Konfliktas tęsiasi: Ramūnas Karbauskis vėl atsakė Edmundui Jakilaičiui

Konfliktas tarp žurnalisto Edmundo Jakilaičio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio nerimsta. Žinomi vyrai vienas po kito socialiniame tinkle dalijasi atakuojančiais įrašais. Šį kartą ginklų griebėsi valstiečių lyderis.

 R.Karbauskis pasidalijo įrašu, adresuotu E.Jakilaičiui.<br> lrytas.lt koliažas
 R.Karbauskis pasidalijo įrašu, adresuotu E.Jakilaičiui.<br> lrytas.lt koliažas
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 15, 2017, 11:46 AM

Jis penktadienį savo „Facebook“ paskyroje paviešino įrašą, adresuotą, kaip rašė, UAB „Media 3“ direktoriui E.Jakilaičiui.

Seimo narys teigė, kad jį dažnai viešumoje bandoma kaltinti nebūtais dalykais, kurti istorijas, šmeižti, tačiau jis esą suprantantis, kad tokia yra dalyvavimo politikoje kaina ir apgailestauja, kad kai kuriems asmenims nesąžiningos konkurencijos politikoje retorika ir tiesos neatitinkančios informacijos skleidimas pasidarė normalu.

„ Būti apkaltintiems nebūtais dalykais šiame netikrų naujienų amžiuje nieko naujo. Telieka apsišarvuoti kantrybe ir ginti savo reputaciją, nes tiesa anksčiau ar vėliau triumfuoja“, – rašė R.Karbauskis.

Jis tikino, kad nusprendęs dalyvauti politikoje, nustojo dalyvauti versle. „Nežinau, kiek kartų esu tai viešai pareiškęs, tačiau esu priverstas tai dar kartą pakartoti UAB „Media 3“ direktoriui E. Jakilaičiui. Tikiuosi būti išgirstas šį kartą.

Pone E. Jakilaiti, klausimus atsiuntėte man, nors puikiai žinote, kad šiuo metu informacijos apie įmones, jų veiklą nevaldau, nes verslo valdyme nedalyvauju. Jūsų klausimai turėjo būti siunčiami jus dominančių įmonių vadovams.

Aš atsakomybės nevengiu, man nepatogių klausimų nėra, tačiau jūsų klausimai ir man kelia daug klausimų, nes juose esantys teiginiai yra tendencingi, kaltinamojo pobūdžio, formuojantys išankstinę neigiamą nuomonę. Esate toks tikras tuo, ko klausiate… Gal turite klausimus pagrindžiančią medžiagą? Labai norėčiau susipažinti su ja. Galbūt su tokia medžiaga turėtumėte nedelsiant kreiptis į teisėsaugą, Muitinės departamentą, Mokesčių inspekciją? Jūsų klausimuose matau rimtus kaltinimus įmonėms, todėl aš palaikau įmonių grupės vadovų sprendimą ginti reputaciją“, – dėstė R.Karbauskis.

Jis taip pat pastebėjo, kad E.Jakilaitis klausimuose nemini konkrečių bendrovių pavadinimų, o tik mini „su R.Karbauskiu susijusias įmones“. Jis sakė, kad vilisi, jog E.Jakilaitis įvardins įmones, nes kitaip jis gali būti tiesiog klaidinamas.

„“Su R. Karbauskiu siejamos įmonės” neteisėtų veiksmų kaip trąšų sumaišymas, mokesčių nemokėjimas, kažkokių “schemų” kūrimas bei įgyvendinimas niekuomet neatliko. Tai prieštarautų įmonių vertybėms. Įmonės vadovaujasi teisės aktais, moka visus mokesčius valstybei. Pastaraisiais bendrovės finansiniais metais (nuo 2016 m. liepos 1 d. iki 2017 m. birželio 30 d.) vien Agrokoncernas sumokėjo 18 527 516 eurų įvairių mokesčių, iš jų 2 363 294 eurų sudaro muito mokesčiai. Visos su manimi siejamos įmonės valstybei per šį laikotarpį sumokėjo per 24,7 mln. eurų mokesčių.

Visos trąšos, importuojamos į Europos Sąjungos šalis, yra klasifikuojamos pagal Europos Bendrijos integruoto tarifo duomenis. Pagal šią sistemą kiekvienai trąšai priskiriamas tam tikras prekės nomenklatūros kodas, o pagal jį nurodyti privalomi įvežimo į valstybę mokesčiai pagal Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentus. Tokius pačius mokesčius už trąšas sumoka visi trąšų į Lietuvą importuotojai, kurių yra kelios dešimtys. Agrokoncernas perka trąšas iš pardavėjų Lietuvoje bei užsienyje (Anglijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Kazachstane, Kinijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Uzbekistane ir kt.).

Konkrečios trąšos įsigyjamos atsižvelgiant į kainas, vartotojų poreikius bei tendencijas rinkoje. Agrokoncernas, importuodamas trąšas, sumoka visus priskaičiuotus mokesčius. Jokių ginčų su valstybės institucijomis dėl muitų, trąšų kokybės neatitikimų ar kitų dalykų Agrokoncernas neturi.

