinojusi, kad tėvai ne jai, o broliui dovanojo žemės sklypų.

Teismo darbuotoja paprašė, kad tarnybinis tyrimas būtų nutrauktas, o sulaukusi neigiamo atsakymo komisijai pateikė raštą apie neva kyšininkavusią G.Janušienę.

J.Daunienė raštu kreipėsi ir į Prezidentūrą, Vyriausybę, Seimą. Rašte raginama atleisti teismo vadovę, kuriai dukart neva buvo duodamas kyšis.

Pasak pareiškėjos, pirmą kartą Šiaulių apylinkės teismo pirmininkei teko atsilyginti, kai 2011 m. vasaros pabaigoje buvo perkelta iš Pasvalio prokuratūros.

„Už tai, kad buvau pervesta iš vyr. prokurorės padėjėjos į teisėjo padėjėjas per kitą asmenį sumokėjau 5 tūkstančius litų“, – tikino pareiškėja.

J.Daunienė tikino kitų metų gegužę vėl mokėjusi 3 tūkstančius litų, kad norimu laiku būtų išleista atostogų.

Šiaulių apylinkės teismo vadovė pavaldinės kaltinimus pavadino absurdu: „Manau, kad ji taip tikėjosi išvengti nemalonumų dėl neteisėtos veiklos. Niekas nesiveržia į teisėjų padėjėjus, nes visuose teismuose jiems mokama vienodai. Šių specialistų Šiauliuose trūksta – vyko konkursas, bet atsirado vos trys padėjėjai, o reikia šešių“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.