Pirmiausia partijos narių klausta, ar jie už slaptą, ar už atvirą balsavimą. Didžioji dalis socialdemokratų buvo už atvirą balsavimą. Posėdyje dalyvavo 187 iš 235 tarybos narių, balsavo 167. 140 narių pasisakė už pasitraukimą.
Buvo pateiktas siūlymas nukelti socialdemokratų išėjimą iš koalicijos iki Naujųjų metų, bet toks pasiūlymas palaikymo praktiškai nesulaukė.
Nuotaika pakili
Socialdemokratų pirmininkas po tarybos priimto sprendimo atrodė pakilios nuotaikos ir sakė, kad sprendimas abejonių nekelia, nes už jį pasisakė absoliuti dauguma partijos narių.
„Tai yra tam tikras simbolis ir ženklas, kad socialdemokratai yra stiprūs, vieningi ir tai turėtų įtikinti tuos, kurie abejoja kažkokių tai minčių, kad socialdemokratai elgiasi neteisingai ir bet kokios abejonės apie skilimą manau yra išblaškytos“, - sakė G.Paluckas.
Susiję straipsniai
Jis patvirtino, kad po tarybos sprendimo komitetų pirmininkams ir ministrams bus duota savaitė priimti sprendimą dėl likimo užimamose pareigose, tačiau tikino, kad kol kas nėra galvota, kas bus daroma su tais, kurie nesutiks palikti postų.
Socialdemokratai nusprendė trauktis iš koalicijos
G.Paluckas tikino, kad mažumos Vyriausybę palaikys konkrečiais klausimas, kurie atitiks kairiąją darbotvarkę. Taip pat teigė, kad apie jokį skilimą partijoje negali būti kalbos.

J.Stacevičiaus nuotr.
„Su frakcija neturiu jokių problemų. Ar tai kaip visada konservatorių sąmokslas, ar LVŽS, skelti partiją ir frakciją nežinau, bet taip nėra.
Aš manau, kad mes sudarysime labai stiprią konkurenciją iki šiol opozicijoje karaliavusiems konservatoriams“, - sakė G.Paluckas.
Sprendimą pavadino skubotu
Vienas ryškiausių socialdemokratų frakcijos veidų, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas po balsavimo naujienų portalui lrytas.lt sakė, kad sprendimas trauktis iš valdančiosios koalicijos buvo priimtas per daug skubotai.
„Ar jis yra teisingas, manau, kad parodys laikas. Mano galva, paskubėta, nes neišnaudojome savo galimybių derybose dėl kitų metų biudžeto ir pasiekti tikslų, kurių nepasiekėme net turėdami daugumą, būdami valdančiąja partija“, - kalbėjo A.Sysas.
Jis sakė, kad žiūrint į Seime esančias politines partijas akivaizdu, kad „valstiečiai“ socialdemokratams yra artimiausi. Anot A.Syso, būtent su šia partija reikėtų derėtis, jei norima imtis spręsti Lietuvos žmonių problemas.
Susiję straipsniai
„Dauguma nusprendė, kad reikia trauktis. Na vykdysime tą sprendimą, bet sakau, nežinau rezultatų, juos pamatysime po metų ar po poros“, - sakė socialdemokratas.
A.Sysas teigė, kad laikysis savo žodžio ir jau pirmadienį pateiks savo pareiškimą dėl pasitraukimo iš parlamente esančio komiteto pirmininko pareigų.
Paklaustas, ar frakcija planuoja imtis kokių nors veiksmų, jis sakė,kad Seimo socialdemokratai tikrai rinksis pasikalbėti, tačiau pripažino, kad kažką padaryti būtų sunku, nes frakcija pirmiausia yra partijos dalis.
„Mes liekame socialdemokratų frakcija, o ne kokia nors kita. Tam yra statutinės normos. Nuomonių buvo skirtingų ir diskusijoje, bet bus matyti“, - sakė A.Sysas.
Tiesa, jis kalbėjo, kad net ir likus mažumos Vyriausybei, išlieka galimybė, kad socialdemokratų atstovai galės užimti komitetų pirmininkų postus, nes tokiu atveju komitetai būtų dalinami pagal proporciją.
„Dar tokio dalyko Lietuvoje nebuvo, tad pažiūrėsim“, - sakė A.Sysas.
Ieško prieglobsčio
Paklaustas, kokią ateitį prognozuoja vienai likusiai LVŽS, socialdemokratas A.Sysas sakė girdėjęs kalbų, kad jie jau kreipėsi paramos į Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą ir partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuri praėjusią savaitę pakeitė frakcijos seniūną.
„Šventa vieta tuščia nebūna. Aš ne pirmą dieną politikoje, matau, kas vyksta. Jie vedė derybas su lenkų rinkimų akcija ir, kiek žinau, šios partijos žmonės jau yra ministrų patarėjais įdarbinti“, - kalbėjo A.Sysas.
Jis teigė, kad visa tai rodo, kad kaip valdančioji partija „valstiečiai“ ėmėsi žingsnių užsitikrinti reikiamus balsus ir tą panašioje situacijoje darytų bet kuri partija.
„Jie nelaukė, kol mes nuspręsime ir jau ieškojo sąjungininkų“, - sakė A.Sysas.
Susipyko dėl urėdijų

J.Stacevičiaus nuotr.
Kalbos apie koalicijos griūtį pradėjo sklisti po itin daug audrų sukėlusio balsavimo dėl vadinamosios Urėdijų reformos. Mažieji koalicijos partneriai socialdemokratai nepalaikė „valstiečių“ siūlymo naikinti dabar esančią sistemą ir įkurti vieną valstybinę įmonę, kuri valdytų miškų ūkį.
Palaikymo nesulaukę LVŽS kreipėsi į Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), kuriems už teigiamą balsavimą dėl urėdijų pažadėjo grąžinti PVM lengvatą šildymui.