Kalbant apie kitas įmones, Agrokoncerno technika niekuomet neperėminėjo ir nepirko jokio verslo, susijusio su Rusijos ar kitos valstybės žemės ūkio technikos prekyba. Agrokoncerno technika savo veiklą pradėjo dar 2001 metais. Ši bendrovė prekiauja žemės ūkio technika ir jos atsarginėmis dalimis bei operatyviai teikia visapusiškas serviso paslaugas. Agrokoncerno technika atstovauja tokius žymius gamintojus kaip POTTINGER (Austrija), JYMPA ir AUSA (Ispanija), FarmGem (Anglija) ir kt. Agrokoncerno technika taip pat prekiauja ūkininkams gerai pažįstamais traktoriais VERSATILE iš Kanados. 2013 metais Agrokoncerno technika tapo ir kompanijos ROSTSELMASH (Rusija) atstovais Lietuvoje. Jūsų teiginiai klausime, esą Agrokoncerno technika perėmė kažkieno verslą ar tokį verslą nusipirko, kaip matote, taip pat neatitinka tikrovės.

Jau ne kartą viešai esu pasisakęs dėl žemės ūkio ministrės K. Prunskienės, vadovavusios ministerijai 2004 m. – 2008 m., neva darytos įtakos „su R. Karbauskiu susijusioms įmonėms“. Agrokoncerno grūdai vadovai nurodo, jog nei grupėje, nei kitokiu būdu nedalyvavo jokiuose neteisėtuose susitarimuose, konkursuose ir pan. nei 2004 m. – 2008 m., nei kuriuo nors kitu metu.

Elevatorius tiek Šeduvoje, tiek kitose Lietuvos vietose Agrokoncerno grūdai įrengė teisės aktuose nustatyta tvarka. Jūsų išvardinti teiginiai, esą Agrokoncerno grūdai 2004 m. – 2008 m. gavo neteisėtą paramą dėl Žemės ūkio ministerijos sprendimų, o prekiaudami grūdais „apgaudinėja šalies žemdirbius“ ir klastoja grūdų kokybės rodiklius – neatitinka tikrovės, klaidina visuomenę. Lietuvoje sėjamos tik maistinių kviečių veislių sėklos, formuojančios aukštesnių savybių grūdus, t.y. „pašariniai“ kviečiai iš viso nėra auginami.

Tik dėl nepalankių gamtinių ar netinkamų sandėliavimo sąlygų kai kurie kviečių kokybės parametrai gali suprastėti. Grūdų elevatoriuose kviečius ir kvietrugius Agrokoncerno grūdai superka tik pagal LST (Lietuvos standartas), kaip ir visos kitos įmonės, užsiimančios grūdų supirkimo, sandėliavimo ir pardavimo verslu. Vadovaujantis LST standartu kviečiai ar kvietrugiai neskirstomi į maistinius ar pašarinius grūdus.

Kviečiai ir kvietrugiai pagal atitinkamus grūdo rodiklius (pvz., baltymai, glitimo kiekis, drėgmė, priemaišos, grūdų dydis ir kt.) skirstomi į skirtingas klases. Agrokoncerno grūdai, supirkę grūdus iš juos parduodančių fizinių ir juridinių asmenų, atlieka pirminį grūdų perdirbimą – juos valo, džiovina ir rūšiuoja. Vėliau grūdai eksportuojami arba parduodami Lietuvoje maisto arba perdirbimo pramonės gamintojams.

Dalis grūdų suvartojami gyvulininkystės verslu užsiimančiose kitose Agrokoncerno įmonių grupei priklausančiose bendrovėse. Eksportuojant kviečius ar kvietrugius, kiekvienos importuojančios šalies gamintojai grūdus perka pagal savo individualų standartą ar poreikį.

Prašymą papasakoti, „kaip su jumis susijusios įmonės perimdavo žemę iš skolingų ūkininkų“ ir apibūdinti tokį „veiklos modelį“, vertinu kaip dar vieną nepagrįstą teiginį klausimo formoje, kuriuo siekiama sumenkinti Agrokoncerno įmonių grupės bendrovių dalykinę reputaciją. Agrokoncerno įmonių grupės bendrovės, žemdirbiams taikančios mokėjimų atidėjimus, o esant poreikiui juos konsultuojančios ir tokiu būdu padedančios išvengti bankroto, savo veiklą vertina kaip socialiai atsakingą verslą, o ne amoralų „veiklos modelį“. Apie tai ir kas yra socialiai atsakingo verslo bei įmonės vertybės, jūs turėtumėte suprasti, nes esate uždarosios akcinės bendrovės vadovas ir eilės įmonių akcininkas, bei steigėjas.

Taip pat svarbu paminėti, kad visos Agrokoncerno įmonių grupės bendrovės bei kitos įmonės, priklausančios šių įmonių grupei, žemę įsigyja griežtai laikantis teisės aktuose įtvirtintų reikalavimų.

Agrokoncerno įmonių grupės bendrovės neatlieka jokių neteisėtų ir gerai moralei bei verslo praktikai prieštaraujančių veiksmų, ir jūsų teiginiai klausimuose, esą siekiant išvengti antidempingo muitų, taikomų iš Rusijos importuojamoms azotinėms trąšoms, prekiaujama „sumaišytomis trąšomis“ ir neteisėtai išvengiama didžiulių mokesčių; yra perimtas prekybos rusiška žemės ūkio technika verslas; 2004 m. – 2008 m. gauta neteisėta parama dėl Žemės ūkio ministerijos sprendimų, o prekiaujant grūdais apgaudinėjami šalies žemdirbiai bei klastojami grūdų kokybės rodikliai; pagal veiklos modelį perimama žemė iš skolingų ūkininkų, neatitinka tikrovės.

Dar kartą kviečiu jus, kaip ir visus, viešoje erdvėje skleidžiančius tikrovei neatitinkančius duomenis, galimai turimą informaciją pateikti teisėsaugos, mokesčių administravimo įstaigoms“, – socialiniame tinkle atsakymu E.Jakilaičiui dalijosi R.Karbauskis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.