Seime užsimota žurnalistus auklėti kalėjimu

Greitai viešojoje erdvėje gali nebelikti straipsnių apie nusikaltimus, susijusius su nepilnamečiais asmenimis, o tai reiškia, kad Lietuvą sukrėtusios pedofilijos ar smurto istorijų viešinimas liks tik prisiminimu apie žiniasklaidos laisvę. Seimas nusprendė, kad už neviešų teismo posėdžių medžiagos atskleidimą grės baudžiamoji atsakomybė. 

Seime pritarta pataisoms, numatančioms griežtesnes bausmes už duomenų atskleidimą.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Seime pritarta pataisoms, numatančioms griežtesnes bausmes už duomenų atskleidimą.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 14, 2016, 5:01 PM, atnaujinta May 28, 2017, 10:32 PM

Taip pat planuojama drausti viešinti informaciją, susijusią su valstybės paslaptimis, seksualinio pobūdžio nusikaltimais bei privataus gyvenimo viešinimo klausimais. Įsigaliojus tokiems siūlymams, didžioji dalis žurnalistinių tyrimų apskritai taps neįmanomi. Tokių apribojimų nesilaikantys žurnalistai būtų siunčiami dirbti viešųjų darbų ar net į kalėjimą.

Seimas ketvirtadienį 79 balsais už, vienam buvus prieš ir 11 parlamentarų susilaikius papildė Baudžiamąjį kodeksą atitinkamu straipsniu. Pataisa įsigalios, kai ją pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Už uždarame teismo posėdyje nagrinėjamos ar išnagrinėtos bylos medžiagos atskleidimą grės viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas. Tokia veika bus traktuojama kaip baudžiamasis nusižengimas, už ją atsakomybė numatyta ir juridiniam asmeniui. 

Pataisą inicijavo socialdemokratės Rimantė Šalaševičiūtė ir Irena Šiaulienė, tik jos siūlė, kad atsakomybė būtų taikoma, kai atskleidžiama su nepilnamečiu asmeniu susijusi informacija, o sankciją – griežtesnę, iki trejų metų nelaisvės. Pataisą vertinusi Vyriausybė pasiūlė taikyti švelnesnę sankciją, bet plačiau. 

„Siūlytina įstatymo projekte neišskirti nepilnamečio ir baudžiamąją atsakomybę taikyti visais atvejais, kai yra atskleidžiama ar viešai paskelbiama neviešame (uždarame) teismo posėdyje nagrinėjamos ar išnagrinėtos bylos medžiaga ar jos dalis arba ta medžiaga ar jos dalis, kurią nevieša pripažino teismas“, – tokią nuostatą pasiūlė Vyriausybė. 

Baudžiamasis kodeksas šiuo metu numato baudžiamąją atsakomybę už ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimą be šią bylą tiriančio teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno leidimo, tačiau iki šiol nebuvo atsakomybės asmenims už civilinės, administracinės ar baudžiamosios bylos neviešos medžiagos arba jos dalies atskleidimą ar viešą paskelbimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.