Seimo TTK vadovė sako, kad kito komiteto padaryta pertrauka išvadų dėl LRT nesustabdys

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė sako, kad Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) padaryta pertrauka dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos tyrimo išvadų jų svarstymo nesustabdys.

Agnė Širinskienė<br>D.Umbraso nuotr.
Agnė Širinskienė<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 17, 2018, 5:08 PM, atnaujinta Oct 17, 2018, 5:42 PM

„Iš esmės, pagal Seimo statutą, padaryta pertrauka nesustabdo, nes nėra imperatyvo laukti papildomų komitetų išvadų, ypač kai yra skubos tvarka. Nutarimai skubos tvarka pagal Statutą svarstomi su 24 valandų taisykle“, – BNS sakė TTK pirmininkė A. Širinkienė.

Teisės ir teisėtvarkos komitetas nutarimo projektą dėl Seimo komisijos atlikto LRT veiklos tyrimo planuoja apsvarstyti ketvirtadienį.

„Jie (ŽTK. – BNS) pareigos neatliko, mes svarstysime“, – teigė A. Širinskienė.

Seimo statutas numato, kad nutarimų projektai svarstomi skubos tvarka. Seimo pirmininko siūlymu, pritarus Seimui, jie gali būti svarstomi ypatingos skubos tvarka, tačiau Viktoro Pranckiečio siūlymui išvadas dėl LRT apsvarstyti su ypatinga skuba parlamentarai nepritarė.

Žmogaus teisių komitetas trečiadienį svarstydamas minėtą išvadą padarė pertrauką, atsižvelgdamas į tai, kad dėl paties tyrimo kreiptasi į Konstitucinį Teismą.

Komitetas pranešė darantis svarstyme pertrauką, iki bus priimtas Konstitucinio Teismo sprendimas. „Taip komitetas siekia tikrumo dėl konstitucinių vertybių apsaugos ir nacionalinio transliuotojo nepriklausomumo išlaikymo“, – teigiama pranešime.

Sulaukti Konstitucinio Teismo išvados Seimo TTK siūlė ir nutarimo projektą dėl LRT šią savaitę apsvarstęs Audito komitetas.

Pagal Seimo statutą, „nagrinėjant įstatymo projektą, Seimo paskirtas papildomas komitetas savo išvadas turi pateikti Seimo paskirtam pagrindiniam komitetui ir Seimui“. Situacija dėl svarstymo pagrindiniame komitete, jei nėra papildomo komiteto išvados, neapibrėžta.

Seimo komisijos išvadose siūloma steigti naują LRT valdymo organą – valdybą. Kartu siūloma koreguoti LRT tarybos narių skyrimo tvarką, susiejant su skiriančiosios institucijos kadencija, trumpinti tarybos narių kadenciją.

LRT vadovybė nuogąstauja, kad tokie pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.

Išvadose minimi ir viešųjų pirkimų pažeidimai, padaryti dirbant ankstesnei vadovybei. Konstatuota, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nuo 2005 metų sistemingai fiksavo pažeidimus, bet nėra duomenų, kad tuometine LRT vadovybė būtų ėmusis priemonių užkirsti jiems kelią.

Seimas gruodžio pabaigoje sudarė komisiją LRT finansams tirti. Jai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, išnagrinėti LRT pirkimus, vadovybės struktūrą, jos atitikimą europinei praktikai ir t. t.

Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina spaudimu žiniasklaidai, opozicija dėl komisijos sudarymo kreipėsi į Konstitucinį Teismą.

Seimo tyrimo metu pasikeitė LRT vadovybė. Pasibaigus ankstesnio LRT vadovo Audriaus Siaurusevičiaus antrajai kadencijai, generaline direktore kovo mėnesį išrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.