Kęstutis Pūkas atsitraukia – atsiėmė ieškinį apie galimą priekabiavimą pranešusiai televizijai

Seimo narys Kęstutis Pūkas nusprendė nebesibylinėti su žiniasklaida, kuri pranešė apie jo galimą priekabiavimą – parlamentaras atsiėmė teismui paduotą ieškinį.

Kęstutis Pūkas atsitraukia.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Kęstutis Pūkas atsitraukia.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Kęstutis Pūkas atsitraukia.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Kęstutis Pūkas atsitraukia.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Kęstutis Pūkas atsitraukia.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Kęstutis Pūkas atsitraukia.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Nov 7, 2017, 11:55 AM, atnaujinta Nov 7, 2017, 12:28 PM

„Šiame etape šalys ginčą išsprendė. Aplinkybės, kodėl – neviešinamos. Ieškinys atsiimtas“, – BNS antradienį sakė K. Pūko advokatas Mantas Arasimavičius.

Esant tokiai situacijai, teismas Seimo nario ieškinį paliko nenagrinėtą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį turėjo tęsti civilinės bylos nagrinėjimą. Joje atsakovas – LNK. Trečiaisiais asmenimis įtraukta bendrovė „Žinių studija“ ir prodiuserinė kompanija „Friday Productions“.

„Žinių studija“ yra prodiuserinė kompanija, rengianti LNK žinių laidą, o „Friday Production“ – taip pat prodiuserinė kompanija, rengianti laidą „Info diena“. Ši laida ir pranešė apie galimą K. Pūko seksualinį priekabiavimą, reportažą rengusi žurnalistė byloje dėl paskelbtos informacijos pripažinimo neatitinkančia tikrovės bei garbės ir orumo pažeidimo turėjo būti apklausta liudytoja.

„Byla baigta, ieškinys paliktas nenagrinėtu. Mes nedarėme įtakos, mes tik sutikome, nes šioje proceso stadijoje ieškovas gali atsiimti ieškinį tik tada, jeigu atsakovas sutinka. LNK nenorėjo toliau bylinėtis. Motyvai, kodėl atsiėmė ieškinį, nelabai rūpėjo.“ , – BNS sakė Laisvam ir nepriklausomam kanalui LNK teisme atstovavęs advokatas Ąžuolas Čekanavičius.

Kovo pradžioje TV kanale „Info TV“ parodytas reportažas, kuriame atskleistas K. Pūko elgesys su merginomis per darbo pokalbį. Jame teigta, kad parlamentaras norėjo, jog merginos dirbtų ne tik Seime, rodė joms savo butą Seimo viešbutyje, miegamąjį, kalbėjo užuominomis apie jų būsimas pareigas.

Dėl tokio Seimo nario elgesio pradėtas apkaltos procesas K. Pūkui. Prokurorai dėl seksualinio priekabiavimo atlieka ikiteisminį tyrimą.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis birželį kreipėsi į Seimą prašydamas leisti patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn, tačiau kol kas Seimas nėra priėmęs jokio sprendimo šiuo klausimu.

Dėl ilgalaikės parlamentaro K. Pūko ligos Konstitucinis Teismas (KT) negali pradėti nagrinėti jo apkaltos bylos dėl seksualiniu priekabiavimo.

KT praneša gavęs parlamentaro advokatės Aušros Ručienės raštą, kad K. Pūko nedarbingumas dėl ligos tęsis iki gruodžio 7 dienos, jei nekils komplikacijų.

KT teigia dedantis pastangas kuo greičiau pradėti bylą, todėl aiškinsis, ar K. Pūko sveikata tikrai neleidžia jam dalyvauti posėdyje. Preliminariai posėdis planuojamas lapkričio 15 dieną.

Seimui pradėjus apkaltos procesą K. Pūkui, KT turi pateikti išvadą, ar Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje nurodyti Seimo nario veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.