Linas Kontrimas traukiasi iš kultūros ministro patarėjo pareigų

Kultūros ministrės patarėjas Linas Kontrimas įteikė prašymą atleisti jį iš eiinamų patarėjo pareigų, trečiadienį pranešė Kultūros ministerija.

 L.Kontrimas paliko postą.<br> V.Balkūno nuotr.
 L.Kontrimas paliko postą.<br> V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 26, 2017, 6:14 PM, atnaujinta Jul 27, 2017, 12:05 PM

Kaip rašoma ministerijos pranešime, ministrė Liana Ruokytė-Jonsson šią savaitę dar atostogauja, sprendimą, ar tenkinti prašymą, priims grįžusi į darbą kitą savaitę.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį dieną žurnalistams sakė su kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson aptarsiąs duris žurnalistams viešųjų ryšių agentūroje, kur vyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio, Gretos Kildišienės ir kitų asmenų susitikimas, užrėmusio jos patarėjo L. Kontrimo atsakomybę.

„Kalbėsiuosi su kultūros ministre, nes patarėjas, nors ir politinio pasitikėjimo, yra valstybės tarnautojas, ir tie veiksmai tikrai sudaro prielaidas kalbėti apie galimą atsakomybę ir sprendimus, kurie turi būti priimti“, – trečiadienį žurnalistams sakė S.Skvernelis.

Klausiamas, kurie L.Kontrimo veiksmai, jo manymu, kelia klausimą dėl atsakomybės, premjeras sakė nenorintis detalizuoti, tačiau pridūrė, kad „pats elgesys, pats buvimas privačioje kompanijoje darbo metu, elgesys su žurnalistais neleidžiant išeiti kelia tam tikrų abejonių.“

Klausiamas, ar ragins ministrę atleisti patarėją, premjeras atsakė: „Aš su ministre pasikalbėsiu, dabar atostogauja ministrė, nenorėčiau iš anksto kalbėti.“

Vertindamas R.Karbauskio veiksmus ministras pirmininkas sakė, kad „kiekvienas politikas, kadangi yra viešas asmuo, privalo atsistoti prieš jus, atsakyti į visus klausimus“.

„Nereikia bėgioti, nereikia slėptis, reikia aiškiai iškomunikuoti žinias. Mes, politikai, privalom atsakyti į visus klausimus, kurie domina visuomenę“, – pabrėžė S.Skvernelis.

Koalicijos partneriai socialdemokratai dėl L.Kontrimo veiksmų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydami išsiaiškinti, ar ministrės patarėjas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

Socialdemokratai kėlė klausimą, ar L.Kontrimas agentūroje buvo kaip ministrės atstovas, ar kaip privatus asmuo. Pasak socialdemokratų pranešimo, jei L.Kontrimas susitikime atstovavo Kultūros ministerijai, kyla klausimas ar taip nėra painiojami viešieji ir privatūs interesai, nes į kultūros ministro patarėjo pareigų aprašymą neįeina funkcija apsaugoti savo sutuoktinės vadovaujamos įmonės susitikimo dalyvių privatumo.

Įvertinti kultūros ministrės patarėjo elgesį praėjusią savaitę yra raginę ir opozicinių konservatorių atstovai.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson anksčiau nevertino savo patarėjo L.Kontrimo elgesio, nes nurodė neturinti apie tai žinių.

„Ministrė neturi jokių žinių apie kurio nors savo patarėjo nederamą elgesį su žurnalistais ar kitais asmenimis, todėl į šį jūsų klausimą negali atsakyti. Taip, ministrei yra žinoma, kad vakar L. Kontrimas su sūnumi po darbo lankėsi savo žmonos įmonės biure“, – tokį komentarą prieš kelias savaites portalui delfi.lt perdavė ministrės atstovas spaudai Viktoras Bachmetjevas.

Liepos viduryje LVŽS lyderio R.Karbauskio, knygą „Atvirai“ išleidusios buvusios Seimo narės G.Kildišienės, kelių viešųjų ryšių ekspertų ir teisininkės Liudvikos Meškauskaitės susitikimas viešųjų ryšių bendrovės „PR Service / Edelman Affiliate“ patalpose virto Ramūno Karbauskio slėpynėmis nuo žiniasklaidos, į kurias buvo įtraukti apsaugos darbuotojai ir policijos pareigūnai.

Susitikime dalyvavęs minėtos kompanijos įkūrėjas, kultūros ministrės L.Ruokytės - Jonsson patarėjas L.Kontrimas bandė trukdyti žurnalistams sužinoti, ar agentūros patalpose yra minėti asmenys, o vėliau juos pakvietęs į kabinetą užrėmė duris ir bandė neišleisti.

Apie aštuonias valandas viešųjų ryšių bendrovės patalpose praleidęs R.Karbauskis iš pastato išėjo prieš vidurnaktį ir susitikimo BNS nekomentavo, kaip ir G.Kildišienė.

Pernai rudenį Seimo rinkimus vienmandatėje Anykščių-Panevėžio apygardoje laimėjusi G.Kildišienė parlamentarės mandato atsisakė sausį, praėjus kelioms savaitėms nuo pranešimų, kad tuometinė Seimo narė naudojasi R.Karbauskio įmonių grupės „Agrokoncernas“ automobiliu ir to nedeklaravo.

Pasitraukusi iš Seimo G.Kildišienė taip pat neteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkės, Panevėžio skyriaus vadovės pareigų, o po pastarųjų gaudynių partijos nariams ėmus kelti klausimų dėl R.Karbauskio vaidmens leidžiant jos knygą, LVŽS vadovas paskelbė, kad ji palieka partiją

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.