Homoseksualų partnerystei pritartų 11 proc. Lietuvos gyventojų

Vienos lyties asmenų partnerystės

Vienos lyties asmenų partnerystės registravimui pritaria 11 proc. Lietuvos gyventojų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Vienos lyties asmenų partnerystės registravimui pritaria 11 proc. Lietuvos gyventojų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 16, 2017, 10:16 AM, atnaujinta Apr 12, 2017, 3:19 AM

Gyventojų nuomonės tyrimą užsakę Lietuvos notarų rūmai informuoja, kad prieš siūlymus, kad būtų galima registruoti tos pačios lyties asmenų partnerystę, pasisako 74 proc. apklaustųjų. Siūlymams, kad būtų galima užregistruoti tos pačios lyties asmenų santuoką, prieštarauja 80 proc. respondentų.

Anot pranešimo, palyginti su analogiškomis apklausomis, atliekamomis nuo 2013 metų, neigiamai vertinančių siūlymus dėl vienalytės partnerystės sumažėjo nuo 79 iki 74 procentų. Neigiamai žiūrinčių į vienos lyties asmenų santuoką per ketverius metus sumažėjo nuo 84 iki 80 procentų. Pritariančiųjų vienos lyties asmenų partnerystei skaičius per ketverius metus paaugo nuo 7 iki 11 proc., vienos lyties asmenų santuokos rėmėjų – nuo 5 iki 7 procentų.

Apklausos metu taip pat buvo teiraujamasi apie respondentų požiūrį į galimus naujus notarinius veiksmus, susijusius su tradicinės – skirtingų lyčių asmenų – santuokos ir partnerystės registravimu. Siūlymams, kad notarai galėtų sudaryti skirtingų lyčių asmenų santuoką, pritaria 40 proc. respondentų ir 33 proc. yra prieš. Siūlymams, kad notaras galėtų užregistruoti skirtingų lyčių partnerystę, pritaria 39 proc. ir nepritaria 35 proc. respondentų.

64 proc. apklaustųjų pritaria siūlymui, kad notaras galėtų nutraukti santuoką, kai tarp besiskiriančiųjų nėra ginčų ir nėra nepilnamečių vaikų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ Lietuvos notarų rūmų užsakymu 2016 metų spalio 13–21 dienomis apklausė 1004 respondentų visoje šalyje.

Šiuo metu Lietuvoje įteisinti santykius galima tik susituokus – partnerystės negali sudaryti nei tos pačios, nei skirtingos lyties asmenys.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nėra specialaus įstatymo.

Praėjusios kadencijos Vyriausybė siūlė partnerystę įteisinti tik tarp vyro ir moters, tačiau projektas Seimui taip ir nebuvo pateiktas.

Plenarinio posėdžio salės nepasiekė ir praėjusios kadencijos kelių parlamentarų registruotos pataisos, kurios leistų tiek skirtingos, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.