Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos: karščiai negąsdina, šokas – kitur

Į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją šiais metais priimti jaunuoliai jau antrą savaitę žinių semiasi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. 44 vaikinai ir 10 merginų čia išeina individualaus karinio rengimo pagrindų kursą – susipažįsta su taktika, ginklais ir šaudyba, mokosi karo topografijos, inžinerijos ir kitų teorinių karybos dalykų, įgyja atitinkamų praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins studijuodami akademijoje.

 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
 Lietuvos karo akademijos pirmakursių pratybos.<br> I.Gataveckienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Aug 12, 2018, 11:59 AM

Jaunuoliai sako, kad jų negąsdina visą Lietuvą alinantis karštis ir jie drąsiai priima naujus iššūkius. Karių unformos ir visiems vienodai taikomos taisyklės, griežta dienotvarkė kiekvieną pirmakursį priverčia dar labiau stengtis ir iki galo tinkamai atlikti skirtas užduotis.

Kariūnė Vytautė Kupčiūnaitė pripažįsta, kad šios bazinio kariūno kurso (BKK) pratybos jai yra naujas dalykas, todėl sunkiausia buvo pačioje pradžioje priprasti prie jų dienotvarkės. „Kai vasarą leidau visiškai kitokiu režimu, žinoma, pirmosiomis dienomis buvo sunku „įsivažiuoti“. Taip pat ne kartą turėjau pasimokyti bendrauti ir, svarbiausia, dirbti su visiškai naujais ir labai skirtingais žmonėmis. Bet čia, Mokomajame pulke Rukloje, gyvenu jau antrą savaitę, todėl po truputį tobulėju ir dabar tikrai nesiskundžiu“, – nusijuokia mergina ir priduria, kad visos bėdos kontroliuojamos. – Pirmakursių instruktoriai patyrę, todėl viskas gerai – mes sparčiai mokomės!“

Vytautė supranta, kad Karo akademijoje jos laukia dar daug naujų išbandymų, bet tikisi, kad čia studijuodama tinkamai pasirengs kaip būsima Lietuvos karininkė ir vadė, galės būti sektinas pavyzdys kitiems kariams, o kartu ir visai visuomenei: „Žinojau, kad siekdama karininko profesijos aukštąjį universitetinį išsilavinimą galiu įgyti tik Karo akademijoje. Be to, šioje aukštojoje mokykloje rinkausi studijas, kurios padės pritaikyti čia įgytas žinias ne tik tarnaujant kariuomenėje, bet ir dirbant kitose srityse.“

Pirmakursis Algirdas Rakauskas taip pat neslepia, kad pačią pirmąją dieną jam buvo „šioks toks šokas“, nes anksčiau praktiškai jis pats niekada nebuvo susidūręs su panašiais iššūkiais. „Tačiau laikui bėgant pripranti prie karinio režimo, – drąsiai sako vaikinas. – Sunkiausia gal tik būna rytais atsikelti iš lovos... Bet prasijudini, apsivelki uniformą ir su visais žygiuoji, eini į paskaitas, nuoširdžiai mokaisi. O kai pagalvoji, kas namuose yra likę, ką tavo draugai šiuo metu daro, prisimeni, dėl ko viską pradėjai, todėl stengiesi ir dirbi toliau.“

„Rinktis karininko profesiją mane paskatino patriotiniai jausmai savo šaliai. Žinojau, kad kaip karininkas darysiu tai, ką turiu daryti. Bet man griežta tvarka patinka, tad, manau, ir ši profesija labiausiai tinka. O ją įgyti galiu tik Lietuvos karo akademijoje, kur yra suderintos karybos ir universitetinės studijos, kur galiu sukaupti didelį įvairių žinių bagažą“, – savo pasirinkimą pagrindžia Algirdas.

Metus Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM) lankiusiai Rūtai Visockytei netikėtumų BKK pratybose buvo mažiau. „Nuo vaikystės mačiau tikro kario pavyzdį šeimoje. Todėl tapti karininke buvo ir yra didžiausia mano svajonė“, – sako mergina, kuri, dar būdama studente, anksčiau įstojo į akademijoje organizuojamus Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus ir čia galutinai įsitikino, kad nori studijuoti būtent Karo akademijoje, savo ateitį susieti su kariuomene, o kasdienę rutiną – su kariniu režimu.

