I.Borisova kreipėsi į Kauno apygardos teismą reikalaudama, kad pinigus iš banko krepšiais jai vežiojęs kaunietis Anatolijus Burluckis grąžintų 2,2 mln. eurų.
Moteris šiam ūkvedžiu dirbusiam vyrui buvo išdavusi įgaliojimą imti pinigus iš jos sąskaitos SEB banke.
A.Burluckis per 46 kartus iš jos paėmė 2,2 mln. eurų ir tikino juos išleidęs sodybos Trakų rajone statybai ir priežiūrai.
I.Borisova pareiškė dabar jau abejojanti, ar pinigai buvo išleisti pagal paskirtį, ir įžvelgė galimą buvusio sutuoktinio J.Borisovo klastą.
Patikimumas nekėlė abejonių
Vakar duodama parodymus Kauno apygardos teisme moteris papasakojo, kad A.Burluckį pažįsta nuo 1994 metų, mat jis dirbo J.Borisovui priklausančioje sraigtasparnių remonto įmonėje „Aviabaltika“.
1996 metais I.Borisova laukėsi trečio vaiko, todėl namuose jai talkino A.Burluckio žmona Tamara.
Ši moteris užsiminė, kad jos vyras galėtų padėti prižiūrėti įspūdingo dydžio Borisovų šeimos nekilnojamąjį turtą.
„Anatolijus buvo labai atsakingas, geras pagalbininkas“, – pripažino I.Borisova.
A.Burluckiui ir jo žmonai buvo leista net apsigyventi Trakų rajone esančioje sodyboje. 2000 metais Borisovai persikėlė gyventi į Vilnių, o sodybą prižiūrėjo A.Burluckis.
I.Borisova tikino po 2010-ųjų dažnai važiuodavusi į užsienį, o 2012 metais prasidėjo trijų didelių pastatų statyba. Darbus taip pat prižiūrėjo A.Burluckis.
Staiga užgriuvo bėdos
2012-ųjų vasario 21 dieną I.Borisova išdavė įgaliojimą A.Burluckiui imti pinigus iš jos sąskaitos SEB banke. Moteris tikino tokį sprendimą priėmusi dėl užgriuvusių rūpesčių gausos, nes nebespėjo pati tvarkytis.
Iki šiol mažai kas žinojo, kad tuo metu J.Borisovą ištiko infarktas, jam teko ilgai gydytis.
Skubios medikų pagalbos prireikė ir garbaus amžiaus I.Borisovos motinai. Moteriai dar reikėjo rūpintis ir savo atžalomis.
A.Burluckis pasakojo, kad atvežti pinigų jį visada siųsdavo I.Borisova, prieš tai telefonu susisiekdavusi su asmenine vadybininke SEB banke Vilniuje. A.Burluckį lydėdavo apsaugininkas – jis laukdavo automobilyje.
„Važiuodamas net nežinodavau, kokią pinigų sumą reikės paimti. Kartais Irina atsiųsdavo žinutę, kartais paimdavau tiek, kiek ji sutardavo su vadybininke“, – pasakojo vyras.
Atvykęs į Borisovų namus jis visus pinigus atiduodavo I.Borisovai, o ji vėliau jau duodavo pavedimus ūkvedžiui atsiskaityti už įvairias prekes ir paslaugas.
A.Burluckis kartais pirkdavo net maisto produktų. Jam įstrigo kelios išvykos į Vilniaus senamiestyje veikiantį antikvariatą, kuriame moteris rinkdavosi brangius daiktus. Kaunietis prisiminė perdavęs pinigų ir I.Borisovos broliui.
Nors milijonieriaus žmona nereikalaudavo jokių ataskaitų, A.Burluckis kiekvieną mėnesį sudarydavo išlaidų sąrašą ir jį pateikdavo I.Borisovai.
Skaudžiai smogė skyrybos
Nesklandumai prasidėjo tuomet, kai Borisovų santuoka pradėjo byrėti.
„Mano gyvenimas apvirto 2013-ųjų rugpjūtį, kai supratau, kad visi mane mulkina“, – pasakojo I.Borisova.
Pasak jos, skyrybos su J.Borisovu buvo labai skaudžios ir netikėtos.
Moteris tikino niekada net nepagalvojusi, kad gali taip nutikti: „Vyras mane paliko be nieko, per daugiau kaip trejus metus iš jo nesu gavusi nė cento.“
Jai po skyrybų kilo minčių, kad J.Borisovas galėjo sukurti ir pinigų pasisavinimo schemą.
„Niekas negali man pateikti ataskaitos, kur išleisti pinigai“, – tvirtino I.Borisova.
Kita vertus, moteris pripažino negavusi jokių pretenzijų dėl atsiskaitymo už statybas dvare ar kitas paslaugas.
Didžiulė sodyba primena tvirtovę
Trakų rajone ginkluoti apsaugininkai saugo beveik 150 hektarų plotą užimančią sodybą, kurioje yra net sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, lėktuvų kilimo takas, keturračių motociklų trasa.
Šiuo metu daugiausia laiko Rusijoje praleidžiantis J.Borisovas su žmona kurti šią sodybą pradėjo daugiau kaip prieš 15 metų.
Sutuoktiniai Trakų rajono Vainių ir Skersabalės kaimų apylinkėse supirkinėjo sklypus, vėliau jie buvo sujungti į beveik 150 hektarų ploto miškų apsuptą teritoriją, kurioje tyvuliuoja keli ežerai.
Ten buvo pastatyta ir prabangiai įrengta keliolika namų. Didžiausias jų – be jokių statybos leidimų pradėtas daugiau kaip tūkstančio kvadratinių metrų pastatas.
Įdomiausias dvaro objektas – viena ilgiausių Europoje privatiems savininkams priklausanti nelegali požeminė šaudykla.
Šios šaudyklos priedanga tapo dar 2011 metais pastatytas pastatas, kuris tik po trejų metų oficialiuose dokumentuose buvo įformintas kaip žiemos sodas.
Per jį ir patenkama į po žeme įrengtą 309 metrų ilgio šaudyklą. Lietuvoje ilgesnę požeminę šaudyklą turi tik pagal NATO standartus šovinius gaminanti ir bandanti Giraitės ginkluotės gamykla.
Pernai Statybos inspekcija nurodė J.Borisovui nugriauti nelegalią šaudyklą.