Šiemetinės savaitės akcentas – žmonių, matančių, kaip
užgauliojami, žeminami kiti asmenys, padrąsinimas aiškiai
išsakyti ir parodyti savo nepritarimą patyčioms – ar tai vyktų
darželyje, mokykloje, socialiniame tinkle, darbovietėje,
parduotuvėje ar bet kur kitur, teigia akciją organizuojanti
emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.
„Patyčių ir kitokio žeminančio elgesio Lietuvoje nepaprastai
daug. Tačiau džiugu, kad atsiranda vis daugiau nepritariančių
kitų žmonių žeminimui viešojoje erdvėje.
Nors trūksta žinių
ir supratimo apie suaugusiųjų patyčias darbovietėse, jau daugiau
pastebime ir išmanome apie mokyklose vykstančias patyčias, turime
adaptuotų prevencinių programų, kurias mokyklos gali taikyti.
Tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio
apraiškas, galime užkirsti kelią smurto plitimui mūsų
visuomenėje“, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas, psichologas
Robertas Povilaitis.
Prevencinius renginius rengs daugiau nei 1 tūkst. mokyklų,
kelios dešimtys šią idėją palaikančių organizacijų.
„Veiksmo savaitė be patyčių“ rengiama aštuntą kartą.