„Vis dėlto šiose pirmosiose kariūnų pratybose, manau, kiekvienam yra sunkiausia „susitvarkyti galvoje“, – sako Rūta ir paaiškina. – Pirmiausia reikia susidėlioti mintis ir sau atsakyti, ar nori čia būti, ar nebijai to, kas tavęs laukia vėliau... Tokia nežinomybė tiesiog gali gąsdinti...“

Kariūno Modesto Dumbliausko pratybos Mokomajame pulke nebaugina. „Pusantrų metų jau esu tarnavęs Krašto apsaugos savanorių pajėgose ir susipažinęs, kas manęs laukia karinėse pratybose. Tam esu pasiruošęs, tad viskas gerai – viskas čia man tinka“, – sako vaikinas, norintis tapti karininku ir geru vadu lyderiu.

Pratybos negąsdina ir pirmą kartą jose dalyvaujančio Eimanto Korvelio, kuris tiki, kad laikui bėgant pripras prie tokio krūvio ir tempo. „Dabar tiesiog uoliai mokausi, nes viskas man – nauja“, – sako vaikinas, negalvojantis pasiduoti. – Viskas pasiekiama – tik reikia užsispyrimo ir noro tai daryti.“

Visi šiais metais į Akademiją įstoję vaikinai ir merginos atkakliai siekia savo tikslo ir dabar rodo gebėjimus baziniuose kariūnų mokymuose. Šis kursas – taisavotiška civilio transformacija į karį, kai būsimi kariūnai ne tik įgyja pagrindinių karybos žinių, bet ir pradeda perprasti komandinio darbo principus, suvokti disciplinos kariuomenėje svarbą.

Laukia karybos ir universitetinės studijos

Sėkmingai Mokomajame pulke per septynias savaites išėję Bazinį kariūno kursą pirmakursiai rugsėjo mėnesį prisieks tarnauti Lietuvos valstybei ir tęs karybos ir universitetines bakalauro studijas Lietuvos karo akademijoje.

Karinis rengimas vyks pagal Bazinio kariūno kurso programą, skirtą pagrindinėms karybos žinioms ir įgūdžiams, reikalingiems ne tik profesinėje karo tarnyboje, bet ir įvairiose civilinėse srityse, suteikti. Šios bazinės žinios privalomos visiems karininkams, nesvarbu, kokia yra jų karjeros kryptis ir pasirinkta specialybė, kokia būsima tarnybos vieta ir pareigos. Per paskaitas gautas teorines žinias kariūnai kiekvieną semestrą įtvirtins lauko taktinėse pratybose.

Šiemet įstojusiųjų į akademiją lauks atnaujintos akademinės bakalauro studijos, taip pat pritaikytos ne tik būsimiems karininkams, bet ir išėjusiems į atsargą kariams, pagal civilinę specialybę valstybės ar privačiame sektoriuje dirbantiems asmenims.

Tarptautinių santykių studijų programą šiais mokslo metais pasirinko 21 Gynybos technologijų vadybos – 11 pirmakursių, Nacionalinio saugumo ir gynybos studijų programą – 22 jaunuolis. Atitinkamai jie studijuodami įgis politikos mokslų, vadybos arba visuomenės saugumo krypties profesinių žinių ir praktinių įgūdžių.

Kariūnams dėstys aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai, taip pat ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai. Anglų kalba paskaitas skaitys ir Lietuvos karo akademijos dėstytojai.

Akademijoje bus kuriama tarptautinė aplinka. Kiekviename kariūnų būryje nuolat studijuos pagal Erasmus+ mainų programą į Lietuvos karo akademiją atvykę studentai, JAV kadetai, kurie kartu su užsienio dėstytojais sudarys galimybę visiems Akademijos auklėtiniams dalyvauti tarpkultūrinio ir tarptautinio ugdymo programose. Pagal Erasmus+ mobilumo programą Lietuvos karo akademijos kariūnai taip pat nuolat studijuos užsienio aukštosiose mokyklose, su kuriomis Akademija yra sudariusi dvišales sutartis ir jau įgyvendina pasikeitimo studentais planus.

Sėkmingai išėjusiems 3,5 metų Bazinio kariūno kurso ir universitetinių studijų programas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams bus suteiktas pirmasis karininko (leitenanto) ir bakalauro kvalifikacinis laipsniai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.